fot. mat. pras.

Glaca, Peja i Jan Borysewicz połączyli siły, aby stworzyć utwór w hołdzie lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, a także wszystkim pracownikom medycznym, oraz osobom zaangażowanym w walkę z pandemią wirusa Covid – 19. Artyści zapowiadają, że premiera klipu odbędzie się w piątek, 22 maja 2020.

Singiel „Oddać siebie” to hymn dla wszystkich walczących na pierwszej linii zmagań z pandemią. Tekstem, muzyką i teledyskiem artyści chcą przekazać najważniejszy komunikat, że to właśnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy i wszyscy pracownicy ochrony zdrowia są prawdziwymi bohaterami nowej rzeczywistości w której nagle znalazł się cały świat. W tych dniach pełnych chaosu, cierpienia i niepewności, to im należy się szczególny szacunek i podziękowanie.

Współpraca artystyczna Glacy i Peji to dla wielu fanów najlepsze połączenie rock’a i hip-hop’u w całej historii polskiej muzyki. Ten muzyczny duet uzupełnia się doskonale w kwestii przekazu i energii. Wszyscy polscy fani znają nagrania – „Jeden Taki Dzień„, „Pozwól Żyć” czy „Sam Przeciwko Wszystkim„.   
Ich ostanie spotkanie artystyczne w 2018 roku, zaowocowało kawałkiem „Życie i Samotność” z solowego albumu Glacy, pt. „ZANG„, który został wyświetlony w serwisie YouTube ponad 21 milionów razy!

  • Kiedy napisałem szkic utworu „Oddać Siebie” wiedziałem, że tylko Peja jest w stanie unieść ciężar tematu, który zdecydowałem się w nim poruszyć– tłumaczy Glaca.
  • Moja mama jest lekarzem, więc środowisko lekarskie jest mi bardzo bliskie od zawsze. Ich sumienna, odważna i inspirująca postawa jest naprawdę godna wielkiego szacunku. – dodaje artysta.

„Oddać Siebie” to też głos innych ludzi którzy w tych ciężkich chwilach byli gotowi narażając swoje życie i zdrowie pomagać słabszym, starszym, schorowanym czy samotnym. To utwór w hołdzie dla normalnych ludzi, którzy w obliczu kryzysu stają się prawdziwymi bohaterami. Oni muszą wiedzieć że nie zostali z tym sami, że wszyscy jesteśmy ludźmi, i że jest w nas empatia, będąca jedną z naszych wyjątkowych, a dzisiaj niezbędnych cech, o której wielu z nas wcześniej zapomniało.

Premiera utworu będzie miała miejsce za tydzień – 22 maja na kanale YouTube Glaca Official.

Obraz realizuje Mikołaj Górecki twórca znany min. z Jeden Taki DzieńDzisiaj Mnie Kochasz Jutro Nienawidzisz i Życie i Samotność. W teledysku obok pracowników służb medycznych i zapowiedzianych artystów wzięli udział fani i przyjaciele Peji i Glacy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ