fot. źródło: @wojtek.sokol

Wytwórnia Prosto Label od początku swojego istnienia stawiała tylko i wyłącznie na hip-hop’owe projekty. Jednak od jakiegoś czasu, na polskim rynku powstał nowy sub-label – MOST, przez który właściciele Prosto wydają muzykę elektroniczną. Jaki jest powód takiego kroku Sokoła i reszty współpracowników? – Od dwóch lat konsekwentnie nie przedłużamy kontraktów z raperami. Dużo raperów też poszło ‘na swoje’. – mówi Sokół w rozmowie z onet.pl. – Muzyka elektroniczna tym się różni od Hip-Hop’u, że w zdecydowanej większości jest w dużej mierze bez słów. Czyli jest – siłą rzeczy – bardzo międzynarodowa i to jest to, czego mi bardzo brakowało w tym polskim hip-hop’ie. Co tu dużo czarować, można sobie nagrywać jakieś feat’y z zagranicznymi artystami itd., ale jednak to zawsze będzie regionalna muzyka. – tłumaczy.

Artysta podkreśla, że MOST jest niszowym labelem, jednak albumy, które zostały przez niego wydane, cieszą się zainteresowaniem zagranicznych słuchaczy: – Fajne uczucie, kiedy ktoś ci wysyła zdjęcie ze sklepu w Tokio i tam są winyle MOST’u, czy z najlepszego sklepu w Londynie. To jest bardzo satysfakcjonujące. – dodaje.

W wytwórni MOST zostały już wydane, m.in. takie projekty, jak: “The Beginning” (kompilacja); Duit “Now I’m Here”; Hatti Vatti “Szum”; Bass Jan Other “Washed By Waves”; Seltron 400 “Zabawa Trwa”; Richu M “Slowly And Surely Greatest Heats”; Niemoc “Mikrofale”; Seltron 400 “Trans I Bas”.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ