fot. Jora Frantzi

Po trudnych chwilach spędzonych w szpitalu, French Montana pisał na swoim Instagramie „Dziękuję wszystkim za modlitwy, miłość i wsparcie. Wreszcie wyszedłem ze szpitala i czuje się lepiej każdego dnia” i „Muzyka utrzymuje mnie przy życiu. Niedługo później w serwisach streamingowych pojawiła się jego nowa płyta o nazwie „MONTANA”. Równolegle z premierą krążka, artysta zaprezentował także teledysk do kawałka „What It Look Like”. Klip przedstawia Frencha w podziemnej kryjówce w Nowym Jorku otoczonego przez złowrogich szefów gangów i striptizerki. W teledysku Montana pije shoty ze skorpionem na ręku i rapuje „Wbijam się do klubu, na co to wygląda? Podbijam na Twój blok, na co to wygląda? Widziałem sto milionów w gotówce, powiedz jak to wygląda? Widzieli mnie na dnie, jak wyglądam teraz?”. Wygląda to tak, jakby oldschoolowy hiphop ze wschodniego wybrzeża połączyć z trapem…

Single z albumu „MONTANA” zgromadziły aż 1,1 miliarda odtworzeni jeszcze przed premierą! Do tego wyświetlenia trailera albumu Montana”Suicide Doors” [feat. Gunna], Writing on the Wall” [feat. Post Malone, Cardi B, & RVSSIAN], No Stylist” [feat. Drake], Wiggle It” [feat. City Girls], Slide” [feat. Lil TJay & BLUEFACE], No Shopping” [feat. Drake], oraz „Lockjaw” [feat. Kodak Black] wyniosły 460 milionów i ciągle rosną.

W międzyczasie kawałek „Twisted” [feat. Juicy J, Logic, & A$AP Rocky] został opisany przez magazyn Complex jako idealny na klubową imprezę. Na HYPEBEAST można było przeczytać, że „French wyskakuje z coraz to nowszymi kolaboracjami wypchanymi po brzegi przez naprawdę duże gwiazdy”. Tego typu kawałki tylko zwiększały apetyt fanów na album „MONTANA”. Producentem wykonawczym krążka był wieloletni przyjaciel Frencha Montany i utalentowany muzyk Harry Fraud.

Niektórzy artyści mieszają gatunki, ale French Montana zaciera ich granice. Jego niesamowita fuzja rymów ze wschodniego wybrzeża z popowymi brzmieniami wyniosła go na czoło rapgry na światową skalę. Od 2017 roku tylko rósł, a jego hit „UNFORGETTABLE” z Swae Lee pozwolił mu pierwszy raz przebić granice miliarda odtworzeni. Później na listach przebojów królował album „JUNGLE RULES”. Poza muzyczną działalnością French Montana angażuje się w wiele akcji społecznych. Jedną z nich była wiralowa akcja #UNFORGETTABLE Dance Challange, dzięki któremu zebrał ponad pół miliona dolarów na wsparcie fundacji Mama Hope, a także inne pomagające rozwinąć system zdrowotny i edukacji w Afryce.

Lista utworów na albumie „MONTANA”:

Side A
1.    „Montana”
2.    „Suicide Doors” feat. Gunna
3.    „50’s & 100’s”
4.    „What It Look Like”
5.    „Lifestyle” feat. Kevin Gates & Kodak Black
6.    „Salam Alaykum”
7.    „That Way”
8.    „Say Goodbye” feat. Belly
9.    „Coke Wave Boys” feat. Max B & Chinx

Side B
1.    „Writing On The Wall” feat. Post Malone, Cardi B & Rvssian
2.    „Out Of Your Mind” feat. Chris Brown & Swae Lee
3.    „Wanna Be” feat. PartyNextDoor
4.    „Twisted” feat. Juicy J, A$AP Rocky, & Logic
5.    „Hoop” feat. Quavo
6.    „No Stylist” feat. Drake
7.    „Wiggle It” feat. City Girls
8.    „Slide” feat. Lil TJay & Blueface
9.    „Saucy”
10. „No Shopping” feat. Drake
11. „Lockjaw” feat. Kodak Black