Ej kolo, Furman puszcza w miasto solo” – chciałoby się sparafrazować klasyka. Rzecz ta miała już miejsce 7 marca 2017 r. za sprawą premiery „Wyprane EP„.

Na album składa się 7 utworów o zróżnicowanej zarówno stylistyce jak i tematyce, które wyprodukował Funk Monster, Cok, Premier Arena oraz 101 Decybeli.

Warstwa muzyczna, to analogowy świat mieszający się z postępującą cyfryzacją, czyli kreatywny sampling towarzyszy najgorętszej elektronice. Furman postanowił się wybebeszyć i wyprać kilka brudów. Słychać to wyraźnie w tekstach. Słychać rozczarowanie, zachwyty, trzeźwość umysłu. Przede wszystkim jednak słychać przemianę tego człowieka z osiedlowego łobuza na dorosłego realistę. Znajdziesz tutaj emocje!

Utwór promowany był przez wideoklip do otwierającego krążek numeru – „Pranie” (SPRAWDŹ!), a także przez singiel – „Zagłębie Dąbrowskie [Robię Swoje]” (SPRAWDŹ!).

Płyta dostępna jest na youtubowym kanale elQuatro, a kolekcjonerzy schludnie wydanych digipacków mogą zaopatrzyć się w swój egzemplarz – zamów!!! W przedzień premiery ukazała się również publikacja, która przybliża zainteresowanym kilka ciekawostek z okresu powstawania płyty, a także jedną ze skandalicznych sytuacji, które należy potępiać. Lekturę do porannej kawy można przeczytać TUTAJ! Za projekt i realizację poligrafii odpowiedzialny jest Pan Sezamek, natomiast za miks i mastering znane już ze współpracy z elQuatro – Nagrywarka Studio. Wokale zostały zarejestrowane w Gliwickim Studio Nagrań.

Reasumując, na „Wyprane EP” Furmana próżno szukać opowieści o – wbrew pozorom – praniu brudnych pieniędzy przez lokalnych gangsterów. A jedyne malwersacje, o jakich może być mowa, wystąpią, gdy nie kupisz tego krążka. Uważamy, że powinien on być tak samo niezbędny dla Twojej półki jak dla każdego mieszkania pralka.

TRACKLISTA:
01. Pranie (prod. Funk Monster)
02. Zagłębie Dąbrowskie [Robię Swoje] (prod. 101 Decybeli)
03. Październik (prod. Funk Monster)
04. 3 (prod. Cok)
05. Mianowicie (prod. Funk Monster)
06. Gra Gitara (prod. Premier Arena)
07. Monitoring [Skit] (prod. Cok)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ