fot. kadr z klipu "Jagodzianki"

Od wielu miesięcy mówi się o rzekomej współpracy na linii: Malik Montana x Edyta Górniak. Wszystko rozpoczęło się od udostępnionego filmiku przez polską piosenkarkę, która świetnie bawi się przy jednym z utworów rapera – „Powiedz co”: „Piękna, z anielskim głosem. Edyta Górniak wie, czego się słucha.” – skomentował wówczas Malik. „Super nuta. Lubię” – odpisała Honorowa Ambasador Stolicy Polskiej Piosenki Opole.

Co Edyta Górniak powiedziała mediom po spotkaniu w cztery oczy z Malikiem?

  • Rozumiem, że dzisiaj są takie czasy, które trochę wymagają bardzo mocnego wizerunku. Ten jego wizerunek jest akurat spójny z tym, jaką muzykę tworzy. Natomiast muszę powiedzieć, że kiedy ja się spotkałam z nim, to on dla mnie, wobec mnie, nie jest osobą, którą znamy z video-klipów. Ma zupełnie inny język komunikacji. Jest szalenie inteligentny – muszę powiedzieć, że nawet szarmancki. Byłam bardzo zaskoczona, bo spodziewałam się, że to jest taki „ziomek”. Dziewczyny, muszę powiedzieć, że Malik jest kim chce – w zależności od sytuacji. Jest tak inteligentny, że naprawdę potrafi wydobywać z siebie te postaci na potrzeby muzyki, kreacji i wizerunku. Nasze spotkanie było bardzo miłe. – opowiedziała Edyta Górniak w rozmowie znajdującej się na video.wp.pl.
  • To nie jest mój przyjaciel, absolutnie. My się bardzo mało znamy. Ja ostrożnie nadaję komuś taki tytuł przyjaciela. Przyjaciel – to jest ważna postać w życiu. Nie mogę powiedzieć, że się przyjaźnimy. – oznajmiła.

Edyta Górniak, jedna z największych gwiazd polskiej muzyki i show-biznesu, oceniła także umiejętności wokalne i tekstowe autora takich hitów, jak: „Robię Yeah” (+ K Koke), „Jagodzianki” (+ Mr. Polska) i „Mówili”.

  • Muszę powiedzieć, że czasami jak słucham, to muszę zatykać uszy – na niektóre fragmenty. Niektóre jego utwory mi zupełnie „nie wchodzą”. Nie chodzi o warstwę muzyczną, ale o tekstową – bo są bardzo mocne i odważne. Mają olbrzymi tupet, żeby nie użyć innego słowa. Natomiast czasami są zabawne. Niektóre są na granicy „black humor”. Jeśli ma się luz do pewnych sytuacji, to można sobie pozwolić na pewne nazewnictwo. – przekazała.

Czy kiedykolwiek ma szansę powstać ich wspólny utwór?

  • Na razie jestem bardzo pozytywnie nastawiona do współpracy z Gromee… – odpowiedziała, uciekając nieco od tematu.

A Wy, chcielibyście posłuchać singla od duetu: Malik Montana x Edyta Górniak? Piszcie w komentarzach, co sądzicie o takiej kooperacji.