Hip Hop Kemp łączy siły z Polish Hip-Hop Festivalem!

Największy festiwal kultury hip-hop w Europie Środkowej – Hip Hop Kemp – rozpoczyna współpracę z największą tego typu imprezą w Polsce: Polish Hip-Hop Festival

17 lat doświadczenia w organizacji ogromnego rap święta, jakim może się pochwalić ekipa stojąca za czeskim festiwalem Hip Hop Kemp, to jednocześnie kopalnia tysiąca anegdot, wspomnień, ale też masa cennych spostrzeżeń dotyczących produkcji tak potężnego wydarzenia. Wychodząc z założenia, że owocna współpraca jest zdecydowanie pożyteczniejszym rozwiązaniem dla całego środowiska, niż niezdrowa rywalizacja, HHK łączy swoje siły z największym polskim festiwalem hip-hopowym, Polish Hip-Hop Festival. Wszystko po to, aby zapewnić uczestnikom obu imprez rozrywkę na najwyższym poziomie!

Odbywający się w Płocku Polish Hip-Hop Festival w ciągu 5 lat zdołał przekonać do siebie tysiące polskich fanów rapu. Powodów, dla których to właśnie PLHHF jest uznawany nie tylko za największą, ale i najciekawszą krajową opcję festiwalową, jest kilka. Od mega klimatycznej, plażowej miejscówki, przez program, który co roku obładowany jest samą czołówką polskiej sceny, aż po fantastyczną organizację.

Historia HHK, “Festiwalu z Atmosferą”, to materiał na naprawdę długą opowieść. Festiwal, organizowany nieprzerwanie od 2001 roku w Czechach, stał się symbolem prawdziwej zajawki, wolną od stricte komercyjnych brzmień i wszelkich podziałów mekką fascynatów kultury hip-hop z całej Europy. Lista uznanych artystów, która pojawiła się na scenach w Hradec Králové, rozmiarami przypomina już książkę telefoniczną, a w stwierdzeniu, że tuż za polską granicą wychowały się całe pokolenia słuchaczy czarnej muzyki, nie ma ani grama przesady.

Co wyniknie ze współpracy dwóch tak potężnych marek? Z pewnością kluczowy okaże się przepływ doświadczeń i informacji, którymi mogą podzielić się obydwie strony. Już w przeszłości artyści bywali wspólnym mianownikiem Kempu i Płocka, co owocowało fantastycznymi gigami. W minionych latach, zarówno na płockiej, jak i hradeckiej scenie pojawili się już między innymi Onyx i Snowgoons. Ta informacja cieszy zwłaszcza w kontekście rozwoju PLHHF, który coraz śmielej działa na rynku międzynarodowych bookingów, ale też i HHK – w końcu to najbardziej polski z zagranicznych festiwali świata!

Obie imprezy w tym roku odbędą się w sierpniu, jednak to Płock ugości nas na swoich plażach wcześniej, bo już od 2 do 4 sierpnia. Hip Hop Kemp otworzy swoje bramy 3 tygodnie później, od 23 do 25 sierpnia. Programy obu festiwali nie są jeszcze zamknięte, ale wystarczy zaznaczyć, że w Płocku zobaczymy na żywo m.in. Tego Typa Mesa z gościnnym udziałem Emila Blefa, Bedoesa, KęKęgo, O.S.T.R.-a, czy francusko-amerykański duet AllttA (przez wielu uznanych za najlepszy koncert zeszłorocznej edycji HHK!). Hradec Králové kusi Chief Keefem, $uicideboy$, Evidencem i Joynerem Lucasem. Obecność na tych dwóch imprezach jest obowiązkowa!

POLISH HIP-HOP FESTIVAL | 2-4 sierpnia 2018 | Plaża nad Wisłą, Płock
AllttA / Young Slash / O.S.T.R. / Paluch / PLK / KęKę / Tede / Paluch / Rasmentalism / Dwa Sławy / Ten Typ Mes / Mielzky / Bonson / Białas / Sarius / WCK / Solar / Abel i inni
www.plhhfestival.pl
www.facebook.com/PolishHipHopFestival
Wydarzenie na FB: ZAPISZ SIĘ!

HIP HOP KEMP | 23-25 sierpnia 2018 | Festival Park, Hradec Králové, Czechy
$uicideboy$ / Chief Keef / Young M.A / Hilltop Hoods / Joyner Lucas / Evidence / Devin The Dude / The Beatnuts / Jeru The Damaja / Kękę / Grubson / Bonson + Laikike1, Soulpete, KPSN i inni
www.hhk.pl
www.facebook.com/HipHopKempPL
Wydarzenie na FB: ZAPISZ SIĘ!

fot. mat. pras / autor: Sebastian Adamkiewicz

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Yowee vs Prezesura: Rapnokaut4 Patriotic Stage Cup – kto wygrał walkę? [VIDEO]

Do sieci trafiła kolejna walka z 1/8 finałów (ale pierwsza z 2. części) Rapnokaut4...

#OceńWersy – najlepsze reakcje 3. sezonu

Zobaczcie mix reakcji raperów, którzy wzięli udział w zakończonym 3. sezonie #OceńWersy, realizowanym przez...

Chivas trafiony butelką podczas koncertu [VIDEO]

Podczas występu Chivasa w Krakowie doszło do małego incydentu. Reprezentant GUGU został trafiony butelką...

Melanżowo, sentymentalnie. Kosi JWP z drugą płytą w tym roku!

„Beastie Boys”, to numer, który zasilił niedawno wydane solo Kosiego zatytułowane „IS.OK. LOST IS.OK”. To...

Była lama, są gołąbki-śpiewaki. Beka w Familiadzie z raperami [VIDEO]

Głowonogi vs Dżentelmeni - taki pojedynek toczył się w dzisiejszym, 2735. odcinku Familiady. Dlaczego...

ZIP Składzie, co nam szykujesz? Wiemy, wiemy, wiemy!!

AVE ZIP! Jak do tej pory ZIP Skład wydał jedynie jedną płytę a miało...

Wiemy, jak w piłkę gra Bedoes. A co umie Kubańczyk? [VIDEO]

Kilka tygodni temu mogliśmy zobaczyć, jakimi umiejętnościami piłkarskimi władają Bedoes oraz Lanek. A dziś...

Będzie dużo rapu, dużo śpiewania. Łajzol, to kiedy to solo?

Łajzol jest jedynym członkiem JWPBC, który nie wydał jeszcze solowej płyty. O tym projekcie...

„Nie jestem ty, żeby wyciągać sprawy osobiste” – Filipek przed FAME 11 [VIDEO]

Wokół walki Filipka z Amadeuszem Ferrarim jest bardzo głośno od dłuższego czasu. Ostatecznie panowie...