Festiwal za pasem, ujawniamy line-up

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Wengroove HIP HOP Festiwalu – największego wydarzenia hip-hopowego na wschód od Warszawy. Kto zagra?

To pytanie od tygodni kłębi się w głowach zainteresowanych. Organizatorzy już w kwietniu rozpoczęli ujawnianie artystów, którzy 22 lipca wystąpią na węgrowskim rynku. Dotychczas ujawniono, że wydarzenie poprowadzi legenda polskiej sceny, Duże Pe. Wśród wykonawców znaleźli się Vixen oraz Włodi.

Vixen zadebiutował w 2006 roku dwoma nielegalami: Inwazja i Rozsypana układanka. We wrześniu 2009 roku miała miejsce premiera płyty Vixena New-Ton, na której gościnnie udzielił się znany polski raper Peja. W 2011 roku podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną RPS Enterteyment należącą do Pei. Nakładem tej wytwórni, 18 czerwca 2011 ukazał się kolejny album rapera pt „Rozpalić tłum”. Obecnie raper współpracuje z wytwórnią MaxFloRec. 2016 r. to dla Vixena czas intensywnych prac nad pierwszym w MaxFloRec (a czternastym w ogóle) albumem, „Vixtorią”. Wydawnictwo zawiera 12 zróżnicowanych stylistycznie utworów, z których część utrzymana jest w klimacie stricte hip-hopowym. Część bliska jest natomiast gatunkom, takim jak: rock, rock’n’roll, dubstep, future bass, a nawet piosenka aktorska.

WYDARZENIE NA FACEBOOK’U: DOŁĄCZ!!!

Włodi – polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca. Zaliczany do prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce. Paweł Włodkowski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Molesta Ewenement, którego był współzałożycielem. Wraz z zespołem nagrał m.in. pięć albumów studyjnych. Uzyskał także dwukrotnie nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Od 2009 roku współtworzy zespół Parias. Wraz z bratem Hohol’em tworzy grupę prodviucencką Tek-N. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Był ponadto członkiem składu Klima, wraz z Chadą, Kaczym i Vieniem.
Włodi współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: DJ 600V, Zipera, Mor W.A., DJ. B, Pono, WhiteHouse, WNB, Emade, HempGru, Małolat, Ajron, WWO, Slums Attack, THS Klika, Grammatik, Dixon37, Pjus, VNM, W.E.N.A. oraz Pyskaty. Od 2006 roku Włodkowski wraz członkami zespołu Molesta Ewenement prowadzi wytwórnię muzyczną Respekt Records. Wcześniej był związany z firmą Baza Lebel. Jest również właścicielem firmy odzieżowej 5G.

Vixen i Włodi to dopiero namiastka tego, co czeka nas 22 lipca w Węgrowie. Główny line-up uzupełni jeszcze co najmniej trójka klasowych wykonawców.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ