Ostra krytyka po „Burzy”. Członek ZIP Składu: „Ludzie nas publicznie linczują…”

Najnowszy oczekiwany numer legendarnej ekipy ZIP Skład nie przypadł do gustu sporej części słuchaczy.

Ostatni kawałek ZIP Składu nie należy do najcieplej przyjętych. Numer zderzył się ze sporą ilością krytyki. Fani nie zostawili suchej nitki na „Burzy”. Na klipie utworu aktualnie widnieje ponad 4 tysiące łapek w dół (ok. 9 tysięcy kciuków w górę).

SPRAWDŹ TO: TEDE o tym, dlaczego odmówił PEJI nagrania wspólnego kawałka

Do krytyki odniósł się Fu – jeden z członków ekipy. Napisał on na swoim Facebooku następujący komentarz:

  • Jeśli już się każdy wypowiada na temat utworu „BURZA”, to ja powiem wam szczerze, zresztą jak zawsze. Miałem nic nie pisać, ale nie dajecie mi spokoju z tym tematem. Uważam, że prawdziwy fan nie powinien oczerniać i ubliżać ZIP ekipy za to, że mu się nie podoba ten jeden utwór. Od początku byłem ostro sceptyczny, co do tego numeru, bitu itd. Ale zaufałem intuicji Wojtka, bo ostatecznie, to jego album i jego wizja, a jesteśmy wszyscy przyjaciółmi. Zatem jak coś robimy, to robimy to razem i do końca z premedytacją. Na tym zawsze opierała się ekipa ZIP Skład i nie sposób było odmówić bratu. Bardzo spodobał mi się temat tego numeru, a ludzie z zamkniętymi głowami i chorymi ambicjami pod wpływem złych emocji, zamknięci na jakiekolwiek eksperymenty muzyczne, kompletnie nie skumali przekazu tego numeru. Nie koncentrując się zupełnie na słowach tylko na tym, że bit ma tempo w stylu techno stopa i hi-hat. To wszystko, co może być podobne i co z tego? Ludzie! Nie my pierwsi i ostatni, którzy sięgnęli po taki bit. Dam przykład. Scena francuska, szanowana uliczna ekipa 113, która wywodzi się ze Skladu Mafia K’ Fry nagrała cały album w takim stylu – „Universel”. Jakoś ich nikt nie skrytykował za to, bo mają szacunek, na który pracowali latami… Można by wymieniać tego typu raperów… „Burza” bardzo dobrze odzwierciedla właśnie m.in. takie sytuacje, jakie nastąpiły po premierze tego utworu. Ludzie nas publicznie linczują, plują jadem w naszą stronę, a nas to zupełnie nie rusza. Bo ja jestem odporny na taki płacz i lament. To samo jest z przekazem tego numeru: pada, leje, wieje i tak dalej. A my co? Mamy wyje*ane na ten deszcz, robimy swoje i nas to nie rusza. Jesteśmy odporni na to i tańczymy w deszczu… Znam to z autopsji. Przechodzę przez to od lat można by wymieniać takich sytuacji od ch*ja. Zaczynając od numeru „Nie mów mi”, który był singlem albumu „Wrodzony Instynkt”. Również wszyscy mi cisnęli, bo to było coś nowego. Ludzie nie byli gotowi na taki styl. To samo było z numerem „Ekskluzywny Nokaut”. Również był pocisk, że disco itd., a teraz co? Aktualnie każdy mnie propsuje za te kawałki, a na koncertach ludzie się bawią przy takich numerach najlepiej. A „Ekskluzywny Nokaut” to mocny sku*wiel nie do przebicia. Jeśli porównujesz tego typu utwór do disco polo, to chyba na serio nie potrafisz odróżnić kompletnie żadnego stylu muzycznego od siebie i masz gruby syf zamiast słuchu. Tyle! DYSTANS SIĘ LICZY! DYSTANS, DYSTANS, DYSTANS! PS: Jeszcze jedno. Jak mielibyśmy kiedyś nagrywać album ZIP Składu, to na pewno muzycznie byłby zupełnie inny niż utwór „Burza”!

Odkrywamy tajniki legendarnej wytwórni RRX Desant. W czwartek gościem w Rapnews Studio będą: ważna i barwna persona polskiego rapu – Krzysztof Kozak oraz współautor książki „Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX” – Hubert Kęska. Wejdź na YouTube, zostaw kciuka w górę!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Bedoes nagrał klip z Bedoesiarami [VIDEO]

Na kanale 2115 GANG pojawił się numer Bedoesa i White'a 2115. „BEDOESIARA” to numer...

Bilon dał koncert w tramwaju [VIDEO]

Bilon za sprawą promocji swojej nowej płyty zorganizował nietypowy koncert. Występ dał z wagonu...

Kaz Bałagane otwiera sezon na krótkie spodenki [VIDEO]

Kaz Bałagane od jakiegoś czasu na swoich social mediach zapowiadał, że 26 maja będzie...

Otsochodzi i Oskar PRO8L3M ruszyli w ostry warszawski melanż – UWAGA, gniecie! [VIDEO]

Jeśli chodzi o wyznaczanie trendów w polskim rapie to Otsochodzi od lat jest w...

Chillwagon w rocznicę śmierci Prestona informuje, co z płytą zmarłego rapera

Ten Ten, nie tamTen… Ten Preston odszedł od nas dokładnie rok temu. 26 maja...

Jongmen o tym, jak poznał Kizo i czy będzie nowy kawałek z Malikiem

Jongmen postanowił zorganizować Q&A na Instagramie, z którego dowiedzieliśmy się wielu fajnych rzeczy. Te,...

Kronkel Dom z wzruszającym kawałkiem. Reakcja mamy rapera mówi wszystko!

Reprezentant GM2L z okazji Dnia Matki podzielił się specjalnym nagraniem stworzonym dla swojej mamy. Wyślij...

Alberto przed HIGH League 3 pojawi się na gali KSW u boku gwiazd!

Pod koniec maja będziemy świadkami kolejnego mocnego uderzenia mieszanych sztuk walk. Podczas gali KSW...

Ruskiefajki, jesteśmy z Tobą! Artystka ma problem ze zdrowiem psychicznym, przesuwa trasę koncertową

Debiutancka trasa koncertowa po wydaniu pierwszej solowej płyty to coś, na co czekają fani...