mat. pras.

Przed nami 17. edycja wielkiego, czeskiego święta kultury czterech elementów! Po raz pierwszy w historii na kempowej scenie stanie grubo ponad setka artystów z całego świata, od USA, przez Europę aż po egzotyczną Kenię! Możemy się spodziewać porządnej dawki starej szkoły lat 90-tych, jak i sporo świeżych brzmień newschoolu – sprawdźcie tegoroczny harmonogram “Festiwalu z Atmosferą”.

Hradec Králové odwiedzą w tym roku trapowy rewolucjonista Chief Keef, uciekająca wszelkim normom ekipa $uecideboy$, reprezentantka płci pięknej Young M.A, bezkompromisowy Hopsin czy duchowy ojciec Wu-Tang ClanuGZA. Obok nich na scenie i w kempowych hangarach pojawią się między innymi The Beatnuts, Souls of Mischief, Evidence, Immortal Technique, CunninLynguists, Hilltop Hoods, Devine The Dude czy Strong Arm Steady.

Równie dobrze wypada w tym roku biało-czerwona rap reprezentacja. Kękę, Zipera, Paluch, ekipa JWP/BC, zjednoczone siły Patokalipsy/Hipocentrum, Grubson, Bonson, Jarecki, nowofalowy Żabson, WCK, soulowa Rosalie. czy ekipa wytwórni BOR ze swoim showcasem (Gedz, Szpaku, Kobik) to tylko część polskich wykonawców tegorocznej edycji. Swoje umiejętności pokażą także zwycięzcy konkursu “Zagram na Kempie!” – Bójo, Vu (WaxEaters), Temzki i Emen.

Kemp to nie tylko muzyka, ale też turnieje breakdance, rampy dla skaterów, przestrzeń do sportu, powrót legendarnej Bitwy o Kemp (Soundsystem Aloha Ent. x Grill-Funk) i wielkie pole do popisu dla artystów graffiti! Dorzućmy do tego lajtowy, czeski klimat oddalonego o 50 kilometrów od polskiej granicy Hradec Králové, pyszną szamę i tysiące pozytywnych osób – nie inaczej będzie w tym roku!

Hip Hop Kemp rozpocznie się 23 sierpnia i potrwa trzy dni, ale śmiało można wbijać już w środę, 22 sierpnia na festiwalową rozgrzewkę. To już ostatni dzwonek na zakup kempowych biletów! Standardowe karnety, bilety VIP, wejściówki jednodniowe oraz opcje campingowe są jeszcze dostępne na www.hhk.pl/bilety.