fot. kadr z klipu "Popiół"

W sierpniu 2019 roku minęło 20 lat od premiery jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego hip-hopu – „Na zawsze będzie płonął” ekipy Płomień 81. Z tej okazji do sieci trafił teledysk zrealizowany do numeru, pt. „Maradona”, który powstał w Neapolu. Następnie Onar i Pezet wystąpili na żywo w Warszawie podczas Warsaw Challenge, gdzie wykonali największe klasyki z dwóch dekad. Ponadto warszawskich raperów można było usłyszeć również w Poznaniu na urodzinach Peji i „Hip-Hop Fever 2”.

To nie koniec niespodzianek przygotowanych przez reprezentantów tego legendarnego składu. Wczoraj odpalili preorder nowej płyty zatytułowanej „SZKOŁA 81”, która jednak ukaże się nie w tym, a w przyszłym roku! Premiera zaplanowana jest na 6 marca 2020r. Myślimy, że może być to spowodowane kolejnym jubileuszem, bowiem w 2005 roku ukazał się ostatni krążek P81 – „Historie z sąsiedztwa”.

Na nowym wydawnictwie, składającym się z kilkanaście premierowych numerów, nie zabraknie zarówno weteranów polskiej rap sceny, jak i młodych, świetnie rozwijających się przedstawicieli nowej szkoły, jak: Kabe.

  • Tytuł płyty oddaje to, co chcieliśmy zrobić. Mamy swoje lata i staż na scenie, ale nie chcieliśmy robić oldschoolowej płyty. Z drugiej strony mamy 2019, ale nic na siłę, nic wbrew sobie i nic dlatego, że tak teraz brzmi newschool. Chcieliśmy zrobić naszą szkołę, taką, w której dobrze się czujemy, taką, którą się jaramy – Szkołę 81. – mówi Onar.

Najnowszym singlem promującym krążek „Szkoła 81” jest „Popiół”, w którym idealnie połączono starą i nową szkołę rapu.

  • Singiel „Popiół” jest najlepszym przykładem, jak można łączyć stare pokolenie z nowym, nie tracąc przy tym niczyjego charakteru. Tak jak przy singlu, tak i przy całej płycie „Szkoła 81”, nie potrzebne są podziały, w które nie wchodzimy. – dodał Onar.

⤵️⤵️⤵️

Płomień 81: Pezet i Onar wracają z nową płytą. Premiera klipu 'Maradona'!