Ekipa Ganja Mafia powstała w 2009 roku z inicjatywy Kaliego. Skład grupy tworzyli również reprezentanci Fonosu, Kacper HTA czy producenci, jak I’Scream, MTI, Gibbs czy PSR. Pod koniec 2013 roku powstała ich wspólna płyta, pt. “Wiesz co się kruszy”, która może pochwalić się statusem Platynowej Płyty. Po dwóch latach nastąpiła premiera kolejnej – “Wiesz co się kręci”, która także zanotowała świetny wynik w postaci Złotej Płyty. Znakomitymi wynikami mogły pochwalić się poszczególne single, takie jak: “Mój ziomek” (ok. 49 mln. wyśw. na YouTube), “Gdy ujrzałem drogę” (ok. 37 mln.) czy “Pole Marysi” (ok. 24 mln.). Kilka miesięcy po jej premierze formację opuścił reprezentant Hipotonii, dlaczego?

Założyłem sobie na początku, że nie będę o tym nigdzie za dużo mówił, bo z prywatnych rozmów nie chcę szukać rozgłosu. To nie była dla mnie tylko wytwórnia, ale również ekipa ziomków, z którymi się trzymałem. Była to chyba moja najtrudniejsza decyzja w życiu. Na ten moment jej nie żałuję, ale był taki moment, że się zastanawialiśmy” – powiedział w rozmowie z Wiktorią Głowienkowską dla cyklu “Pojechane Gadki” |obejrzyj!|. “Wydaje mi się, że była to dobra decyzja. Zaczynam budować swój label, swoje rzeczy. Oczywiście nikomu źle nie życzę, niech każdy sobie rzepkę skrobie, dba o siebie. Ja w swoim labelu będę chciał dbać o swoich bliskich, rodzinę – taką mam wizję na to” – dodaje.

Kacper opowiedział również o swoich początkach w GM oraz o zarzutach słuchaczy w jego stronę: “Ganja Mafię rozbudowaliśmy razem, choć oczywiście Kali był jej założycielem. Zrobił to lata wstecz, zanim się kolegowaliśmy, ale nie funkcjonowało to jako label. Później skumplowaliśmy się, zrobiliśmy ten projekt… Miało to mega duży wpływ. Ludzie często mówią “Kacper wybił się na Ganja Mafii” – ale na czym ja się wybiłem? Ganja Mafia nie miała hype’u, zanim myśmy nie zrobili tych dwóch płyt” – podkreśla raper.

fot. Paweł Poździk (sensi&)
Facebook Comments
PODZIEL SIĘ