fot. kadr z klipu

Do sieci trafił najprawdopodobniej ostatni klip promujący album Janka Badysa zatytułowany „8”. Został on zrealizowany do numeru „Chopper”, o którym jak sam mówi: „Jest to utwór, na którym wyciągam mnóstwo brudów, ale nie tylko. Poleciałem również punchlinowo, technicznie. Bit – oczywiście na licencji z 84music1 – w klimacie Diplomatsów. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek w Polsce podejmował się takich bitów. Track ma dla mnie ogromne znaczenie, bo wymagało to niezłego przełamania z mojej strony„.

Janek Badys urodził się 8. sierpnia we Włodawie na Lubelszczyźnie, jednak obecnie mieszka na stałe w Holandii, gdzie czynie bierze udział w różnych rapowych przedsięwzięciach: „Gram supporty, uczestniczę w cypherach, hostuję typowe hip-hopowe jamy, zwane jako Show Yours Skills, czyli ogółem przykładam rękę do rozwoju polskiej sceny za granicą, tudzież w NL. Współpracuję z ekipą WSA oraz Ubojnią Records” – przekazuje.

Swój najnowszy krążek wydaje w dniu swoich 24 urodzin: „8 to moja szczęśliwa liczba – towarzyszy mi od zawsze. Skończyłem tylko 9 klas, z czego jedynie rok nie miałem w dzienniku ósemki *8×8. Głupie rękawiczki, buty – cokolwiek – zawsze ósemki pasują jak ulał. Także na projekcie znalazło się 8 kawałków, poza tym odwrócona ósemka to również znak nieskończoności, a płyta, którą tworzę, zostawiam po sobie taki znak” – przekazuje Janek. „Chciałem stworzyć krążek uniwersalny, pod różne typy bitów. Odbijając raczej od dzisiejszych trendów. Chcę, by każdy znalazł tam coś dla siebie – na jednym tworzę klimat, gdzie po zamknięciu oczu, wchodzisz mój świat, na drugim – mówię o sprawach, które raperzy raczej pomijają. Z kolei na trzecim zarzucam delikatnym storytellingiem. Na czwartym robię typowy westcoastowy Banger, a na kolejnym typowo „Bragguję” – rzucam punche na lewo i prawo. Na innym dziękuję wszystkim, którzy mnie ukształtowali/kształtują” – kontynuuje.

Oprócz „Choppera”, raper udostępnił również inny teledysk, zrealizowany do numeru „ekstraINTROwertyk”, gdzie warstwę muzyczną przygotował SoDrumatic. Jest on „Intrem” z projektu „8”:

Zachęcamy także do zapoznania się ze wszystkimi utworami Janka Badysa, które dostępne są na jego kanale w serwisie YouTube: Janek Badys