fot. @ciociaewaaa_foto

Przed nami święto fanów klasyki hip-hopu! Pierwszy festiwal RAP & HIP-HOP w stylu ‘old school’ odbędzie się w gdańskim klubie Stary Maneż, w niezwykłym dniu 29 lutego 2020, który przypada raz na cztery lata.

RAP & HIP-HOP Festiwal Gdańsk 2020
29.02.2020 | Klub Stary Maneż
Bilety | Wydarzenie

Hity z podwórek nigdy się nie starzeją, cały czas mamy je w pamięci. To były piękne czasy, a teraz mamy szansę powrócić do tamtych chwil. TOPowi artyści podczas jednego wydarzenia, na jednej scenie. Prawdziwy, stary, dobry hip-hop, jaki znamy i za jakim tęsknimy.

Organizatorzy festiwalu zapewniają, że będzie grubo i tłusto. Choć pełen line-up jest jeszcze tajemnicą, już znamy jednego z artystów, który wystąpi na scenie RAP & HIP-HOP.

Jest to… HEMP GRU! Ikona warszawskiego Mokotowa i klasyka gatunku. Ostatni raz w Trójmieście wystąpili w ubiegłym roku, tym bardziej będzie miło ich gościć po takiej przerwie. Choć jeszcze wszyscy mają w pamięci kawałki z trylogii „Jedność, Lojalność, Braterstwo”, której każda część pokryła się już złotem, po nowym wydawnictwie „Eter” można spodziewać się bogatego repertuaru i niesamowitego SHOW. To wielki powrót legendy po latach solowej działalności Bilona i Żarego (Wilku jest w trakcie nagrywania debiutanckiej solowej płyty). Będziemy hucznie świętować ich 20-lecie na scenie. Co zagrają w Gdańsku? Przekonamy się 29 lutego!

Wiemy również, że na scenie pojawią się inni reprezentanci oldschoolowej polskiej rap sceny, jak: donGURALesko, Sobota i Małolat.

  • Obiecujemy, że już za niedługo podamy kolejne ogłoszenia, które być może zaskoczą, jednak całość festiwalu będzie spójna i w pełni oddana klimatowi tamtych lat. Wydarzenie uświetni także piękna sceneria Garnizonu Kultury, niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie miasta. Kto choć raz był w Starym Maneżu wie, że warto tutaj wracać, chociażby po to, by znowu poczuć smak browaru Vrest, którego oczywiście będzie można spróbować podczas festiwalu. – przekazują organizatorzy.

Zapraszamy wszystkich stęsknionych za starym, dobrym bitem na RAP & HIP-HOP Festiwal Gdańsk 2020. Aktualnie w sprzedaży jest pierwsza pula biletów. Wydarzenie to cieszy się sporym zainteresowaniem, więc trzeba się spieszyć. Wspólnie 29 lutego rozniesiemy Stary Maneż!

RAP & HIP-HOP Festiwal Gdańsk 2020 dumnie wspierają:
RMF MAXX , Trójmiasto.pl, rapnews.pl, Hip-hop.pl, dlastudenta.pl, Going.

Wydarzenia na facebook’u: dołącz!
Sprzedaż biletów dostępna jest na stronie internetowej:
goingapp.pl

Co: RAP & HIP-HOP Festiwal Gdańsk 2020
Gdzie: Klub Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, 80-253 Gdańsk
Kiedy: 29 lutego 2020

Opublikowany przez New Vibes Events Sobota, 4 stycznia 2020