raproyale baner
raproyale banerraproyale banerraproyale banerraproyale baner

HIP-HOP PODZIEMIE #3: WYWIAD – CZYSTY PRZEKAZ (Skrzyna, Elzetes)

Prezentujemy na rap-news.eu kolejny odcinek cyklu „Hip-Hop Podziemie”, czyli tzw. „Szybką piątkę do podziemia”, którą dedykujemy wszystkim pasjonatom dobrego hip-hopu. Tym razem przygotowaliśmy dla Was rozmowę z ekipą Czysty Przekaz.

Czysty Przekaz – przedstawcie się…
Skrzyna, Elzetes.

„Boso, ale w ostrogach” to Wasz najnowszy projekt, który promuje teledysk zrealizowany do tytułowego utworu. Tak nazywa się również książka autobiograficzna świetnego polskiego pisarza i pieśniarza – Stanisława Grzesiuka (wydana w roku ’61), która była jego mottem życiowym. Czy macie podobnie? Mimo bólu kroczycie do przodu?
Skrzyna:
Piękne motto, z tym że prawda jest taka, że nie zawsze dawałem radę postępować zgodnie z tym mottem. Nie raz traciłem sens życia i jechałem równią pochyłą w dragi, alkohol i ogólnie tragiczne sytuacje życiowe na własne żądanie. Ot po prostu psycha miała dosyć,i nagle następował jakiś magiczny zwrot, że wszystko odwracało się o 180 stopni i to hasło wtedy jak najbardziej mówiło o przyjętej postawie, gdzie nikt i nic nie mogło zakłócić drogi. Lecz przychodził moment, że wszystko sypało się jak domek z kart, ale za jakiś czas znowu stawałem na nogi, bo znalezienie sensu nowego sensu działań prowadził do walki z samym sobą, do walki o marzenia. Myślę, że to hasło, jak najbardziej, pasuje do niektórych momentów, a do niektórych wręcz odwrotnie. Teraz nastał ten dobry czas…
Elzetes: Osobiście uważam, że motto o którym mowa, trzeba rozumieć inaczej, a mianowicie znać swoją własną wartość. Nie patrzeć na tych, którzy chcą Ci przeszkodzić w dążeniu do celu. Twórczość Grzesiuka polecam wszystkim, nie tylko „Boso, ale w ostrogach”, czy „Na marginesie życia”, a przede wszystkim „5 lat kacetu”, która opowiada o jego 5-letniej odsiadce w różnych obozach koncentracyjnych. Ta książka jest moją ulubioną i przeczytałem ją z 7 razy, a za każdym razem budziła we mnie głębokie emocje. W dzisiejszych czasach dobrobytu, mało kto docenia prawdziwe wartości.

Czy klimat miejsca, w którym żyjecie sprzyja w tworzeniu muzyki oraz rozwijaniu innych pasji? Na wspomnianym teledysku widzimy, że umiecie znaleźć sobie zajęcie, a przeróżnego rodzaju sport nie jest Wam obcy…
Skrzyna:
Hmm… Klimat naszego miejsca? Czy sprzyja? Na pewno nie tak jak w większym mieście, ale i tutaj, jeżeli ktoś chce coś robić, to znajdzie coś dla siebie. Czy to treningi piłki nożnej, kosza, siatki. Jest szkoła muzyczna, są treningi sztuk walki, mamy kilka domowych studiów do nagrywania muzy… Powiem tak. Chociaż to wszystko, tak naprawdę, nie ma wielkiego poziomu, to dla chcącego nie ma nic trudnego i może czymś się zająć. Czy miejsce sprzyja? I tak i nie, bo wszystko zależy od ciebie. Jak ktoś chce coś robić, to znajdzie tu możliwości do rozwoju, a jak chce zrobić większy progres i jest ambitny – wyjeżdża… Coś w tym stylu.
Elzetes: Myślę, że każdy klimat pozwala tworzyć, a to w jakim się tworzy po prostu ukierunkowuje twórczość w taki, a nie inny sposób. Oczywiście w większych miastach jest więcej możliwości, ale dla chcącego nic trudnego. Co do sportu, to uprawiam jedynie hazard i melanż, więc raczej nie będę się wypowiadał (śmiech).

Pod koniec roku powoli wrzucaliście utwory, które nie zmieściły się na tę płytę. W jaki sposób przebiegała selekcja? Co zaważyło na tym, że „ten” numer wszedł, a „tamten” nie znalazł się w finalnej wersji?
Skrzyna:
Kierowaliśmy się selekcją naturalną :)
Elzetes:
Ciężko jednoznacznie stwierdzić, co spowodowało, że wybraliśmy akurat te numery, a nie inne. Chyba po prostu wybraliśmy te, które naszym zdaniem były najlepsze.

Co dalej?
Skrzyna:
JEDZIEM Z TYM.
Elzetes:
Powoli zbieram bity na drugą płytę. A teksty wiadomo, jak to z tekstami, tworzą się same pod wpływem wydarzeń. Tu zacytuje Hinola: „Jak mi się nazbiera, to przelewam to na papier”. Elo!

Twórczość Czystego Przekazu możecie znaleźć na kanale YouTube: WEJDŹ!

Całość przygotował: Patryk FENT

Odwiedź – kliknij:
cpbanner fentLINK RaP

Wsparcie – kliknij:

KotUkostka KostkaShop rapzajawkabanner tbackstagerbanner 

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Oto, jak boksuje Sarius – ma szansę na Fame MMA 15? [VIDEO]

Kiedy debiutuje się w oktagonie, na pewno czuje się ogromny stres. Sarius jak na...

„Pascal po prostu gotuj”, bo Olszakumpel zjada wszystko i wszystkich [VIDEO] 

Na kanale olszy pojawił się drugi singiel promujący zbliżającą się wielkimi krokami płytę ”BIG...

Sokół z błyskawiczną sprzedażą – fani rzucili się na to!

3 godziny zajęło Sokołowi wyprzedanie do ostatniego biletu stołecznej hali COS Torwar! W związku...

Smolasty i Tribbs – to jest viral! Nowy hit duetu [VIDEO]

Najpierw był snippet, który mogliśmy usłyszeć podczas ulicznego grania a teraz mamy jego pełną,...

Kizo będzie wyskakiwać z lodówki: „Produkty te są smaczne” 

Wczoraj jak manna z nieba, wróć - jak smaczna kawusia - spadła nam informacja...

Joda reaguje na hejty Boxdela: „W pewnym momencie to już nie jest śmieszne” 

Spina między Jodą a Boxdelem rozpoczęła się w Internecie po tym, jak reprezentant ekipy...

Mateusz Kaniowski o Betclic Rap Royale: „Doskonale, że do freestyle’u wchodzą potężni sponsorzy”

"Chcemy wynieść freestyle na innym poziom i oddać mu to, co królewskie" - mówi...

Smaczna kawusia, nie dla kapusia! – nowy produkt Kizo w Biedronkach [VIDEO]

Po oszałamiającym sukcesie jaki odniósł Kizzers oraz pizza Sukcesiliana, Kizo kontynuuje podbój rynku spożywczego....

Oto, co musisz wiedzieć o Lech Polish Hip-Hop Festival 2022: Kto, kiedy i gdzie zagra?

Lech Polish Hip-Hop Festival i Lech Polish Hip-Hop Music Awards nadchodzą. Najważniejszej hip-hopowe eventy...