fot. @DudekP56

Dwa tygodnie temu miała miejsce premiera pierwszego singla z 13-tej solowej płyty Dudka P56, zatytułowanej „Dwa Światy”. Od 16 sierpnia teledysk zrealizowany przez ekipę 9LiterFilmy zgromadził już ponad 2mln wyświetleń w serwisie YouTube. „Dziadek” to godny następca „Ballady”, którego tematyka skupia się wokół marihuany.

Prawdopodobnie kolejnym utworem promującym „Dwa Światy” ma być „Zaraza” |video-zapowiedź znajdziecie na rapnews.pl!|.

Na 13-tym solowym krążku warszawskiego rapera pojawią się goście, z którymi DDK jeszcze nigdy nie miał okazji współpracować. Wśród tego grona znajdują się, m.in. Ten Typ Mes, Onar, Fu i Zbuku. Kolejnym jest… Epis, reprezentant DYM KNF i Step Records!

  • Dzięki mordeczki za zaangażowanie i pracę każdego z was na planie jesteście niezastąpieni 🖐 Wczoraj krecilismy klip video z @9literfilmy do numeru z @zbuku_yb x @epis_dym_knf Ależ to będzie sztoooooos🙌 – przekazał Dudek na Instagramie.

Opis: „Dwa Światy” to obraz, jaki znamy wszyscy. Każdy z nas dobrzy ludzie ma cięższe, jak i te lepsze chwile w swoim życiu. Pragnienia i marzenia, sposoby na przezwyciężenie wszystkiego co złe. Potrafimy choć na chwilę oddalić się tego wszystkiego, co nas otacza. Dlatego również i ja mam swoje sposoby, które wyrażam przez muzykę najlepiej jak tylko potrafię. 

„Dwa Światy Vol. 1” – to odbicie się myśli jednej półkuli mózgowej od drugiej, w wyniku czego powstaje album. Znajdziecie na nim treść płynącą prosto z serca, napisaną tak, jak dusza podpowiada. Chilloutowe, czasami Reggeowe brzmienie, połączone z klasyką oraz mocniejszym pier* – daje całokształt tej płyty. Płyty, która – mam nadzieję – zarazi dobrym słowem niejednego z Was. Na tym materiale pojawi się wielu MC, z którymi nie miałem do tej pory okazji przeciąć się na bicie. Wśród nich, m.in.: Ten Typ Mes, Onar, Fu, czy Zbuku. To dzięki nim powstał klimat, jaki sobie właśnie wyobrażałem pisząc te numery. Oprawą muzyczną – powinniście być zaskoczeni pozytywnie – zajęli się: Czaha, czy Elshino. Pojawi się również nagrana żywa gitara przez mojego ziomeczka – Zamka. To klimat jakiego, krótko mówiąc, nie da się opisać. Jedyne, co mogę Wam polecić, to czekać na to, bo to dla tych, co na to czekają!