fot. okładka

Dziś (20.12) jesteśmy świadkami premiery kolejnej solowej płyty Filipka zatytułowanej „BIPOLAR”, która została wydana nakładem wytwórni QueQuality. Za warstwę muzyczną poszczególnych utworów odpowiada PSR – producent, który wcześniej współpracował, m.in. Paluchem, Polską Wersją, Szpakiem czy Kalim.

Raper postanowił przekazać kilka słów odnośnie najnowszego projektu:

  • Nie lubię tego pier* raperów na zasadzie: „Ta płyta jest dla mnie przełomem, tego jeszcze nie czułem robiąc tę płytę”. Tylko i wyłącznie po to, by wmówić ludziom i sobie, że są w grze. Nie lubię też rozpisywać się o swoich płytach, bo jeżeli nie zawarłeś tego na płycie, to jest to chu*, nie muzyka. – napisał Filipek w mediach społecznościowych.
  • Powiem tylko tyle, że „BIPOLAR” jest wycinkiem mojego nowego życia, w którym raz czułem się dobrze, a raz źle. Zapiskiem emocjonalnym, czyli tym, czym jest każda moja płyta. Natomiast każda moja płyta charakteryzowała się tym, że byłem pospinany, by za wszelką cenę rozjeb* i być jak najwyżej względem poprzedniej płyty. Tutaj tego nie ma. „BIPOLAR” jest jednym wielkim pamiętnikiem. Na świetnych produkcjach PSR. Płytą, którą zrobiłem, bo tego potrzebowałem. Nie mój portfel, grafik koncertowy, wytwórnia – JA. – dodał.

Wydawnictwo składa się z 11 premierowych utworów. Na 9 z nich pojawi się jeden zaproszony gość. Wśród nich są: Szymi Szyms, Wojciech Kiełbasa, VBS, Opał, Emes Milligan, Sarius, Zetha i Przyłu.

Tracklista:
1. Bipolar
2. Jestem w tym – feat. Szymi Szyms
3. Kochałem tylko raz – feat. Wojciech Kiełbasa
4. Mały książę – feat. VBS
5. 0 procent – feat. Opał
6. Werter nie żyje – feat. Wojciech Kiełbasa
7. Jak w piosence
8. Samotność – feat. Emes Miligan
9. Co u Ciebie? – feat. Sarius
10. Mogło być gorzej – feat. Zetha
11. Blizny – feat. Przyłu