fot. kadr z „THE CONCERT SERIES: Friday (LIVE)”

Ikona amerykańskiego rapu wyszła z propozycją pomocy Walmartow’i (amerykańska sieć marketów) w pokryciu szkód i skradzionych towarów, po nieustających zamieszkach na Florydzie. Po publikacji video przedstawiającym setki osób plądrujących Walmart (12 czerwca), zgłoszono ponad 100 000$ strat, w postaci zniszczeń i skradzionego towaru. Od tego czasu Cube zgłosił się na ochotnika do pokrycia kosztów, pod warunkiem, że policjanci nie dokonają aresztowań w związku z incydentem.

  • Nie będzie żadnych aresztowań, a pokryję 100 000$ na rzecz szkód wyrządzonych wobec Walmart’owi. Umowa? – napisał na Twitterze w zeszły piątek wieczorem.

Trwający kilka minut film, udostępniony na oficjalnym profilu CBS News na Twitterze, przedstawia dziesiątki ludzi plądrujących amerykańska sieć marketów. Według CBS incydent miał miejsce 30 maja, zaraz po proteście Black Lives Matter w Tampie na Florydzie. Sklep został zamknięty z powodu wcześniejszych protestów. To jedna z wielu demonstracji, które miały miejsce po śmierci George’a Floyda, Ahmauda Arbery’ego, Breonny Taylor i niezliczonych innych nieuzbrojonych czarnych kobiet i mężczyzn, którzy zostali zabici z rąk funkcjonariuszy policji. 

51-letni raper jest jednym z kilku artystów, którzy przekazali datki, aby pomóc czarnym. Pod koniec zeszłego miesiąca J.I.D, Tierra Whack i Rico Nasty przekazali darowiznę na rzecz funduszu wolności w Minnesocie, aby wesprzeć tysiące ludzi protestujących przeciwko brutalności policji za sprawą ruchu Black Lives Matter.

Niedawna oferta darowizny Ice Cube’a pojawiła się po tym, jak były członek NWA publikował liczne tweety potępiające brutalność policji. Ikoniczny raper został również oskarżony o antysemityzm i promowanie teorii spiskowych w mediach społecznościowych po protestach przeciwko George’owi Floydowi, Breonna Taylor i wielu innym.

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ