fot. @osiemdziewiec

Jan-rapowanie to zdecydowanie jeden z tych raperów, którzy zrobili największy szum w ostatnich miesiącach. Mimo młodego wieku (rocznik ’98), przekonał do siebie większość branży hip-hopowej.

Reprezentant SBM Label ma na swoim koncie dwie płyty w duecie z producentem Nocnym: „NOCNA ZMjANA” i „Plansze”. Jan-rapowanie wyznaczył sobie kilka celów, do których dąży od samego początku, m.in.: wydawanie płyt, koncertowanie, rosnące zainteresowanie, a niebawem… Złota płyta? Raper w jednym z komentarzy na Instagramie ujawnił, że jest na dobrej drodze, aby osiągnąć to wyróżnienie. Prawdopodobnie najbliżej tej nagrody jest za drugą studyjną płytę – „Plansze”.

Kilka dni temu odbyła się gala „Popkillery 2019”, podczas której Janek był jednym z głównych bohaterów, bowiem otrzymał statuetkę za „Odkrycie roku” (w głosowaniu publiczności). – Jest mi bardzo miło. Ja bym na siebie nie zagłosował, ale jeżeli tak ludzie decydują, to coś musi być na rzeczy. Dziękuję. – skomentował w rozmowie z Proceente dla cgm.pl, tuż po odebraniu nagrody.

Krakowianin zdradził również, że cała jego uwaga i energia skupiona jest na nowy projekt: – Zacząłem robić nową płytę i nią się teraz zajmuję, dużo bardziej niż „Planaszami”, chociaż „Plansze” jest to bardzo dobra płyta. Jestem z niej naprawdę zadowolony. – przekazał. Czy po raz kolejny zaprosił do współpracy Nocnego? Jak się okazuje, tak! – Bardzo dobrze nam się pracuje i rozumiemy się. Przede wszystkim Nocny jest przejebanym producentem i jest to dla mnie mega zaszczyt, że mogę z nim pracować. – dodał.