fot. @defjampl

Trzeba przyznać, że ruchy transferowe, w które zamieszana jest wytwórnia Def Jam Recordings Poland robią piorunujące wrażenie i być może jesteśmy świadkami narodzin nowego giganta na krajowym rapowym rynku.

Cała historia zaczęła się od podpisania kontraktu z Erosem JWP, który postanowił wydać swój debiutancki solowy album „Elwis Picasso” w polskim oddziale legendarnego Def Jam Recordings. Następnie do grona artystów dołączyli świetnie prosperujący młodzi raperzy: Young Igi (płyta: „Skan myśli”) i Frosti Rege (płyta: „Midas”). Na „trójce muszkieterów” się nie skończy, bowiem swoją cegiełkę do rozwoju biało-czerwonego Def Jam’u dołoży również – NOCNY!

NOCNY– to producent znany przede wszystkim ze współpracy z Janem-rapowanie, z którym to stworzył dwie znakomicie przyjęte w środowisku hip-hopowym płyty: „Nocna zmjana” i „Plansze”. Ponadto ma on na swoim koncie kooperacje z takimi raperami, jak: Solar, Bedoes, Przyłu, VBS i Kazior. Co szykują Nocny i Def Jam?

Jeżeli czekacie na płytę producencką, to musimy Was zasmucić. Owej nie będzie. Będą za to pojedyncze single, które na pewno podkreślą mocną pozycję Nocnego i pokażą szereg jego umiejętności.

  • Podpisałem kontrakt z wytwórnią Def Jam Recordings Polska. Zobowiązałem się do wyprodukowania wielu utworów, na które będę zapraszał różnych raperów. Już na starcie rozmów z labelem powiedziałem, że nie jarają mnie płyty producenckie i chciałbym umówić się na stworzenie parunastu niezależnych numerów. Nie jestem fanem instytucji albumu. Sam nie kupuję płyt i szczerze mówiąc, aktualnie nie miałbym nawet gdzie ich słuchać. Fajnie, że udało się w ten sposób dogadać. – ujawnił Nocny w rozmowie z magazynem „ESTRADA I STUDIO.

Jak myślicie, których raperów Nocny zaprosi do współpracy? Podawajcie swoje typy w komentarzach na portalu lub w social mediach rapnews.pl.