Donguralesko popiera zakaz hodowli zwierząt na futro

Stowarzyszenie Otwarte Klatki współpracuje z Donguralesko

Stowarzyszenie Otwarte Klatki nawiązało współpracę z popularnym raperem DonGURALesko w ramach kampanii Europa Bez Futer. Raper i aktywiści opublikowali krótkie, wzruszające wideo, na którym Gural, w towarzystwie lisów uratowanych z ferm futrzarskich, zachęca do złożenia podpisu pod Europejską Inicjatywą Obywatelską #FurFreeEurope i wspólnego „zmieniania świata”.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach

Donguralesko #FurFreeEurope

DonGURALesko jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, a swoje serce wobec zwierząt okazał już niejednokrotnie. W 2020 roku wziął udział w koncercie charytatywnym Otwartych Klatek, który był wyrazem poparcia dla zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce. Tym razem raper idzie o krok dalej i zachęca swoich obserwatorów do podpisania Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej #FurFreeEurope, która jest szansą na wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futro w całej Unii Europejskiej, a także na zakaz importu futer do krajów UE.

  • Zamykanie ich [lisów] na całe życie w ciasnych klatkach jest najbardziej bestialskim pomysłem, jaki można sobie wyobrazić – mówi DonGURALesko na nagraniu. Towarzyszą mu lisy uratowane z ferm futrzarskich, które obecnie mieszkają w starym ZOO w Poznaniu.
  • Publikacja filmu zrealizowanego z Guralem jest inauguracją Tygodnia Bez Futra – to symboliczny czas, bo właśnie w tym okresie, na przełomie listopada i grudnia, rozpoczyna się sezon zabijania zwierząt na fermach futrzarskich. Po zaledwie kilku miesiącach życia, które jest wypełnione ogromnym cierpieniem i ogranicza się do ciasnej klatki, norki są gazowane, a lisy i jenoty rażone prądem. Mamy niepowtarzalną szansę, aby raz na zawsze zakończyć ten okrutny przemysł – wystarczy podpisać inicjatywę – mówi Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Już prawie 20 krajów w Unii Europejskiej wprowadziło zakaz hodowli zwierząt na futro – w ostatnim czasie były to Estonia, Irlandia, Włochy, Malta i Łotwa. Polityczna debata o takim zakazie trwa m.in. w Litwie i Rumunii. W Polsce od czerwca na numer druku czeka projekt ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futro złożony przez Zielonych.

  • Zdecydowana większość Polaków jest przeciwko hodowli zwierząt na futro. Zakaz takiej hodowli ma ogromne poparcie polityczne. Mimo że do laski marszałkowskiej został złożony świetnie przygotowany i dopracowany projekt zakazu, nic w tym kierunku się nie dzieje. Liczymy, że polscy politycy wrócą do tematu jak najszybciej, a w międzyczasie walczymy o Europę Bez Futer – mówi Marta Korzeniak.

Pod inicjatywą #FurFreeEurope podpisało się już ponad 600 tysięcy osób. Potrzebny jest przynajmniej milion podpisów, aby Komisja Europejska rozpatrzyła wniosek. Inicjatywę może podpisać każda osoba, która ukończyła 18 lat i która jest obywatelem lub obywatelką UE na stronie: www.europabezfuter.pl.

Film z DonGURALesko i lisami uratowanymi z ferm dostępny jest na Facebooku Otwarte Klatki.

DonGURALesko wspiera zakaz hodowli zwierząt na futra!

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów donGURALesko zabiera głos w obronie lisów hodowanych na futro! 🦊💥 "Zamykanie ich na całe życie w ciasnych klatkach jest najbardziej bestialskim pomysłem, jaki można sobie wyobrazić." Możemy to razem zmienić – mamy jeszcze pół roku na zebranie miliona podpisów od inicjatywą zakazującą hodowli zwierząt na futra w całej Europie. Podpisz inicjatywę na https://europabezfuter.pl/ Dziękujemy donGURALesko za dołożenie cegiełki do tej ważnej zmiany! ❤️ Dziękujemy również Zoo Poznań Official Site za pomoc w realizacji materiału.

Opublikowany przez Otwarte Klatki Poniedziałek, 21 listopada 2022

Zobacz też, jak FU nawija na żywo w Rapnews Studio swój najnowszy kawałek „Joker”.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Oliwka Brazil odpowiada: „Okropne jest manipulowanie informacjami i mówienie, że kogoś okradłam”

"Mam już dość" - to nie tylko tytuł najnowszego solowego kawałka raperki, tymi słowami...

Smolasty „Zombieland” – zamieszanie na Instagramie, specjalny klip

„Smoła, wszystko ok?” – takie komentarze od dwóch dni krążą po Internecie i zaprzątają...

Paluch X Słoń „Od Do” – nowy klip ze wspólnej płyty raperów

Niecałe dwa tygodnie po premierze wspólnego albumu „Pośród Hien” oraz dwóch oficjalnych klipach, Paluch...

Ten nieelegancko zachował się w ’96 a tamtego zawinęli lub się rozj*bał. Sobota o różnicy między raperami a discopolowcami

Sobota zaskoczył swoich fanów nagrywając utwór z wokalistą reprezentującym discopolo - Dawidem Narożnym Piękni...

PEJA mówi o „HIP HOP 50” – kiedy sprzedaż preorderów EP’ki? Znamy też pierwszych gości

Peja, legenda polskiej sceny hip-hopowej, szykuje się do wydania pierwszego z dwóch albumów, którymi...

„Uwolnić Bonusa” – nowy projekt. Bonus RPK wkrótce wyjdzie z więzienia?

Już w najbliższy piątek (31.03) na kanale Ciemnej Strefy pojawi się premiera utworu "Uwolnić...

Mata: „3 diamenty od matury…” i 3 snippety [VIDEO]

Mata, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny hip-hopowej, szykuje się do wydania swojego...

Dawid Podsiadło pierwszy, Malik Montana drugi. 3 milionów na Spotify na wyciągnięcie ręki!

Malik Montana zajął drugie miejsce w zestawieniu "TOP50 wykonawcy" pod względem liczby miesięcznych słuchaczy...

Buka „Po drugiej stronie lustra 2023” – raper wraca z nową płytą

„Proszę 2023” to pierwszy singiel promujący najnowszy solowy album Buki, „Po drugiej stronie lustra...
greenout