fot. mat. pras.

Poniedziałek (26 sierpnia) – to dzień premiery nowej piosenki zespołu Flexxip, pt. „BLOKI”, którą promować będzie także teledysk wyreżyserowany przez Tarnia.

Flexxip to jedna z tych kultowych ekip, która nie zakurzyła się na półce z klasykami. Z jednej strony – dlatego, że wciąż wracamy do ich numerów, a z drugiej strony dlatego, że do regularnie wydającego nowe płyty Tego Typa Mesa niedawno ze swoim świeżym solowym materiałem dołączył Emil Blef, który w tym roku wypuścił w świat „Przesunięcia” EP.

Nowy kawałek Flexxipu jest doskonałym wstępem do zbliżającej się niebawem trasy koncertowej, podczas której Ten Typ Mes i Emil Blef wystąpią w sześciu miastach – wszędzie grając dwa solowe koncerty oraz wspólne utwory.

„BLOKI” to w sferze muzycznej zaskakujące przełamanie konwencji, z którą kojarzył nam się Flexxip. Za dynamiczny podkład odpowiada Andrzej Fonai Pieszak.

Od strony lirycznej – jak zawsze – dostajemy zestaw celnych i nieoczywistych spostrzeżeń ujętych w błyskotliwy sposób. Tym razem przeniesieni zostajemy na osiedla, gdzie pomiędzy blokami panowały sztywne zasady.

Zachęcamy do słuchania i tańczenia, bo na blokach się nie tańczy.

Trasa koncertowa Ten Typ Mes & Emil Blef:

  • 31.08 – Warszawa – Warsaw Challange – Fort Bema; wydarzenie na FB: dołącz!
  • 13.09 – Katowice – P23 Katowice; wydarzenie na FB: dołącz!
  • 14.09 – Kraków – Klub Studencki Żaczek; wydarzenie na FB: dołącz! 
  • 03.10 – Wrocław – Stary Klasztor; wydarzenie na FB: dołącz! 
  • 04.10 – Poznań – Klub u Bazyla; wydarzenie na FB: dołącz! 
  • 12.10 – Łódź – Lordi’s Club; wydarzenie na FB: dołącz!