raproyale baner
raproyale banerraproyale banerraproyale banerraproyale baner

Jan-rapowanie i Mrozu – to właśnie się stało! Połączyli bluesa i starego rock-and-rolla z rapem

Artyści w polskiej odsłonie międzynarodowego projektu Welcome Sessions

Mrozu oraz popularny raper Jan-Rapowanie rozpoczęli współpracę, której wynikiem będzie wspólny utwór i teledysk, a finałem – cykl koncertów. Twórcza kolaboracja muzyków jest polską odsłoną międzynarodowej kampanii muzycznej Always Welcome, której na świecie partneruje legenda brytyjskiego rocka – Muse.

SPRAWDŹ TO: Ozzy Baby rapuje niepublikowany numer na żywo w Rapnews Studio!

Kampania Always Welcome i towarzyszący jej projekt muzyczny Welcome Sessions mają w tym roku swoją drugą edycję – w 2021 r. w wersji globalnej uświetniła ją współpraca z artystami takimi jak: Jack Garrett, Fontaines DC, Jose Gonzalez czy Wolf Alice. Tegoroczną odsłonę Always Welcome na świecie prowadzi Muse z charyzmatycznym frontmanem, Mattem Bellamy. Polska, jako jeden z nielicznych krajów, ma swoją własną edycję akcji, z lokalnymi muzykami. Jej ambasadorem jest Mrozu, który w ramach trasy Welcome Sessions rok temu w Gdańsku dał nietypowy, pierwszy w Polsce koncert na płynącej po Motławie barce. W tym roku, zgodnie z mottem „Always Welcome” do akcji dołączył nowy artysta – świecąca coraz jaśniej gwiazda polskiej sceny hip-hopowej, Jan-Rapowanie. Stworzą razem utwór, którego premiera zaplanowana jest na lipiec. Towarzyszyć mu będzie teledysk z udziałem obu artystów, a także, co ciekawe, fanów. Równocześnie z kampanią muzyczną startuje nabór osób chętnych do wystąpienia w wideo. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie welcomesessions.pl.

  • Zobaczyłem na stories Janka, który rapuje do mojej piosenki Złoto, śpiewanej przez kapelę na ulicy. To był impuls od którego zaczęła się nasza kolaboracja w ramach Always Welcome. We wspólnym utworze łączymy dwa różne światy: bluesa i starego rock-and-rolla z rapem. To będzie współpraca, w której nikt się nie zamyka na odmienność, a jest poszanowanie stylu i muzyki drugiego artysty. Chcemy się też podzielić tym doświadczeniem z fanami, stąd pomysł, żeby zaprosić ich do udziału w teledysku – mówi Mrozu.

Jan-Rapowanie to jedna z najciekawszych postaci młodego polskiego hip-hopu. Raper oficjalnie zadebiutował zaledwie w 2019 r., a dziś zapowiedź jego solowych występów oznacza wyprzedane miejsca na Torwarze i Kraków Tauron Arenie. Najnowsza płyta Janka, Bufor, na której gościnnie występują m.in. Soków, Paluch, Kękę czy Kortez, zaledwie w miesiąc od premiery pokryła się złotem. Jego charakterystyczny styl i autentyzm sprawiają, że muzyk zjednuje sobie sympatię różnych pokoleń.

  • Doświadczenie współpracy z innym artystą jest dla mnie zawsze bardzo cenne, zwłaszcza z kimś spoza świata, w którym się poruszam. Tu ważna jest sztuka kompromisu i bawienia się kontrastami. Łącząc różne gatunki, chcemy dać dużo dobrej muzyki, a przy tym stworzyć coś świeżego, gdzie będzie miejsce na każdego z nas. Bardzo się cieszę, że Mrozu zaprosił mnie do Always Welcome – komentuje Jan-Rapowanie.

Leitmotivem powstającego właśnie utworu jest emocjonalna wartość, jaką niesie za sobą bycie częścią społeczności.

  • Bohaterem naszej piosenki jest stróż – postać, która wydaje się wiedzieć wszystko o wszystkich, a jednocześnie żyje wyobcowany. Choć ma klucze do wszystkich drzwi, to jego władza jest pozorna. Doskwiera mu samotność. Ale oto otrzymuje zaproszenie, by dołączyć do innych i zacząć wreszcie żyć pełnią życia. Całość już niedługo – zapowiada Mrozu.

W ramach artystycznej kolaboracji Mrozu i Jan-Rapowanie wystąpią także razem na scenie, by na żywo zaprezentować stworzony wspólnie utwór. Mrozu podczas cyklu koncertów Welcome Sessions, który w tym roku obejmie Łódź, Wrocław i Gdańsk, zaprasza do gościnnego występu Jana-Rapowanie. Występy odbędą się odbędą się w lipcu i sierpniu w ramach specjalnej edycji Welcome Sesions x Letnie Brzmienia.

  • Potrzeba przynależności i akceptacji należą do głównych ludzkich pragnień, a Jim Beam to ponad dwieście lat historii łączenia ludzi w serdecznej relacji. Teraz bourbon nr 1 na świecie ogłasza premierę nowej edycji kampanii Always Welcome, promującą otwartość na drugiego człowieka i związanego z nią projektu muzycznego Welcome Sessions, który zaznacza niezrównaną rolę muzyki w tworzeniu społeczności. Kulminacją będzie pierwszy w historii koncert Welcome Sessions Live w destylarni Jima Beama w stanie Kentucky w USA, gdzie wystąpi legendarny skład, Muse. Ale nie tylko – w ramach polskiej odsłony kampanii muzycznej Always Welcome obejmujemy patronatem twórczą kolaborację Mrozu oraz Jana-Rapowanie. Łączymy więc artystów, gatunki muzyczne i ich fanów, żeby stworzyć świeże, unikatowe przeżycia oraz społeczność, w której różnice nie są barierą, a każdy może liczyć na akceptację – podsumowuje Marta Krybus, senior brand manager Jim Beam.

Dziś na żywo Fabijański vs rapnews

Dziś (w poniedziałek wieczorem) do Rapnews Studio wbije nie kto inny jak świeży reprezentant DeNekstBest – Fabijański. Autor najnowszego projektu „Cukier” zagości od godziny 19:30. Będzie można dzwonić, pytać na czacie – wejdź już teraz na YouTube i zostaw kciuka w górę!

mat. pras.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Zibex mówi, że na razie zajmie się innymi zajawkami niż rap

Zibex przygotował dla fanów kolejny projekt, który tym razem nazwał "No respect". Skąd właśnie...

Smolasty śpiewa na ulicy z tabliczką: „Zbieramy na teledysk” [VIDEO]

Czego to artyści nie wymyślą. Ale akcja jak najbardziej na plus! Smolasty i Tribbs...

„Mocno podkręcę cały ten event” – DJ Soina o Betclic Rap Royale

Odliczamy czas do premierowej edycji Betclic Rap Royale - zawodów freestyle'owych, podczas których udział...

A Quebonafide z ekipą wyjazdową w Korei Południowej

Kto wie, co tam szykuje ciechanowski raper… Raczej muzycznych nowości nie będzie, ale z...

Zobacz, jak raperzy oceniali wersy Białasa!

Niedziela to zawsze dzień związany z programem Oceń Wersy. Nie może być inaczej, więc...

Peja, Hemp Gru, Dixon37 i wielu innych na nowym festiwalu w Warszawie

Na 9 wrześnie zaplanowany jest Nasz Hip-Hop Festiwal, czyli pierwsze takie wydarzenie na mapie...

Kali w pewnym momencie przestał „czuć się jak raper”  – mówi dlaczego

Kali po wydaniu projektu "Hucpa" z Majorem SPZ, zdecydował się na zakończenie kariery. Dziś...

Fiu, fiu… Kizo z bardzo mocnym graczem! A i z Polskim Bandytą szykują kilka sztosów

Jest weekend, to i znalazło się trochę czasu dla fanów. Kizo na Instagramie odpalił...

Kupujecie te płyty KęKę, oj kupujecie!

3 sierpnia 2022 roku album „SIARA” otrzymał status podwójnej Platynowej Płyty. Takie wyróżnienie oznacza,...