fot. kadr z klipu "Niesiemy prawdę"

W minionym tygodniu do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun filmu „Proceder”, który trafi na ekrany kin 15 listopada br. Produkcja ta opisuje losy zmarłego w ubiegłym roku – Tomasza Chady.

Refleksją dotyczącą filmu oraz tego, co aktualnie dzieje się wokół niego – podzielił się ze swoimi fanami – Hukos. Białostocki raper w przeszłości wielokrotnie łączył swoje siły z Chadą, tworząc tak hitowe single jak, m.in.: „Dranie tak mają”, „Niesiemy prawdę”, czy „Słuchasz na własne ryzyko”.

Poniżej pełna treść wpisu rapera:

Wyszedł trailer do filmu o Chadzie. Spoko obejrzałem bez emocji, bo wiem jakimi prawami rządzi się kino i tym bardziej trailery i wszelkie zapowiedzi. Ktoś mnie zacytował i tym sposobem odpalając link tego kogoś trafiłem na jakieś forum facebookowe zajmujące się oceną filmów. Wiem 2 rzeczy….. 1…My dla Tomka oddajemy pośmiertny szacunek, bo nagraliśmy kozackie traki, na które , jakby Tomasz żył, to sam by dzwonił, żeby się dograć…. Jestem muzykiem, to dałem dla starszego Brata Tomka 2 mocne zwrotki, bo na to zasługuje….. Pisałem je z serca i pisząc je piłem piwo, tak jak zawsze pracowaliśmy z Tomaszem. Chada wie, że to nie było pisane koniunkturalnie, a po prostu……Bo robimy rap 2 Nie widziałem filmu, a przypadkowo trafiając na te forum filmowe wiem, że to będzie głośny film…Czy dobry czy hujowy, tego nie wiem, bo tak jak My wszyscy widziałem tylko trailer i te materiały co są w necie…. Także mówię przed premierą, nie wiem co to za film, choć po cichu liczę, że będzie choć w połowie tak ciekawy jak życie Chady było. Ale już widzę, że pierdolenia na ten temat nie zabraknie i to będzie pewnie najbardziej komentowany film roku. Bardzo chciałbym, żeby był kozackim kawałkiem kinematografii, ale obawiam się, że z jednej strony oczekiwania są tak duże, a z drugiej strony grono ludzi czeka, żeby tylko ten film wyszedł, żeby go zjebać , że premiera Procederu to jakieś pierdolone Mission Imposible… Pewnie to akurat jeden z tych filmów, na który nigdy nie wybiorę się do kina, żeby sobie oszczędzić wkurwienia i i akurat w tym jednym, jedynym przypadku Chada by mnie poparł, że pewnie spiracę ten film i bezczelnie obejrzę go w domu w wersji pirackiej….. To jeden i jedyny raz, bo staram się wspierać Polską kinematografię, ale chyba po prostu pójście z dziewczyną , kupienie karmelowego popcornu i siedzenie w 1 rzędzie, to dla mnie za dużo . Wiem jaki Tomasz był na żywo, bo akurat zdarzyło mi się pomieszkiwać z Nim razem….Nie będę mówił co Tomek potrafił wymyślić, ale to na prawdę gruby świr był. Zapamiętam go na zawsze jako Typa, z którym wieczorem otwieraliśmy wszystkie okna w wynajętej chacie od Kroka właściciela naszej wytwórni , stawialiśmy przy oknie stolik i paliliśmy dużo za dużo cygaretów, a czasem jointów, a dym wydmuchiwaliśmy przez okno, żeby Kroku nie wiedziłal że coś paliliśmy.
Kroku nigdy nie pozwolił palić w swoim mieszkaniu i kiedyś tak siedzimy słuchamy bitów i Chada pyta…. Hukosik masz te swoje dziwne papierosy? Paliłem wtedy zwykłe z perspektywy Podlasia cygarety z rynku kupowane od Białorusinów pakowane po 10 sztuk i zlepiane taśmą klejącą, żeby na granicy Polsko-Bialoruskiej łatwiej się taką kontrabandę przenosiło. Z perspektywy Opola jednak, a też z perspektywy Warszawsko-Grochowskiej jaką zawsze miał Chada, moje papierosy były zawsze dziwne.
Podpalał jednak te robione gdzieś w szopach L&My i zawsze tylko biorąc cygareta mówił,że właściwie to ja nie palę…. Wracając do filmu…..Będzie straszne pierdolenie, czy było tak, czy było inaczej……Temu wybiorę się na ten film do kina z dziewczyną ,jak wrócę z Radomia…. Do Radomia póki co się nie wybieram…. Spoczywaj w Spokoju Tomek, bo za chwilę będzie ciężka jazda. (red. rapnews.pl zachowała oryginalną pisownię).