fot. mat. pras.

Artyści połączyli siły i nagrali utwór Oddać siebie, który wesprze akcję #hot16challenge! Premiera klipu odbyła się na kanale Glaca Official na YouTube 22 maja o godzinie 14:00!

Specjalny singiel dedykowany wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom oraz innym osobom wspierającym walkę z pandemią jest już w sieci.

  • To oni są prawdziwymi bohaterami ostatnich tygodni. Dla nich powstał ten utwór, to im dziękujemy! – mówi Glaca, inicjator tego przedsięwzięcia.

Odtworzenia i streaming utworu wesprą akcję Beef z koronawirusem #hot16challenge. Szczegóły inicjatywy są dostępne pod adresem – siepomaga.pl/hot16challenge, a pełną informację można znaleźć na stronie hot16challenge.network.

Główną ideą teledysku Oddać siebie, za którego realizację odpowiada Mikołaj Górecki, było utrzymanie spontaniczności. Artyści, goście i fani pojawili się w nim pod wpływem emocji ostatnich tygodni, w odpowiedzi na swoją wewnętrzną potrzebę solidarności ze służbami medycznymi. Zapragnęli być głosem wsparcia dla ich poświęcenia w tym trudnym czasie, w jakim znalazł się niespodziewanie cały świat z powodu pandemii Covid-19.

  • Kiedy napisałem szkic tego utworu wiedziałem, że tylko Peja jest w stanie unieść ciężar tematu, który zdecydowałem się w nim poruszyć – tłumaczy Glaca.
  • Zaproponowaliśmy udział w klipie fanom i przyjaciołom z całego świata. Dzięki temu, że nam zaufali i włączyli się pod wpływem swoich emocji do udziału w produkcję tego wideoklipu, jest to nasz wspólny głos, a może nawet jest tak, że to my jesteśmy ICH głosem! – kontynuuje.
  • Teledysk otwiera Martyna Wojciechowska, która trzyma kartkę z tłumaczeniem pięknego tekstu artystki z RPA – Inge Beckmann, który wokalistka śpiewa na samym początku utworu. Martynie towarzyszą nagrania ludzi z całego świata, którzy na wieść, że piszemy song dla służb medycznych zdecydowali się przyłączyć do projektu – dodaje artysta.
  • Jestem bardzo szczęśliwy, że ten przekaz ludzi z całego świata ma szanse uczynić nasze podziękowanie globalnymi, szerokimi, tak jak pandemia, która przecież dotknęła cały świat. Obrazem chcieliśmy wesprzeć ludzi, którzy w obliczu kryzysu bez wahania są w stanie pracować ponad siły, ryzykować swoje zdrowie i życie dla innych. Lekarze, pracownicy ochrony zdrowia, ludzie którzy podjęli się pomocy starszym, samotnym, wykluczonym społecznie, przypomnieli nam w tym szczególnym czasie o istotnych kwestiach. Są wśród nas jeszcze tacy, którzy swoją przysięgę zawodową traktują bardzo poważnie, oraz osoby, które w obliczu zagrożenia bezinteresownie i bez wahania pomagają i oddają siebie potrzebującym – mówi muzyk.
  • Chcieliśmy tym utworem jak i obrazem oddać swoje emocje, to co poczuliśmy, co nami w tym okresie zawładnęło i czym zapragnęliśmy się szerzej podzielić, przygotowując to w takiej formule, aby każdy kto chciał nas wesprzeć swoimi emocjami, miał szanse to zrobić. Oddać siebie jest wyrazem wielu emocji ludzkich, jest naszym wpólnym głosem w tej sprawie – wyjaśnia Glaca
  • We mnie osobiście po obejrzeniu całości, kiedy słucham ujmującego solo w wykonaniu Jana Borysewicza, patrząc równocześnie na cudowne ujęcia, pustych ulic Warszawy pozostaje jedna myśl: musimy walczyć o NASZ świat, musimy dotrzeć do tego co ludzkie i zawsze pamiętać, że to zwykli ludzie są prawdziwymi bohaterami – kończy inicjator  powstania utworu Oddać siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ