fot. kadr z klipu

Do sieci trafił trzeci singiel promujący najnowszy wspólny materiał Małacha i Rufuza, pt. „MetRyka”. Tym razem warszawski duet postanowił zrealizować teledysk do utworu „Czy czasem masz tak?”. O warstwę muzyczną zadbał Małach, natomiast żywe gitary i żywy bas dograł Mikołaj Grzywacz. Obraz przygotowała ekipa 9LiterFilmy.

Poprzednie single: „Dzięki Hip-Hop” i „Następnym razem” – znajdziecie na rapnews.pl: kliknij!

„MetRyka” to piąta płyta zespołu Małach/Rufuz. Jest pełna emocji, jakie towarzyszą przyjaciołom w momencie znalezienia się w punkcie w jakim właśnie są. Dokonali tego, czego chcieli, zamieniając szare klatki, na których nie było perspektyw, na własną firmę, studio nagraniowe i stabilne życie. Opowiadają o zachowaniach ludzi, których spotykają na swojej drodze, swoich dalszych planach oraz motywują do spełniania marzeń zachowując przy tym swój uliczny sznyt, znany słuchaczom od pierwszej wspólnej płyty. Charakter krążka jest poważny, ale nie smutny. Samo brzmienie nie da się sklasyfikować jako konkretny podgatunek w rapie, czemu odpowiada sam kolor okładki mieniący się przeróżnymi kolorami. Dzięki połączeniu klasycznych próbek bębnów, żywych instrumentów i zróżnicowanego tempa utworów wszystko jest bardzo smaczne i świeże. Za warstwę muzyczną krążka odpowiadają Małach, 2Check oraz Flame.

Małach i Rufuz idą muzyką z duchem czasu przy tym dalej pozostając sobą. MR5 na pewno zaskoczy zarówno wiernych fanów jak i nowych słuchaczy.

Tracklista:
1. MetRyka
2. Dzięki Hiphop
3. Co się dzisiaj liczy
4. Następnym razem
5. Ludzie
6. Podwójna moralność
7. Może trzeba było
8. Z małej chmury duży deszcz
9. Pomoc
10. Czy czasem masz tak?
11. Po za schemat
12. Tlen
13. Palimy rope
14. Nie bójcie się marzyć