raproyale baner
raproyale banerraproyale banerraproyale banerraproyale baner

HIP-HOP PODZIEMIE #5: WYWIAD – SŁÓW SEKWENCJE (GOLO, LOPEZ)

Prezentujemy na rap-news.eu piąty już odcinek naszego najnowszego cyklu „Hip-Hop Podziemie”. Tym razem postanowiliśmy zaprosić duet Golo, Lopez, działający pod szyldem Słów Sekwencje.

Już 30. marca nastąpi oficjalna premiera ich kolejnej płyty – „Samo Sedno”, która składa się z 13 zróżnicowanych utworów, a za bity odpowiadają: Małach, Donde, Lema, Piecu, LPZ, Nesko, natomiast cuty ogarnęli Dj Gondek i Dj Cider.

Ostatni nasz wywiad, a było to prawie równe dwa lata temu, rozpoczęliśmy od pytania dotyczącego projektu graficznego płyty „Styl Seniorów”, a konkretniej środka, gdzie możemy podziwiać panoramę Piekar Śląskich, czyli miejsca, gdzie narodził się pomysł stworzenia składu „Słów Sekwencje” i tak działacie aż do dziś. Aby podtrzymać tradycję, ponownie pozwolę sobie spytać Was o grafikę dotyczącą projektu, tym razem – „Samo Sedno”. Widzę tam dominację koloru białego oraz czarnego i… rzutkę, która w coś trafiła. Czy właśnie trafiła w tytułowe „samo sedno”? I czym w ogóle jest to „Samo Sedno”?
Golo:
Chcieliśmy, aby okładka była prosta, przejrzysta i czytelna, oraz żeby przekazywała w sobie tytuł albumu, a rzutka do darta kojarzy mi się ze strzałem w dziesiątkę, czyli trafieniem w „samo sedno”. W połączeniu z białym tłem, myślę że udało się osiągnąć zamierzony efekt.
Lopez:
Co do grafiki, to w moim przypadku wygląda to tak, że często mam tam swoją wizję, ale w życiu nie umiałbym tego zobrazować graficznie. Tu akurat ukłon dla naszego przyjaciela Patryka Ludygi, który zna się na tym, co robi, i umie to przełożyć na nasze wizje. Czym jest dla mnie „samo sedno”? To jak gra, np. w lotki, gdzie musisz się skupić, postarać, ćwiczyć, opanować nerwy, żeby trafić w sam środek. Podobnie jest w rapie. Uważam, że chociażby z szacunku dla słuchacza, trzeba się po prostu postarać. Grasz po swojemu, ale graj fair. Trafisz w środek, czyt. samo sedno (nawet po setnym rzucie), to ludzie to docenią. Trafisz obok, też może być OK, tylko graj czysto, bądź sobą. My właśnie celujemy w sam środek – taka zajawka. Kolor czarny i biały podkreśla, że Słów Sekwencje to dwa całkowicie różne charaktery, a zarazem dobrze zgrana drużyna, która zna swój cel.

Przygotowując się do tej rozmowy, tworząc pytania, zdałem sobie sprawę, że jest to już Wasza piąta płyta. Na 10. urodziny swojej wspólnej działalności zrobiliście sobie prezent w postaci pierwszego fizycznego krążka, wspomnianego w pierwszym pytaniu „Stylu Seniorów”. Dziś mamy rok 2016 i drugą fizyczną płytę. Czy radość z tej płyty jest jeszcze większa od poprzedniej z tego powodu, iż cieszycie się, że dalej możecie wspólnie działać pod szyldem „SS”?
Lopez:
Na to pytanie też po trochu odpowiadamy w ostatnim kawałku na płycie – „Geneza”. Radość płynie głównie z samego faktu, iż dalej mogę robić rap. To jest pasja, a z pasji zawsze czerpiesz radość. Ogromnie się cieszę, że rozwijam tę pasję z Golikiem. SS ma swój klimat, dwa całkowicie różne style i różny punkt widzenia, a finalnie i tak wychodzimy w tym samym miejscu, nie powielając się. Oprócz tego, jesteśmy przyjaciółmi, a poznaliśmy się właśnie dzięki muzyce (2003r.). Chyba nie trzeba tłumaczyć nikomu, kto jest zajawkowiczem, że dobrze jest, jak jego dobry ziomek zajarany jest tak samo. Radość z tej płyty jest na pewno większa, bo dzięki niej zrobiliśmy kolejny krok do przodu.
Golo:
Chyba cały czas cieszymy się ze współpracy i to się raczej nie zmienia. Cieszy nas głównie to, że SS cały czas „ewoluuje”, jest progres – przynajmniej według mnie ;). A co do nowej płyty, to cieszy jeszcze bardziej od poprzedniej, głównie dlatego, że włożyliśmy w nią jeszcze więcej czasu, energii, czasem nerwów, no i przede wszystkim funduszy, niż w poprzednie albumy – a to dlatego, że chcieliśmy zrobić to pod każdym względem, jak najbardziej profesjonalnie. Myślę, że pieniądze wydane na stworzenie i wypuszczenie tego albumu nie poszły w błoto i dlatego cieszę się niezmiernie.

Przeglądam tracklistę, która liczy 13 utworów – jak sami dodaliście: „zróżnicowanych”, gdzie za bity odpowiadają: Małach, Donde, Lema, Piecu, LPZ i Nesko. Cuty ogarnęli Dj Gondek i Dj Cider. Wokalnie wspiera Was jedynie jeden gość – Justyna Piwko, która pojawi się w utworze „Wczoraj”. Na „Stylu Seniorów” gościnnie nie pojawił się nikt, teraz mamy Justynę. Czy podczas tworzenia płyt w składzie: Golo, Lopez, nie myślicie o zapraszaniu gości? Bo jeśli chodzi o solowe projekty, tutaj jest już ich więcej.
Lopez:
Zawsze myślimy, a kończy się tak samo – robimy sami. Wynika to chyba z samej koncepcji płyty. Tworząc solowe projekty, każdy z nas ma swoją wizję – wiem dokładnie kogo chcę zaprosić do konkretnego kawałka i w jakim temacie. Przy SS pojawia się temat, potem dyskusja, a potem się pisze. Ja swoje, Golo swoje. Może to fatum skrótu SS – w sumie to nie wiem. Na płycie „Samo Sedno” brakowało nam kobiecego głosu – Golo coś tam próbował, ale nie wychodziło mu to w ogóle. Justyna udzieliła już swojego głosu na moim solo i stwierdziliśmy, że idealnie wpasuje się w ten kawałek – przy okazji serdecznie pozdrawiamy.
Golo: Z gości zrezygnowaliśmy ze względu na to, że chcieliśmy, aby ludzie słuchali „Samo sedno” ze względu na nas, a nie dlatego, że na płycie jest taki, czy siaki MC na feacie. Poza tym, czas też odegrał dużą rolę, tzn. ci raperzy, których wstępnie przewidzieliśmy, nie za bardzo mieli czas, żeby nagrać zwrotki w danym przez nas czasie, a nie chcieliśmy przeciągać premiery albumu w nieskończoność. Jeśli chodzi o Justynę, to tak jak wspomniał Lopez, była już na jego albumie „Nowa Droga” i postanowiliśmy ją zaprosić, bo tak naprawdę jeszcze nie było żadnego kawałka Słów Sekwencje ze śpiewanym przez dziewczynę refrenem. Także coś nowego.

Bez zbędnej kokieterii, muszę Wam pogratulować tytułowego utworu i teledysku, ponieważ katuję od momentu premiery. Nie chcę wymieniać po kolei, ale muszę, ponieważ Małach posklejał świetny bit, a Dj Cider dograł kozackie cuty. Tekstowo pierwsza klasa, zarówno jeśli chodzi o pojedyncze zwrotki, czy wspólny refren (bardzo klimatyczny). Czy jest coś złego na tej płycie, gdzie mógłbym się przyczepić? Może Wy napotkaliście jakieś problemy podczas jej tworzenia?
Lopez:
Bardzo się cieszę, że się podoba. Tworząc ten projekt, dokładnie dobieraliśmy producentów i Dj’ów, bez których końcowy efekt nie byłby taki sam. Kawałek „Złość” mówi o tym, kiedy akurat my jesteśmy źli i to chyba tyle zła, z którym można się spotkać na tej płycie. Gdzie możesz się przyczepić ? To zależy czego oczekujesz. Jeśli chodzi o sam rap, jako rap, to szczerze do niczego (100% serducha, 0 konserwantów), co do reszty, to nie wiem – nie mi to oceniać. Problemy występują zawsze i często z wiadomego powodu. Na tyle ile mogliśmy, daliśmy im rady.
Golo: Czy jest coś złego na tej płycie? Mam nadzieję, że nie, ale chyba to najlepiej ocenią słuchacze. Konstruktywna krytyka bywa przydatna. Jeśli chodzi o problemy przy tworzeniu, to oczywiście zdarzały się różnego rodzaju opóźnienia, problemy techniczne, czasem komuś „pękła żyłka”, ale ogólnie, to proces tworzenia przebiegał raczej sprawnie.

Mamy pięć szybkich pytań, więc musieliśmy się trochę streszczać i wszystkich tematów oczywiście nie poruszyliśmy, ale mam nadzieję, że przybliżyliśmy czytelnikom najnowszy projekt – przypomnijmy jeszcze raz, żeby każdy zapamiętał i sprawdził – „SAMO SEDNO”. Widzę, że na grafice promującej są umieszczone linki do Waszych profili oraz telefon kontaktowy, na który można się z Wami skontaktować w celach, m.in. zaproszenia Was na koncerty itp. Czy już wiadomo, gdzie i kiedy zagracie koncert premierowy? Macie już wstępny termin?
Lopez:
Mamy już wstępny termin, nawet trochę bardziej. 6 maj 2016 – koncert premierowy „SS – Samo Sedno” w Tarnowskich Górach w klubie Seven przy ulicy Legionów 37c, na który serdecznie zapraszamy. Więcej info już wkrótce na naszym fanpage. Dziękuje Ci Patryku. Pozdrawiam.
Golo: Tak ja wspomniał Lopez. Na początku maja w Tarnowskich Górach, klub SEVEN, oficjalny koncert premierowy, a tak poza tym, koncerty gramy cały czas na Śląsku i w innych rejonach Polski. Staramy się grać jak najwięcej się da, żeby zaznaczyć swoją obecność na scenie rap.

Twórczość Słów Sekwencje możecie znaleźć na kanale YouTube: WEJDŹ!
Album Słów Sekwencje „Samo Sedno” można zamówić, m.in.: TUTAJ!

Całość przygotował: Patryk FENT

Odwiedź – kliknij:
ssbanner fentLINK rnbanner

Wsparcie – kliknij:

KotUkostka KostkaShop RaP
rapzajawkabanner tbackstagerbanner 

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Oto, jak boksuje Sarius – ma szansę na Fame MMA 15? [VIDEO]

Kiedy debiutuje się w oktagonie, na pewno czuje się ogromny stres. Sarius jak na...

„Pascal po prostu gotuj”, bo Olszakumpel zjada wszystko i wszystkich [VIDEO] 

Na kanale olszy pojawił się drugi singiel promujący zbliżającą się wielkimi krokami płytę ”BIG...

Sokół z błyskawiczną sprzedażą – fani rzucili się na to!

3 godziny zajęło Sokołowi wyprzedanie do ostatniego biletu stołecznej hali COS Torwar! W związku...

Smolasty i Tribbs – to jest viral! Nowy hit duetu [VIDEO]

Najpierw był snippet, który mogliśmy usłyszeć podczas ulicznego grania a teraz mamy jego pełną,...

Kizo będzie wyskakiwać z lodówki: „Produkty te są smaczne” 

Wczoraj jak manna z nieba, wróć - jak smaczna kawusia - spadła nam informacja...

Joda reaguje na hejty Boxdela: „W pewnym momencie to już nie jest śmieszne” 

Spina między Jodą a Boxdelem rozpoczęła się w Internecie po tym, jak reprezentant ekipy...

Mateusz Kaniowski o Betclic Rap Royale: „Doskonale, że do freestyle’u wchodzą potężni sponsorzy”

"Chcemy wynieść freestyle na innym poziom i oddać mu to, co królewskie" - mówi...

Smaczna kawusia, nie dla kapusia! – nowy produkt Kizo w Biedronkach [VIDEO]

Po oszałamiającym sukcesie jaki odniósł Kizzers oraz pizza Sukcesiliana, Kizo kontynuuje podbój rynku spożywczego....

Oto, co musisz wiedzieć o Lech Polish Hip-Hop Festival 2022: Kto, kiedy i gdzie zagra?

Lech Polish Hip-Hop Festival i Lech Polish Hip-Hop Music Awards nadchodzą. Najważniejszej hip-hopowe eventy...