fot. źródło: @PejaSlumsAttack

Dokładnie miesiąc (27.10.) pozostał do wyjątkowego, jubileuszowego koncertu Peji, który odbędzie się z okazji jego 25-lecia działalności scenicznej. Wydarzenie to odbędzie się w poznańskiej Hali Arena. Nie znamy jeszcze szczegółowego programu tej imprezy, ale… Poznaliśmy właśnie fragment jednego z utworów, który znajdzie się na nadchodzącym albumie artysty – „25_h”.

Peja udostępnił kilkusekundowy filmik, w którym możemy usłyszeć część numeru „Tu jest najlepiej”. Warstwą muzyczną tego utworu, jak i całego projektu, zajął się Magiera, reprezentujący barwy White House.

Fragment „Tu jest najlepiej” zdecydowanie wskazuje na to, że będzie to mocno ‚poznański’ utwór. Peja jest dumny ze swego pochodzenia. Cechuje się tzw. „patriotyzmem lokalnym”. – Najważniejsze, żeby wieść o naszym mieście poszła w świat, tu jest najlepiej, tutaj żyję i gram. Teraz wszyscy powtarzają: P do N i kreska. Tu jest najlepiej, tutaj żyję, tu mieszkam. Wracam do gry, jeszcze bardziej poznański, jeszcze bardziej penerski styl, stąd znasz mnie – słyszymy w – prawdopodobnie – jednym z singli, które już wkrótce będziemy mogli usłyszeć.