Główny producent nowej płyty KRS-One’a w MaxFloRec!

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One’a – Młody.

Wczoraj (19.05.) ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec.

Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

Młody to raper i producent muzyczny z Bielska-Białej. Współpracował m.in. z takimi przedstawicielami rodzimej sceny hip-hopowej, jak: O.S.T.R., Pezet, Fokus, Miuosh, GrubSon, Mielzky, DonGuralesko, BU, Rahim, Ematei Duch czy The Returners. Jak sam twierdzi, jego produkcje wyróżnia specyficzne brzmienie. – Padały porównania do Alchemista. Cieszyło mnie to, bo akurat ten gość miał mocny wpływ na moją twórczość. Teraz ludzie rozpoznają już moje brzmienie, z czego cieszę się najbardziej. To brzmienie jest ciężkie i surowe – mówi Młody. – Najnowszy album, na którym można znaleźć moje produkcje, to płyta „The World Is MindKRS-One’a, gdzie wyprodukowałem większość [9 z 15 – przyp. red.] bitów. Co tu dużo gadać: to spełnienie młodzieńczych marzeń – dodaje.

Od kilku lat Młody intensywnie tworzy swój 2. solowy album. Prace nad nim są już na ukończeniu. Pierwszym singlem, który trafi na tę płytę jest „Stres”. Młody odpowiada oczywiście nie tylko za tekst utworu, ale i za jego warstwę muzyczną. Cuty do numeru dorzucił DJ BRK. Mixem i masteringiem zajął się Bartosz Kasowski z 3/4 UDGS Labu. „Stres” dostępny jest w największych serwisach streaminowych (Spotify, Tidal, Deezer, Google Music, Apple Music itp.) oraz jako MP3 w e-sklepach, w tym na maxflosklep.pl.

Następnym zwiastunem nowej płyty Młodego, który trafi na MaxFloRecTV, ma być już teledysk. Aby nie przegapić tej premiery, najlepiej subskrybować kanał, klikając tutaj! Album Młodego ukazać ma się za kilka miesięcy (najprawdopodobniej jesienią br.) nakładem MaxFloRec.

Młody (właśc. Łukasz Grabowski) – polski MC i producent muzyczny, rocznik ’84. Pochodzi z Bielska-Białej, gdzie obecnie mieszka, pracuje i tworzy.

Przygodę z muzyką Młody rozpoczyna w latach 90. ub.w., współpracując w ramach projektu Krótka Piłka z Borem, Zackiem i MGO. W 1999 r. wraz z Karimem, Drewnem, Stasiem, Miękim i DJ-em MGO zakłada zespół MeriDialu, którego staje się głównym producentem. W późniejszym okresie do składu dołączają: DJ WBK, Cinas i Staf. Pierwsza płyta zespołu, „Wiesz, że warto” ukazuje się w 2002 r. Dwa lata później wspólnie z Miękim i Cinem Młody nagrywa krążek „Co ty mi tu”. W 2007 r. ukazuje się 2. album grupy MeriDialu – „Materiał przeterminowany”. W kolejnym roku wychodzą: „Znowu to samo” oraz „Dekada”. W marcu 2008 r. zespół zaczyna supportować Fokusa promującego swój pierwszy solowy album – „Alfę i Omegę”. W 2013 r. grupa wyda jeszcze longplay pt. „Terminologia”.

Pierwszy solowy krążek Młodego, „4 takty”, ukazuje się w 2012 r. W tym samym roku artysta nawiązuje współpracę z reprezentantami gliwickiej sceny hip-hopowej, Biakiem (MC) i HWR-em (DJ). Artyści zawiązują kolektyw Heavy Mental, czyli „klasyczny rap w najlepszym wykonaniu, dwa mikrofony i dwa adaptery”. W zaledwie rok od powstania zespołu na rynku pojawia się jego pierwsza płyta zatytułowana po prostu „Heavy Mental”.

W 2014 r. Młody udziela się jako uznany producent u boku Zeteny w organizowanym przez MaxFloRec projekcie „Experyment Underground”. Pod koniec 2015 r. nakładem MaxFloRec ukazuje się promocyjne CD podsumowujące akcję. Jako pozycja 11. trafia na nie utwór „Mind house” Bzyka na bicie Młodego i Zeteny.

W maju 2017 r. ogólnoświatową premierę ma album „The World Is Mind” legendarnego rapera zza oceanu, KRS-One’a. Młody produkuje na tę płytę aż 9 z 15 utworów. Oznacza to, iż staje się on głównym producentem tego wydawnictwa.

19 maja 2017 r. na kanał MaxFloRecTV na YouTubie trafia „Stres”, pierwszy singiel zwiastujący nowy album Młodego. Tym samym Młody oficjalnie dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Wstępna data premiery płyty to jesień 2017 r.

Sprawdź pełną biografię artysty: maxflo.pl/Mlody

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Co z kawałkiem Feno x Sarius? „Szykujcie pampersy”

Od kiedy Feno zasilił szeregi wytwórni ANTIHYPE, słuchacze czekali na wspólny numer z jej szefem.

Peja i Iceman łączą siły? Wokół albumu sporo tajemnicy (aż do końca?)

"Chciałbym Was zaskoczyć" - takich słów użył niedawno Peja, mówiąc o swoim nadchodzącym projekcie....

Mega sukces KIZO! Raper w TOP10 na świecie!

Ostatnie dni, tygodnie, miesiące należały do Maty. To właśnie Mata zgarnia wszystko, co tylko...

Maryla Rodowicz chce nagrać z Matą! „Wyznawałam mu miłość”

Kooperacja na linii raperzy x reprezentanci innych gatunków muzycznych, to już żadna nowość na...

Nizioł otrzymał propozycję walki w MMA!

W galach freakfightowych wzięło udział wielu polskich raperów. W tym gronie mamy takich graczy,...

Prawdziwe łzy na klipie – emocjonalny singiel od White Widow

Kilka dni po wizycie w Rapnews Studio, w sieci pojawił się kolejny klip od łódzkiej ekipy.

Kukon z nowym singlem. „Ogrody Mixtape 3” nadchodzi?

To wyjątkowe wydarzenie, bo pojawił się na kanale OGRODY, na którym ostatnią piosenkę raper dodał 7 miesięcy temu.

Którą ręką WINI znokautował mikrofon?

Dziś serwujemy kolejny, 51. odcinek teleturnieju #RAPGRA, w którym to Wy decydujecie o wszystkim...

Słoń, Floral Bugs i Profesor Smok to liryczni chuligani? Sprawdź dlaczego! [VIDEO]

Trzech reprezentantów Brain Dead Familii łączy siły we wspólnym singlu "Sekta". Po "Posse Cut"...