fot. @tomasz.chada

24 sierpnia 1978 roku w Warszawie przyszedł na świat Tomasz Chada. 17 lat później nagrał swój pierwszy rapowy utwór, zatytułowany „W-WA miasto stołeczne”, który zapoczątkował jego barwną ścieżkę muzycznej kariery. Rok później mogliśmy usłyszeć go na kultowym albumie Molesty „Skandal”. Następnie wspólnie z Kaczym założyli zespół Proceder. Nagrali nawet razem płytę, lecz ostatecznie nie ujrzała ona nigdy światła dziennego.

W kolejnym latach warszawski raper zaangażował się w projekty solowe i kooperacyjne (wspólnie z Pihem – „O nas dla was”, czy z Bezczelem i Zbukiem pod nazwą „Kontrabanda: brat bratu bratem”).

Pomimo, że Tomasza Chady nie ma już wśród nas, pozostawił po sobie „pomnik” w postaci wielu ponadczasowych utworów. Jego teksty mogą być przestrogą, ale też drogowskazem dla młodszego pokolenia.

Dziś (24.08.2019r.) Chada świętowałby swoje 41. urodziny. – Wszystkiego dobrego Tomku, gdziekolwiek jesteś! – napisali przedstawiciele wytwórni Step Records na swojej tablicy facebookowej. – Życzę Ci pomyślności, pogody ducha, zdrowia. I tyle samo startów, co udanych lądowań. Życzę ci wytrwałości, żebyś się nie zniechęcał. Do stawiania tu kroków piszę z potrzeby serca. Wszystkiego Najlepszego Tomek! – przekazał z kolei RX, wieloletni przyjaciel zmarłego w ubiegłym roku rapera.

Przypominamy również, że 15 listopada na ekranach kin zadebiutuje film „Proceder”, opisujący losy Ś.P. Tomasza Chady. Obejrzyj pierwszy oficjalny zwiastun!