fot. @KacperHta

Pod koniec maja ukazał się kolejny solowy krążek Kacpra, który został zatytułowany „Iluzja”. Powstał on we współpracy z Gibbsem. Skąd pomysł na połączenie swoich sił z jednym z najpopularniejszych polskich producentów w branży hip-hopowej?

  • Już wcześniej myśleliśmy z Gibbsem o EP’ce, która miała mieć 6 kawałków i być zrobiona szybko przez to, że miałem w planach swoje rzeczy, on miał swoje… Wyszła z tego pełna płyta, ponieważ kiedy zaczęła się tworzyć to stwierdziliśmy, że jest to za dobre, aby to ucinać. – przekazał raper w rozmowie z Arturem Rawiczem dla cgm.pl.

Warto zaznaczyć, że longplay „Iluzja” powstał w… trzy miesiące! – Wiele rzeczy robiliśmy na takiej zasadzie, że on robił bit, ja od razu do tego bitu pisałem tekst w studiu i albo nagrywałem cały kawałek, albo nagrywałem jego zalążek i następnie, kiedy wracałem dzień, czy trzy dni później – to było nagrane. – opisał proces twórczy.

Z tego, co przekazał właśnie Kacper, już rozpoczął pracę nad kolejnym muzycznym materiałem, który być może ukaże się jeszcze w 2019 roku: – Napisałem już 4 kawałki na nową płytę. Nie chcę zapowiadać sobie i nikomu, że będzie np. w grudniu. Ta płyta na pewno nie będzie w całości wyprodukowana przez Gibbsa, ponieważ ma teraz kilka innych projektów. (…) Bez ścigania się z czasem, ale jeśli będę widział, że jest opcja zdążyć na grudzień, to pewnie tak zrobię. – ujawnił.