Film dokumentalny o Quebonafide do obejrzenia bezpłatnie w internecie

Producentem filmu jest Red Bull Media House.

- Advertisement -

fot. Piotr Szapel

- Advertisement -

Na tę wiadomość czekali wszyscy fani Quebonafide, którzy nie mieli okazji zobaczyć filmu „Quebonafide: Romantic Psycho Film” w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Dokument można już obejrzeć bezpłatnie na stronie Red Bull.pl i w aplikacji Red Bull TV!

„Quebonafide: Romantic Psycho Film” to dokument o podróży jednego z najpopularniejszych polskich raperów – w głąb Azji, ale też samego siebie. W filmie oglądamy wyprawę Quebonafide w poszukiwaniu inspiracji do nagrania swojego kolejnego krążka. Następcy nagrodzonego Diamentową Płytą albumu „Egzotyka” (2017 r.) oraz równie diamentowej „Somy 0,5mg” duetu Taconafide (2018 r.) – czyli „Romantic Psycho”. Fani rapera mają więc okazję „wskoczyć” ze swoim idolem do pociągu – i to nie byle jakiego, bo Quebonafide i KrzyKrzysztof podróżowali w głąb Azji Koleją Transsyberyjską. Producent filmu Red Bull Media House daje widzom możliwość nie tylko podejrzenia wyprawy sławnego rapera od kulis (a oglądamy go m.in. w pociągu, hotelu o niskim standardzie, podziemnym studiu nagrań i na pustyni Gobi), ale przede wszystkim zobaczenia, jaki Quebonafide jest naprawdę. Z dala od sceny, na której przyjmuje określoną pozę – showmana, bożyszcza tłumów – i w momentach, które z wyobrażeniem fanów o sukcesie i gwiazdorskim życiu nie mają nic wspólnego.

Podczas swojej wyprawy pełny wewnętrznych sprzeczności Quebonafide (prywatnie Kuba Grabowski) ma w końcu czas, żeby zastanowić się, jaką rolę w jego życiu odgrywa muzyka. Kiedy czuje się naprawdę wolny? Czy najlepsze pomysły przychodzą do niego intuicyjnie? Spotkania z ludźmi, oderwanie od codzienności i odkrywanie nowych, fascynujących miejsc, od Rosji przez Chiny po Mongolię, inspirują go do pracy nad płytą „Romantic Psycho”. I chociaż mówi nad brzegiem Bajkału do operatora, że ten film powinien się nazywać „historia zblazowanego rapera”, tak naprawdę bardziej pasuje do innego wyznania, które pada z jego ust: „Jestem fanem życia totalnego”.

Producentem filmu jest Red Bull Media House, który od lat tworzy najwyższej jakości treści skupiające się na tematyce sportowej, kulturalnej oraz lifestyle’owej. Produkcje były wielokrotnie nagradzane w najbardziej prestiżowych konkursach filmowych – w tym roku otrzymały aż sześć nominacji do Sports Emmy Awards. Bogate portfolio Red Bull Media House prezentuje również światowej widowni niesamowite wyczyny lokalnych bohaterów, czego przykładem jest dokument o skialpiniście Andrzeju Bargielu i pierwszym zjeździe na nartach z K2. Wszystkie produkcje są dostępne na darmowej platformie Red Bull TV.

Producentem wykonawczym „Quebonafide: Romantic Psycho Film” jest firma Warsaw Production.

Red Bull przygotował również wyjątkową niespodziankę dla fanów Quebonafide. Między 29 września a 8 pażdziernika fani będą mogli zdobyć 1000 dwupaków Red Bulla – aby otrzymać dodatkowe „skrzydła” do oglądania „Quebonafide: Romantic Psycho Film” i innych produkcji w Red Bull TV wystarczy wejść na redbull.com i wypełnić specjalny formularz. Każdego dnia Red Bull nagrodzi sto pierwszych zgłoszeń.

Zwiastun:

Quebonafide:

Raper, autor tekstów, zapalony podróżnik. Albo „Człowiek z Księżyca”, jak o sobie rapuje na płycie „Romantic Psycho” – wydanej po imponującej akcji wizerunkowej, którą Quebonafide ustanowił nowe standardy na polskim rynku muzycznym. „Najbardziej dopracowany album i być może najlepsza płyta w całym jego dorobku” – pisano o tym krążku, a w serwisach streamingowych bite były kolejne rekordy w liczbie odsłuchów. Dziś Quebonafide ma na swoim koncie Złote, Platynowe i Diamentowe Płyty, statuetkę Fryderyka za album „Soma 0,5 mg”, nagrany w duecie Taconafide z Taco Hemingwayem, a nawet medal „Za Zasługi dla Ciechanowa”, otrzymany z rąk prezydenta miasta. Ale to tylko wycinek z jego bogatego CV. Spore w nim miejsce zajmują jeszcze m.in. podróże i wszystkie zdobyte kontynenty – przy okazji nagrywania materiału na płytę „Egzotyka”, Quebonafide odwiedził 70 krajów. „Ten projekt uzależnił mnie od podróżowania” – podsumowywał potem swoje wyprawy. Przed wydaniem kolejnej płyty „Romantic Psycho” też ruszył w podróż – tym razem Koleją Transsyberyjską w głąb Azji. Efektem tego jest nie tylko świetnie przyjęty nowy album, ale też wyprodukowany przez Red Bull Media House dokument „Quebonafide: Romantic Psycho Film”, którego kinowa premiera odbyła się na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity. Od 29.09.2020 produkcja jest dostępna na stronie Red Bull.pl i aplikacji Red Bull TV.

- Advertisement -

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

TEDE odpowiada: '(…) i ja, i ty wiemy, że tego papieru nie masz' [VIDEO]

"Tede, gadałeś, że jestem „złodziej gramofonów”? Ja znając twój temat mówię, że jesteś frajer...

SILES wyważa drzwi! 'Z majkiem tak jak z bronią…' [VIDEO]

Siles wraca po małej przerwie z kolejnym, tym razem mocniejszym singlem. „Wyważamy drzwi” idealnie pokazuje...

Kim jest ANASTAZJA? Szczyl kurierem w klipie z Tymkiem

Świeżo po ogłoszeniu podpisania kontraktu z fonograficznym gigantem ukazał się pierwszy owoc współpracy artysty...

Warszawa płonie, a… Frosti nie jest już w Def Jam?

"WWA PŁONIE" to nazwa najnowszego klipu Frostiego, który nagrał we współpracy ze Smolastym. O...

’Napady, włamania, bójki – to codzienność w stolicy': Malik Montana promuje nowego rapera w GM2L [VIDEO]

Do sieci trafił premierowy kawałek od nowego reprezentanta GM2L - Francuza. Przygodę z ekipą...

ZUI o kawałku Wdowy, Ryfy i Reny. Z czym nie zgadza się artystka?

Zui po dłuższej przerwie wróciła na muzyczne salony, wypuszczając 3 kawałki takie, jak -...

’Brakowało mi tego jeb*ięcia': AK-47 mówi o nowej płycie

Po czterech wypuszczonych solowych projektach takich, jak - "Autopsja" (2013), "Pierwszyc dzień w piekle"...

Sarius o 2. części 'Antihype': 'Chciałem odbyć tę wędrówkę jeszcze raz'

"Antihype 2" to najnowszy solowy projekt Sariusa, który za chwilę trafi na sklepowe półki....

Dedis, Małach i Oliver Olson zostawili tu kawał serca. Zobacz KLIP do 'WYJŚCIE'!

Dedis wrzucił kolejną odsłonę płyty "Uniwersalny żołnierz", która ukaże się nakładem wytwórni Step Records....