fot. @ciociaewaaa_foto

Ostatnie chwile 2019 roku skłaniają do refleksji. Podsumować ostatnie 12 miesięcy postanowił Paluch, właściciel wytwórni BOR Records, który zaprezentował nam pewien obraz pracy, jaką wykonał sam, a także wspólnie z ekipą BOR.

W mijającym roku poznański label wypuścił na światło dzienne 4 rapowe albumy: Joda „ORIENTORIENT”, Kobik „Opus Dei”, Lipa „Mgła” (debiutant) i dwupłytowe wydawnictwo – „BORCREW ALBUM/MIXTAPE”. Ostatnia pozycja osiągnęła sprzedaż na poziomie 15 tys. fizycznych egzemplarzy, co oznacza wyróżnienie w postaci platynowej płyty!

W Polsce i Europie…

Poznaniak przemierzył w 2019 (zresztą, jak co roku) tysiące kilometrów, grając na żywo aż 80 koncertów. Paluch pojawił się zarówno w polskich, jak i europejskich miastach: – Odpuściłem granie na Wyspach w 2019, ale w 2020 wracam do Was UK. – napisał w mediach społecznościowych. Organizatorem wszystkich wydarzeń była agencja koncertowa – Bashesh. Ponadto, raper wystąpił, m.in. we Francji u boku popularnego reprezentanta tamtejszej sceny – PLK (mającego polskie korzenie). Paluch zagrał na scenie legendarnego klubu L’Olympia oraz pojawił się w audycji „Planète Rap”.

Sukcesy

Oprócz wymienionej wyżej platynowej płyty za najnowszy krążek, czyli „BORCREW ALBUM/MIXTAPE”, mający oficjalną premierę 17 grudnia, w tym roku byliśmy świadkami także innych wyróżnień. Jakich? Szpaku zdobył status podwójnej platynowej płyty za projekt zatytułowany „ATYPOWY” (historyczne osiągnięcie, bowiem dotychczas w historii BOR Records tylko jeden raper osiągał takie wyniki. Był to oczywiście Paluch). Potrójną „platynę” zgarnął także Paluch, którego „Czerwony Dywan” sprzedał się w nakładzie 90 tys. sztuk.

Podziękowania

Ostatnia część wpisu Palucha to podziękowania.

  • 2019 był rokiem ciężkiej pracy i sporej satysfakcji. Dziękuję za wsparcie wszystkim z Borcrew. W 2020 kolejne albumy z BOR Records w tym moje solo. Dzięki, że z nami byliście! Dzięki za słuchanie naszej muzyki, przychodzenie na koncerty, kupowanie płyt czy ciuchów. Do zobaczenia w 2020. Życzę Wam siły, pomyślności, cierpliwości i tego, czego mi brakowało w tym roku najbardziej… ZDROWIA i WOLNEGO CZASU. BOR4LIFE 🙌🏼 – napisał.

View this post on Instagram

Jutro Sylwek wiec małe podsumowanie 💪🏼😅 2019 muzycznie minął dla mnie pod znakiem BORCREW jako ekipy. Wydawniczo wypuściliśmy 4 krążki @joda_bor „ORIENTORIENT” @lastdon_kob „Opus Dei” @tu_lipinski „MGŁA” (DEBIUT) I najświeższe, nagrane cała ekipą „BORCREW ALBUM” 💪🏼 (już platynowe 💿) Zagrałem 80 koncertów (dzięki @bashesh_official 🙌🏼) w całym kraju i Europie (odpuściłem granie na wyspach w 2019 ale w 2020 wracam do Was UK) Pierwszy raz pojawiłem się na scenie we Francji i od razu w legendarnym klubie @olympiahall u boku @plkpb 💪🏼 Pierwszy raz album wydawany przez BOR Records (oprócz moich) zdobył status 2xplatyna 💿💿 @szpakusimba „ATYPOWY” „Czerwony Dywan” pokrył się 3xplatyna 💿💿💿 Na tym zakończę bo nie przepadam za nadmiernym „spuszczankiem” się nad sukcesami czy wyróżnieniami. 2019 był rokiem ciężkiej pracy i sporej satysfakcji. Dziekuje za wsparcie wszystkim z Borcrew ❤️ W 2020 kolejne albumy z BOR Records w tym moje solo 💪🏼 Dzięki że z nami byliście! Dzięki za słuchanie naszej muzyki, przychodzenie na koncerty, kupowanie płyt czy ciuchów 💪🏼 Do zobaczenia w 2020 💪🏼 Życzę Wam siły, pomyślności, cierpliwości i tego czego mi brakowało w tym roku najbardziej…ZDROWIA i WOLNEGO CZASU 💪🏼 BOR4LIFE 🙌🏼 📸 @bartekm__ #bor #borcrew #borrecords #bor4life #paluch #2019 #2020 #rap #poznań #061 #chujwdupezawistnympedałom #mojemotto😂

A post shared by @ paluchofficial on