fot. mat. pras.

Kolejny tydzień, to następne ważne informacje prosto z polskiej branży muzycznej! Pod koniec kwietnia ogłosiliśmy, że MyMusic kupiło wytwórnię StoproRap, która będzie niezależnym podmiotem na rynku muzycznym i jedynym polskim labelem hip-hopowym z własną dystrybucją fizyczną i cyfrową. Teraz czas na odkrycie kolejnych kart: pierwszym artystą nowej odsłony StoproRap jest jeden z najpopularniejszych DJ-ów i producentów w kraju – DJ Decks.

Na polskiej scenie muzycznej Dj Decks działa od 1996 roku, a na jego mixtapach udzielało się dziesiątki raperów. Warto podkreślić, że DJ Decks to nie tylko pierwszy muzyk w labelu, który niebawem wyda „Mixtape 7”, ale także ważna postać w kształtowaniu tworzącego się wydawnictwa.

  • Po rozmowach ze StoproRap mogę powiedzieć, że moja rola nie skończy się tylko na tworzeniu nowego materiału dla wytwórni. Moje zdanie będzie miało duży wpływ na wizerunek artystyczny wydawnictwa – zdradza muzyk.
  • Będę miał szczególny udział w konkursie na kontrakt dla debiutanta. Chciałbym, żeby pieniądze, które przeznaczyło StoproRap na rozwój młodego artysty poszły w naprawdę dobre ręce. – dodaje.

Na koniec należy podkreślić, że StoproRap nie ma zamiaru podpisywać dużej liczby kontraktów.

  • Nie spodziewajmy się, że teraz nasz label będzie co tydzień ogłaszał nowego artystę. Nie! Chciałbym bardzo profesjonalnie podejść do tematu i kierować się zasadą – nie ilość a jakość. Dlatego, jeśli chodzi o debiutantów, to kontrakt będzie podpisywany nie częściej niż raz w roku. Jeśli natomiast chodzi o artystów już znanych na polskiej scenie hip-hopowej, będzie tu naprawdę starannie prowadzona selekcja, a nurtem dominującym w naszej wytwórni ma być klasyczne brzmienie hip-hopu. – tłumaczy Remik, właściciel StoproRap.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ