Małach szykuje się do premiery swojej kolejnej solowej płyty, tym razem zatytułowanej „BYQ”. Jednak do tego dnia zostało jeszcze bardzo dużo czasu, ponieważ materiał ten ujrzy światło dzienne 3 września. „Podczas, gdy na poprzedniej płycie można było usłyszeć rozliczenie Bartka z przeszłością, na nowym krążku artysta wraca całkowicie „odrodzony”. Wróciła charyzma, z której Małach znany był przy realizacji poprzednich solowych albumów, jak i materiałów nagranych wspólnie z Rufuzem, a która odrobinę przygasła na poprzedniej płycie przez problemy osobiste rapera. Nowe kawałki mają dużo więcej „pazura”, przez co płyta jest zdecydowanie mocniejsza zarówno pod względem lirycznym, jak i muzycznym.” – możemy przeczytać w opisie tego wydawnictwa.
Promo krążka rozpoczął od klipu do „Obdrapany marmur”, do którego dograł się Kukon. Bardzo przypadł on do gustu fanów, ponieważ na liczniku YouTube mamy ponad 3,6 mln razy. Kolejnym krokiem był „Zahartowany” (ponad 2 mln) oraz premiera, która miała miejsce w tym tygodniu, czyli – „Żyję”. A z jakiego powodu wspominamy o Januszu Walczuku? W mediach społecznościowych ujawnił, że będzie jednym z gości na płycie „BYQ”!
- Dograłem się do numeru „Raport z osiedla” na nową płytę Małacha, w którym będzie również Rufuz. Jako dzieciak, gdy trenowałem piłkę na Woli bardzo dużo słuchałem Małacha i Rufuza, u mnie w szatni też się dużo tego słuchało. Kojarzę to jako dobry osiedlowy rap. – przekazał.
- Udało mi się zrealizować coś takiego, bo tak naprawdę na tej scenie nie ma granic i też się jaram tym numerem. Uważam, że jest zajebisty, nowy, świeży numer. – dodał.
Oprócz reprezentanta SBM Label, Kukona i Rufuza na „BYQ” usłyszymy również takich raperów, jak – Kacper HTA, Dedis i Zbuku. W dwóch numerach za gramofonami stanął DJ Element.
SPRAWDŹ TO: Małach odżywa w nowym singlu!
Zobacz, co się działo w czwartek. Na żywo byli u nas Sarius i Floral Bugs – wejdź na YouTube!
fot. @malachrufuzofficial / kadr z klipu „Janusz Walczuk”