fot. @ciociaewaaa_foto

Na 27 marca zaplanowana jest premiera kolejnej kooperacyjnej płyty Peji i Magiery zatytułowanej „2050”. EP’ka, która ukaże się na rynku w limitowanym nakładzie – 5020 sztuk, będzie dostępna w sprzedaży tylko i wyłącznie na stronie internetowej www.pejaslumsattack.com. Preorder ma wystartować 14 lutego.

  • Nie będzie żadnego dotłaczania, wznowień etc. – trochę strzelamy sobie tym w kolano, bo materiał jest mocny, równy i chwyci za serca naszych najbardziej zatwardziałych wyznawców, a co za tym idzie, sprzedażowo moglibyśmy zaszaleć. Dla spóźnialskich pozostaną odsłuchy na YouTube i różnych platformach streamingowych. – przekazał Peja.

Poza sprawami technicznymi samego wydawnictwa, poznański raper odkrył również, czego będziemy mogli spodziewać się od strony muzycznej.

  • Sama nazwa inspirowana jest zagrożeniem spowodowanym zmianami klimatycznymi przewidzianymi na rok 2050. Innymi słowy, tytuł można tłumaczyć jako Zmianę klimatu. Zmiana klimatu? Muzyka? Flow? Teksty? Energia? Na to nie jestem sam w stanie odpowiedzieć, bo nie ja będę oceniał to, co zrobiliśmy. Myślę, że fani starego Rycha nie będą zawiedzeni – a będzie to stary, dobry Rychu w swojej sile wieku plus… No właśnie – nie będę spoilerował retoryki ani tematów głównych tzw. dzieła. I choć zmiana klimatyczna wiąże się z niebezpiecznym dla Ziemi ociepleniem, paradoksalnie my klimatu na płycie NIE ZAMIERZAMY OCIEPLAĆ. Co się za tym kryje? Będę chu*em i zostawię Was z tym aż do premiery. (…) To nie będzie płyta o ekologii czy ratowaniu planety. Wymyśliliśmy z Marcinem pojechany, futurystyczny klimat wybiegając nieco w przyszłość. Każdy z Was może dowolnie zinterpretować cover. Oczywiście nie da się uniknąć nawiązań do Wuhan czy Blade Runnera ale to świadomy zabieg. Myślałem nawet nad jednym orientalnym podkładem. Jako delikatne nawiązanie do estetyki jaką proponujemy. – ujawnił Rychu.

Pełny wpis znajdziecie na Facebooku artysty:

https://www.facebook.com/PejaSlumsAttack/photos/a.626489184049276/3056472611050909/?type=3&theater

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here