Ostra krytyka po „Burzy”. Członek ZIP Składu: „Ludzie nas publicznie linczują…”

Najnowszy oczekiwany numer legendarnej ekipy ZIP Skład nie przypadł do gustu sporej części słuchaczy.

Ostatni kawałek ZIP Składu nie należy do najcieplej przyjętych. Numer zderzył się ze sporą ilością krytyki. Fani nie zostawili suchej nitki na „Burzy”. Na klipie utworu aktualnie widnieje ponad 4 tysiące łapek w dół (ok. 9 tysięcy kciuków w górę).

SPRAWDŹ TO: TEDE o tym, dlaczego odmówił PEJI nagrania wspólnego kawałka

Do krytyki odniósł się Fu – jeden z członków ekipy. Napisał on na swoim Facebooku następujący komentarz:

  • Jeśli już się każdy wypowiada na temat utworu „BURZA”, to ja powiem wam szczerze, zresztą jak zawsze. Miałem nic nie pisać, ale nie dajecie mi spokoju z tym tematem. Uważam, że prawdziwy fan nie powinien oczerniać i ubliżać ZIP ekipy za to, że mu się nie podoba ten jeden utwór. Od początku byłem ostro sceptyczny, co do tego numeru, bitu itd. Ale zaufałem intuicji Wojtka, bo ostatecznie, to jego album i jego wizja, a jesteśmy wszyscy przyjaciółmi. Zatem jak coś robimy, to robimy to razem i do końca z premedytacją. Na tym zawsze opierała się ekipa ZIP Skład i nie sposób było odmówić bratu. Bardzo spodobał mi się temat tego numeru, a ludzie z zamkniętymi głowami i chorymi ambicjami pod wpływem złych emocji, zamknięci na jakiekolwiek eksperymenty muzyczne, kompletnie nie skumali przekazu tego numeru. Nie koncentrując się zupełnie na słowach tylko na tym, że bit ma tempo w stylu techno stopa i hi-hat. To wszystko, co może być podobne i co z tego? Ludzie! Nie my pierwsi i ostatni, którzy sięgnęli po taki bit. Dam przykład. Scena francuska, szanowana uliczna ekipa 113, która wywodzi się ze Skladu Mafia K’ Fry nagrała cały album w takim stylu – „Universel”. Jakoś ich nikt nie skrytykował za to, bo mają szacunek, na który pracowali latami… Można by wymieniać tego typu raperów… „Burza” bardzo dobrze odzwierciedla właśnie m.in. takie sytuacje, jakie nastąpiły po premierze tego utworu. Ludzie nas publicznie linczują, plują jadem w naszą stronę, a nas to zupełnie nie rusza. Bo ja jestem odporny na taki płacz i lament. To samo jest z przekazem tego numeru: pada, leje, wieje i tak dalej. A my co? Mamy wyje*ane na ten deszcz, robimy swoje i nas to nie rusza. Jesteśmy odporni na to i tańczymy w deszczu… Znam to z autopsji. Przechodzę przez to od lat można by wymieniać takich sytuacji od ch*ja. Zaczynając od numeru „Nie mów mi”, który był singlem albumu „Wrodzony Instynkt”. Również wszyscy mi cisnęli, bo to było coś nowego. Ludzie nie byli gotowi na taki styl. To samo było z numerem „Ekskluzywny Nokaut”. Również był pocisk, że disco itd., a teraz co? Aktualnie każdy mnie propsuje za te kawałki, a na koncertach ludzie się bawią przy takich numerach najlepiej. A „Ekskluzywny Nokaut” to mocny sku*wiel nie do przebicia. Jeśli porównujesz tego typu utwór do disco polo, to chyba na serio nie potrafisz odróżnić kompletnie żadnego stylu muzycznego od siebie i masz gruby syf zamiast słuchu. Tyle! DYSTANS SIĘ LICZY! DYSTANS, DYSTANS, DYSTANS! PS: Jeszcze jedno. Jak mielibyśmy kiedyś nagrywać album ZIP Składu, to na pewno muzycznie byłby zupełnie inny niż utwór „Burza”!

Odkrywamy tajniki legendarnej wytwórni RRX Desant. W czwartek gościem w Rapnews Studio będą: ważna i barwna persona polskiego rapu – Krzysztof Kozak oraz współautor książki „Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX” – Hubert Kęska. Wejdź na YouTube, zostaw kciuka w górę!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

AKASH „Ewolucja” – trzeci klip z płyty „Moje melancholie” 

Na 16 grudnia zaplanowano premierę płyty "Moje melancholie". Zanim się to stanie, AKASH wypuścił...

Nullizmatyk „Czy warto było…”  – 4. klip z „Zabójcy Królowej” 

"Czy warto było…" to czwarty singiel promujący album weterana sceny. Nullizmatyk przygotował projekt o...

Ciemna Strefa o Grande Connection: „W większości ma rację ale…” [VIDEO]

Grande Connection to postać, którą jedni uwielbiają a jeszcze inni nienawidzą. Według części osób...

Kuban „Na okrągło” – raper wrócił, mamy klip i preorder

"Gdzie jest Kuban?” – o tym, jak wyjątkowym zjawiskiem na polskiej scenie jest raper...

Sentino mówi, że wraca do pracy. Jakie zmiany u niego?

Koniec pewnego etapu zawsze przynosi początek innego. W przypadku Sentino premiera danej płyty oznacza...

Taco Hemingway, OKI, Otsochodzi, Young Igi, CatchUp „Club2020” [VIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że wiosna 2023 będzie stać pod znakiem "club2020". O gwiazdorskim...

Bracia Tyburscy parodiują Alberto i Josefa Bratana [VIDEO]

Za chwilę dojdzie do pojedynku Paweł Tyburski vs Alberto, który odbędzie się podczas HIGH...

Bonus RPK, Nizioł, Paluch „Czym chata bogata” – sprawdź klip

Na 9 grudnia zaplanowano premierę kolejnego ekipowego projektu Ciemnej Strefy. W utworze "Czym chata...

Mata „(Smutna buźka)” – klip z Dubaju już w sieci

Mata, co u Ciebie? Patrząc po ostatnich dwóch numerach - "</3" i ":(" -...
greenout