fot. @ciociaewaaa_foto

W najbliższą środę powitamy 2020 rok. Tymczasem Peja postanowił podsumować minione miesiące, które były dla niego bardzo owocne. Jeszcze pod koniec 2018 roku raper wypuścił solowy album zatytułowany „25_godzin”, który po niedługim czasie od premiery uzyskał status złotej płyty.

10 miesięcy później, Rychu świętował już premierę kolejnego wydawnictwa, ponownie nagranego na bitach Magiery. Na projekcie znajduje się 15 utworów.

W międzyczasie poznaniak dogrywał się do wielu innych krążków. Mogliśmy go usłyszeć, m.in. u takich artystów, jak: KaeN, Pih, Kaczor BRS, Hans Solo i Kafar Dixon37.

Jakby tego było mało, Peja zagrał niespełna… 50 koncertów! Sam był współorganizatorem jednego z nich, czyli festiwalu – HIP HOP FEVER 2.

Artysta jest także aktywny w mediach społecznościowych, co przekłada się na rosnącą popularność w serwisach, jak: Facebook, Instagram oraz YouTube.

Do tego należy dodać kilka osiągnięć zawodowych i prywatnych. Peja angażował się również w wiele akcji charytatywnych.

Pełne podsumowanie poniżej:

 • Siemanko! Szybkie podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy. Zacznę od 14/12/18 – premiera płyty 25_godzin, którą w całości zrobiłem z Magierą. Na krążku kilku gości: Edo G, Clementino, Beteo, Young Igi, Kaz Bałagane, Hellfield, Brahu, Patokalipsa, Kobra, Blokkmonsta, Gandzior, Kafar, Jongmen, DVJ. Rink i DJ. Eprom. Do płyty powstało kilka singli/klipów wyprodukowanych przez Brevko i CrackHouseGłucha Noc 2 (feat.Stan Borys)
  https://youtu.be/ltndW7_BV7g
  Amber (feat. Beteo)
  https://youtu.be/gWhophgVJ10
  Tu jest najlepiej
  https://youtu.be/MNGs7nU_Ohs
  Nie bądź zdziwiony (feat. Kaz Bałagane & Young Igi)
  https://youtu.be/UkplOaCDcRY
  Tylko zwycięstwo (feat. Patokalipsa, Kobra & DVJ. RInk)
  https://youtu.be/OgwzvpwI1moNa moje zabrakło klipu do utworu tytułowego i Na tych ulicach. W międzyczasie album 25_godzin zdobył status Złotej Płyty. Zanotowałem też kilka udanych gościnnych udziałów (chronologicznie)

  WMW feat. Peja & Anna Hnatowicz – Apetet (prod. OER)
  https://youtu.be/qaWqXx65EA0
  KaeN feat. Peja – Thanos (prod. Got Barrs)
  https://youtu.be/m9SVrcg2II0
  Książe Kapota feat. Peja/Slums Attack – Streetlife (prod. DJ. Zel)
  https://youtu.be/LzgQbwn07xk
  Kaczor BRS feat. Peja, Dudek P 56,
  DJ. Gondek – Złą sławą owiany… (prod. Dechu)
  https://youtu.be/YdiM4t0d-nM
  Pih feat. Peja – Struktury Antykruche (prod. Magiera)
  https://youtu.be/eunc3m-jzv0
  Hans Solo feat. Peja, Samer – Tabata (prod. Ślimak)
  https://youtu.be/Y6OSh4n6CZI
  Jongmen feat. Peja – Puszka Pandory

  Dono feat. Peja, Spinache, Cham Pion & Gosia Orczyk – Lepiej się żyje
  https://youtu.be/zer4h37_Bk0
  Steel Banging x Brahu x Peja x Bajorson – Bez ograniczeń (prod. Kriso, Gaca)
  https://youtu.be/uynv6qiPaVw
  Brahu feat. Nizioł, Peja – Latam Wysoko (prod. Brahu)
  https://youtu.be/080nLLccu4E
  DJ. Frodo & Olek feat. Malik Montana, Jongmen, Milonair, Peja – Blogerka
  https://youtu.be/X8oHwyL-1mc
  Kafar Dixon 37 feat. Peja, Pezet, Lipa – KID (Krocz swoją drogą) prod. Baltik beatz
  https://youtu.be/ztC5ySaDdrY

  Zagrałem blisko 50 koncertów – głównie autorskich, które promowały płyty G.O.A.T. i 25_godzin. Coraz częściej całkiem live jako Peja & RPS Band głownie w większych obiektach typu poznańska Arena, warszawska Stodoła czy Sala w CK Zamek (Spring Break Festival). Podczas jednego z nich (HIP HOP FEVER 2) odbyła się premiera albumu G.O.A.T. Wręczyliśmy również Złote Płyty za 25_godzin

  https://www.youtube.com/watch?v=MrY0H1ZJ0zc&t=1s

  Album G.O.A.T. ukazał się 21/09/19 czyli stosunkowo szybko od poprzedniej premiery. Również i tym razem połączyłem siły z Magierą. Na płycie kolejni goście: Hans, Grizzlee, Avi, Sobota, Kacper HTA, Chi Ali, Pih, Dziun, DVJ. Rink oraz Falcon1. Płytę promowały takie utwory jak:

  Jakieś pytania (feat. Hans & Grizzlee)
  https://youtu.be/z4GPQT1y-NA
  Bolesne powroty
  https://youtu.be/iVRou4FP8ds oraz klipy autorstwa Brevko i Igora Wojtkowiaka.

  Wprowadzenie
  https://youtu.be/soj7jkSScyQ
  Akacja
  https://youtu.be/ZKglFL55Y_Y
  Game Changer
  https://youtu.be/CFg33183_sA
  G.O.A.T.
  https://youtu.be/_krtEThY3WA
  Happy End (feat. Dziun)
  https://youtu.be/l7WFUKncwyk

  W przygotowaniu klipy do Money Talks oraz Big Rich.

  Podczas promocji płyty trafiłem po latach do redakcji cgm.pl
  https://youtu.be/_7ONppPNhoA oraz zadebiutowałem w audycji Numera w radiowej Czwórce
  https://youtu.be/26IuzsKBFl4

  W Podsumowaniu portalu poznanskirap.com za 2018 rok zwyciężyłem w kategorii: Wydarzenie Roku (25 lecie SLU), Impreza Roku (25 lecie Arena, Poznań), Teledysk Roku (Głucha Noc 2), Album Roku (25_godzin) oraz Artysta Roku. Poznań wielkie dzięki! Natomiast w Popkillerach 2019 nie otrzymałem ani jednej nominacji w żadnej z wyodrębnionych kategorii. Piękne dzięki:)

  Z zagranicznych wydarzeń – obejrzałem koncert Mc Eiht’a w Berlinie oraz występ Ghost Face Killah w Warszawie. Oba całkiem spoko. W międzyczasie zapowiedziałem na początek 2020 roku EP-kę o nazwie 2050. Razem z Arturem Rawiczem rozpoczęliśmy też pracę nad książką. Efekty najpóźniej jesienią wraz z długogrającym albumem.

  Trochę liczb: G.O.A.T. zadebiutował na 1 miejscu w zestawieniu OLIS.
  Recenzja: https://muzyka.interia.pl/…/news-peja-slums-attack-g-o-a-t-…

  Klipy do obu albumów (Amber, Głucha Noc 2, Nie bądź zdziwiony , Game Changer, Akacja) z bardzo dużą ilością wyświetleń w krótkim okresie czasu – od 2 do blisko 6 mln – czego nie odnotowałem przez ostatnich 10 lat a więc od czasu założenia kanału:) Jak nawijałem – „na Insta kolejna stówa…” -powoli zbliżam się do magicznej liczby 200 k followersów:) YT to również przyrost blisko 100 tyś subskrybentów w ciągu ostatnich 12 miesięcy – daje mi na ten moment ponad 460 tyś subów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedałem blisko 40 tyś fizycznych nośników. Duży katalog wydawniczy – oznacza spokojną starość jak to się mówi:) Tyle statystyk.

  Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w działaniach. Zarówno fanów, słuchaczy jak i artystów, z którymi miałem przyjemność pracować. Niech przyszły rok będzie lepszy niż ten, z którym się już żegnamy. Jeśli oczywiście może być lepiej, bo osobiście niczego bym nie poprawiał ani ulepszał. Pozdro!