fot. kadr z klipu "Bez smutku na twarzy"

Kaczy to niewątpliwie legenda polskiej sceny hip-hop, która jest aktywna od lat ’90. Wówczas raper działał wspólnie z Molestą (Mistic Molesta). Był zaangażowany, m.in. w kultowy projekt „Skandal”. Następnie na przełomie lat ’98-’99 razem z Chadą założyli formację Proceder, jednak pod tym szyldem nigdy nie wydali wspólnej płyty. Kolejne lata przyniosły wiele gościnnych zwrotek. Najbardziej zapadły nam w pamięci, m.in. kooperacje ze składem Hemp Gru (aktywny reprezentant DIIL Gangu) oraz takimi raperami, jak: Dudek P56, Egon NON, Nizioł, Bonus RPK, Żary JLB, Popek, czy Fu.

Aktualnie Kaczy jest zaangażowany – z tego co nam oficjalnie wiadomo – w dwie płyty. Przy jednej z nich raper współpracuje z Bilonem. Ma ona być utrzymana w nowoczesnym, elektronicznym klimacie: – Nawijki odniesieniem do Grime, ale i klasycznego rapu. Oczywiście przekaz jest niezmienny. – mówił kilka lat temu BPP.

Innym albumem jest: Kaczy x Nizioł, o którym głośniej zrobiło się przy okazji premiery singla zatytułowanego „Operacja prawda 2”, będącego jednocześnie częścią muzycznego wydawnictwa „Chada: Jesteś legendą”.

Kiedy oba krążki ujrzą światło dzienne? Żadne terminy nie są jeszcze znane.