Ero i Kosi z 'Black Bookiem’ na Tattoo Konwent w Katowicach. Zobacz, co tam się działo!

fot. tattookonwent.pl

W niedzielę wieczorem w Katowicach zakończyła się 31. edycja Tattoo Konwent. To ostatnie spotkanie z „Innymi wymiarami sztuki” w tym roku. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach tatuowało ponad 200 tatuatorów, wśród których przyznano 33 nagrody. Do konkursów zgłoszono 543 prace. Impreza osiągnęła frekwencję rzędu 5200. 

W weekend 31 sierpnia-1 września Katowice po raz 7 ugościły Tattoo Konwent. Przez Międzynarodowe Centrum Kongresowe przewinęły się tysiące kolorowych ciał. Uczestnicy wydarzenia pośród 200 artystów poszukiwali tatuatora, który na skórę przeleje powstałe w ich głowach wizje. Najzdolniejszych tatuażystów doceniło Jury, które w 11 kategoriach wybrało po 3 najlepiej wykonane wzory. Pierwsze miejsca zajęli:  Darek – Machinarium (Najlepszy Tatuaż Związany ze Śląskiem), Kasia – Widzi mi się (Najlepszy Tatuaż Duży), Ruslan – Hotball Tattoo (Najlepszy Tatuaż Tradycyjny), Sławek – Friends Project (Najlepszy Tatuaż Neotradycyjny), Primo – Biały Kruk (Najlepszy Tatuaż Realistyczny/Portret), Joker – Endorfine Studio (Najlepszy Tatuaż I Dnia Konwentu), Darek – Machinarium (Najlepszy Tatuaż Mały), Mariusz – Inkspiracy (Najlepszy Tatuaż Rękaw / Nogawka / Cały przód / Całe plecy), Damian – Zajawa Kraków (Najlepszy Tatuaż Graficzny/Geometryczny), Ania – Czarne złoto (Najlepszy Tatuaż Dwudniowy & Kolaboracje), Kosa – Speak in color (Najlepszy Tatuaż II Dnia Konwent). Do konkursów zgłoszono 543 prace. 

Fotorelację znajdziecie na stronie internetowej: media.tattookonwent.pl.

Nowością był organizowany wraz z Błędami młodości konkurs na największego babola. W tym przypadku nagradzano nie autora, a właściciela wzorów. Zwycięzcy otrzymali vouchery na usuwanie nieudanych tatuaży. Prace o zbliżonych walorach artystycznych powstawały w boksie BananaINK, gdzie każdy mógł wykonać swój pierwszy tatuaż na skórze banana. O wiele ciekawsze i lepiej wykonane motywy powstawały z kolei w czasie „Dziarki w ciemno”. Doświadczone tatuatorki Ewa Linkiewicz ze studia Inne Tatuaże i Monika Ochman z Sigil 2 wykonały na skórze uczestników wzory o nieznanej tematyce. Właściciele nowych tatuaży zobaczyli je dopiero, gdy artystki skończyły pracę.

Główną atrakcją sobotniego wieczoru był koncert Ero i Kosi – reprezentantów warszawskiej ekipy JWP. Raperzy promowali wspólny album „BlackBook”. Na scenie głównej odbywały się także pokazy 3D mappingu, burleski, aerial, fireshow i połykania mieczy. W przestrzeniach MCK działały strefy tematyczne (w tym targi mody, chill zone czy strefa z oldschoolowymi pojazdami). Na wystawach swoje prace zaprezentowali Michał Mozolewski (autor plakatów Tattoo Konwent), Maciej Enzo Sowa, Momo Młynarska, kolektyw Janusz Widelec i Aga Szuścik. W czasie Katowice Tattoo Konwent miały miejsce także liczne akcje towarzyszące: wieczorne afterparty z koncertem RAU, organizowane we współpracy z Gastrofajer, „Wyraź się” z Agą Szuścik czy „Zrób portret u Watemborskiego”.

  • Katowice zamykają tegoroczny sezon na Tattoo Konwent. W ramach cyklu spotkamy za ponad 9 miesięcy. Możemy już oficjalnie podać datę Poznań Tattoo Konwent. Widzimy się 23 i 24 maja w Międzynarodowych Targach Poznańskich – mówi Marcin Pacześny, pomysłodawca festiwalu i jego współorganizator.
  • To udany rok – pełen wyzwań i zmian, które są dopiero początkiem realizacji planów, które mamy w głowie. Dziękujemy! – dodaje Michał Nowakowski, współorganizator Tattoo Konwent.
źródło: media.tattookonwent.pl

 

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Małach & Rufuz: „Przez pewien czas mieszkaliśmy razem” [VIDEO]

Małach i Rufuz to dwaj warszawscy raperzy, którzy przez lata tworzyli nie tylko muzykę,...

Kaczor BRS chce walczyć we freak fightach. Raper gotowy komuś czaszkę

Wraca na muzyczną scenę. I nie tylko… Kaczor BRS szykuje się na zawody sportowe,...

MATA na meczu FC Barcelona. Raper jest pierwszym Polakiem, który…

Raper MATA stał się pierwszym polskim artystą, którego wizerunek pojawił się na bandach podczas...

Alberto X Viki Gabor? Współpraca zablokowana: „A co Wy chcecie nagrać Long D**k Style 2?”

Alberto podzielił się anegdotą związaną z młodą, popularną wokalistką Viki Gabor. Ta historia dotyczy...

Joda szczerze: „Rap to nie jest dla mnie sprint, tylko pier**lony Iron-Man przez całe życie”

Gdzie jest Joda? Co się z nim dzieje? Wróci? - tego typu pytania pojawiają...

Kazior „Sa Vash” – klip z płyty „No face, no case” i zmiana daty premiery

Kazior wjechał z najnowszym teledyskiem. Jest on kolejną odsłoną solowego albumu "No face, no...

Kabe zamyka trylogię. „Księga Dżungli” – klipy z Paryża. Oto, co wiemy o płycie!

Po wspólnym projekcie z Miszelem, Kabe nie zamierzał zrobić sobie dłuższej przerwy. Przygotował materiał,...

11-osobowa „Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa”. WuWunio zebrał ekipę, jest zajawa – sprawdź klip!

Pono i Koras mieli swoją "Nieśmiertelną nawijkę ZIPskładową", a teraz powstała… "Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa". Sprawdź...

Peja „PRIME” – na ten klip czekali fani, mamy jego premierę!

Peja wypuścił kolejny teledysk. Po sukcesie "Lotu skazańca", który viralem lata po YouTube, dostaliśmy...