Ero i Kosi wystąpią podczas Katowice Tattoo Konwent!

fot. Jakub Suwiński

W weekend 31 sierpnia-1 września 2019 fani tatuażu ze Śląska i innych zakątków kraju spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, by wziąć udział w ostatniej w tym roku edycji Tattoo Konwent. Jak głosi myśl przewodnia, główną misją festiwalu jest ukazywanie innych wymiarów sztuki, dlatego program wydarzenia wypełniony jest różnymi atrakcjami – nie tylko związanymi z tatuażem. Na Katowice Tattoo Konwent zagrają raperzy Ero i Kosi, wystąpi teatr tańca Dyemotion oraz dwie zagraniczne performerki alternatywne: Cecilia Gosilla i Yuka Estrella. Na animowanej scenie głównej zaprezentowany zostanie także autorski pokaz mappingu „INK3D”. 

Tattoo Konwent to odbywający się od 2009 roku ogólnopolski festiwal tatuażu. Co roku impreza ma miejsce w co najmniej czterech miastach. Ostatnim przystankiem są zawsze Katowice, które Tattoo Konwent odwiedzi już 7. raz. Edycja, która za niecałe 2 tygodnie obędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym znajdującym się przy placu Sławika i Antalla 1 w Katowicach będzie 31. odsłoną wydarzenia.

Tatuaż jako powód do spotkania

Konwencję każdorazowo odwiedza kilka tysięcy miłośników tatuażu, szukających inspiracji i odpowiedniego tatuażysty. W strefie wystawienniczej Katowice Tattoo Konwent tatuować będzie ponad 200 artystów. Swoje tatuaże mogą wystawiać w konkursach, które odbywają się na konwentowej scenie. Jury w składzie: Marcin „Insekt” Polak (TOTEM studio), Macie Michalak (Przestrzeń Tattoo), Maciej „Niuans” Bojko (Cykada Tattoo) oceni prace w 11 kategoriach i spośród nich wybierze najciekawsze wzory. Dodatkową, 12 kategorią będzie „Konkurs na największego babola”. Spośród zgłoszonych prac wyłonione zostaną najgorsze tatuaże.

Tradycyjnie w czasie imprezy miejsce będzie miała także konwentowa akcja specjalna. Mowa tu o „Dziarce w ciemno”, w ramach której ukryci za kotarą tatuatorzy wykonają prace o wyglądzie i tematyce nieznanej dla tatuowanego. Uczestnicy zabawy zobaczą nowy wzór dopiero po zakończeniu procesu tatuowania.

Inne wymiary sztuki na Katowice Tattoo Konwent

Na scenie głównej zagości dwójka raperów z kolektywu JWP, który miał już okazję grać na festiwalu. Tym razem gośćmi konwentu będą Ero i Kosi. Duet promować będzie wspólny album „BlackBook”. Na imprezie wystąpi także teatr tańca Dyemotion, na którym pieczę sprawują Marian Folga i Anna Banasik. Kolektyw złożony z tancerek i tancerzy zaprezentuje niezwykły spektakl, który dzięki muzyce, grze świateł i pomalowanym ciałom świecącym w UV przeniesie publiczność w świat baśni.

Program Tattoo Konwent nie byłby kompletny bez alternatywnego performansu. O odpowiedni poziom adrenaliny oglądających zadbają: specjalizująca się w połykaniu mieczy i ognia Cecillia Gossila – miłośniczka burleskowych klimatów oraz Yuka Estrella, która wystąpi ze swoim demonicznym show obejmującym pokaz pirotechniki oraz aerialu na linach i łańcuchach.

Na animowanej scenie w Katowicach Tattoo Konwent zaprezentuje swój autorski mapping „INK3D”, ukazujący przeszłość i przyszłość tatuażu. W sobotni wieczór konwencja połączy siły ze swoim wydarzeniem towarzyszącym – Gastro Fajer. W ramach wspólnego afterparty na dachu Spodka odbędzie się impreza, w trakcie której wystąpi raper RAU.

W Katowicach na konwencie nie może zabraknąć motoryzacyjnej strefy Hotball z oldschoolowymi pojazdami, gdzie będzie można zakupić odzież i gadżety, od wystawców tworzących strefę mody i designu Tattoo Konwent. Wśród konwentowych wystaw obejrzeć można będzie prace Macieja „Enzo” Sowy – jednego z tatuatorów biorących udział w konwencji. Dodatkowo na konwencji odbędą się liczne akcje specjalne. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Agę Szuścik lub zrobić sobie portret u Marcina Watemborskiego, a najmłodsi uczestnicy spędzą czas w towarzystwie animatorów ze strefy dla dzieci.

Bilety

Trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Katowice Tattoo Konwent. Ceny biletów dystrybuowanych przez internet zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł. W kasach festiwalowych zakupić będzie można jedynie bilety jednodniowe (50 zł) i dwudniowe (60 zł). Seniorzy i dzieci do 10. roku życia nie płacą za uczestnictwo w festiwalu.

Bilety i więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na: www.tattookonwent.pl

źródło: media.tattookonwent.pl

 

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

AKASH szykuje film dokumentalny – badania potwierdzą, że Ziemia jest płaska?

Raper AKASH postanowił ostatecznie rozwiać wszelkie niejasności i dezinformacje krążące w sieci na temat...

To 1 z 3 sesji, inaczej Popek mógłby wylądować w szpitalu – zobacz efekt! [VIDEO]

Popek postanowił zaufać Mistykowi, który pracuje nad jego nowym tatuażem. Nie jest to zwykły...

Dawid Kwiatkowski o Bedoesie: „Ja się cholernie bałem Borysa, ale…”

Dawid Kwiatkowski w rozmowie z ESKA opowiedział o kulisach współpracy z Bedoesem. Zaskakująco przyznał,...

Wiewiór pokonał Josefa Bratana, Alberto wyzywa go do walki: „Pchasz się w gips”

Alberto zareagował na przegraną walkę swojego brata - Josefa Bratana. W jaki sposób? Wyzwał...

Pęku: „Rap to ciężki kawał chleba” – raper wydał płytę, zapowiada kolejne V.E.T.O!

Pęku wrócił ostatnio z najnowszym albumem i co ciekawe, nie robi dłuższej przerwy. Właśnie...

Popek z… nową twarzą! Szalony raper, szalone tatuaże:„Boże wyrwij mi rogi z czaszki” [VIDEO]

Popek, czy to Ty? - takie pytanie od lat krążyło w sieci. Teraz można...

Kazior już na wolności! Był w zakładzie karnym w Berlinie

Kazior jest w trakcie promocji swojego najnowszego solowego albumu. Jednak raper musiał zmienić swoje...

Young Leosia i Bambi w Fame MMA – mamy deklaracje raperek

Young Leosia i Bambi pojawiły się jako goście specjalni w studiu Fame MMA podczas...

AKASH: „Zawiodłem najbliższych. (…) Czas rozprawić się z kur**mi”

AKASH zaskoczył wszystkich emocjonalnym wpisem, który umieścił w mediach społecznościowych. Wynika z niego, że...