Czerwin o Bonusie RPK: „Sam akt oskarżenia jest: w nieustalonym miejscu, nieustalonym czasie – no to co jest ustalone?”

Reprezentant Ciemnej Strefy w rozmowie z LaMay

Czerwin TWM pracuje nad swoim nowym albumem zatytułowanym „Uwolnić Bonusa”. Choć nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, artysta wskazuje, że może to nastąpić przed lub po wakacjach. Oprócz tego, Czerwin planuje wydać solowy album – EP’kę, który może wyjść pod koniec 2023 roku.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach

Czerwin TWM, Bonus RPK, „Uwolnić Bonusa”

Głównym celem projektu „Uwolnić Bonusa” jest przypomnienie sytuacji Bonusa RPK oraz zwrócenie uwagi na problem pomówień w Polsce. Bonus RPK został skazany na 5,5 roku więzienia, bez żadnych dowodów, z wyjątkiem pomówień.

  • Przypomnienie sytuacji Bonusa. Oczywiście zostało to nawinięte na płycie, którą stworzył Białas, ale tak naprawdę w kraju nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o prawo. Dużo osób jest nieświadomych tego, co poruszamy na płytach. Głównym powodem jest nagłośnienie całej sytuacji, przypomnienie sytuacji Bonusa, który został skazany na 5,5 roku więzienia bez żadnych dowodów z wyjątkiem pomówień. Także zwrócenie uwagi na problem, jakim są właśnie pomówienia – przekazał w rozmowie z LaMay na kanale BezKitu.

Czerwin podkreśla, że po latach od wyroku nic się nie zmieniło w kraju, jeśli chodzi o prawo, a dużo osób jest nieświadomych tego, co poruszają artyści na swoich płytach (jak „MUREMZABONUSEM” Białasa czy właśnie „Uwolnić Bonusa”). Dlatego postanowił on przypomnieć o sprawie Bonusa i zwrócić uwagę na problem niesłusznych oskarżeń.

Czerwin TWM nie ukrywa, że jest zaniepokojony sytuacją Bonusa, który już od dłuższego czasu odbywa karę więzienia. Artysta podkreśla, że minęło już 3/4 czasu odsiadki, a pierwsza wokanda nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Czerwin nie nastawia się na pozytywne wyjście z sytuacji, ponieważ wie, że jest to medialna sprawa, na którą niektóre osoby „z góry” patrzą niekorzystnie.

Mimo to Czerwin TWM jest zdeterminowany, aby w swojej muzyce poruszać trudne tematy i zwracać uwagę na problemy społeczne. Jego nowy album „Uwolnić Bonusa” ma na celu przypomnienie o niesprawiedliwości, jakiej doświadczył Bonus RPK i wielu innych ludzi w podobnej sytuacji.

  • Bonus na swoją niewinność miał wiele dowodów. Wnioski dowodowe, które wskazywały na jego niewinność, były składane do sądu. Przykładowo – gość tzw. „Niedźwiadek” pomówił go o to, że kiedy ten był w więzieniu, inny, taki „Misiek” przekazał Bonusowi 20 kilogramów marihuany. „Misiek” przyszedł na zeznania i powiedział, że nic takiego nie było a mimo tego sąd przybil Bonusowi tę ilość, o której mówił tamten człowiek. Ten mówi, że tak było, ten mówi, że tak nie było, Bonus mówi, że tak nie było a sędzia mówi, że tak było. Więc to jest dziwne. Była również nagrana rozmowa telefoniczna, gdzie świadek, który pomawiał Bonusa w innej sprawie pomawiał inną 60-tkę. Tamta 60-tka pojechała z dyktafonem, nagrała go, gdzie on się przyznaje. Jest to dowód na to, że „Niedźwiadek” jest konfabulantem. To niestety sąd powiedział, że to nie ma nic wspólnego ze sprawą. Sam akt oskarżenia jest: w nieustalonym miejscu, nieustalonym czasie – no to co jest ustalone? – mówi reprezentant Ciemnej Strefy.

Całość na YouTube:

Zobacz najnowszy odcinek serii Oceń Wersy. Tym razem teksty raperów analizuje i ocenia… Yurkosky! Wejdź na nasz kanał YouTube!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Małach & Rufuz: „Przez pewien czas mieszkaliśmy razem” [VIDEO]

Małach i Rufuz to dwaj warszawscy raperzy, którzy przez lata tworzyli nie tylko muzykę,...

Kaczor BRS chce walczyć we freak fightach. Raper gotowy komuś czaszkę

Wraca na muzyczną scenę. I nie tylko… Kaczor BRS szykuje się na zawody sportowe,...

MATA na meczu FC Barcelona. Raper jest pierwszym Polakiem, który…

Raper MATA stał się pierwszym polskim artystą, którego wizerunek pojawił się na bandach podczas...

Alberto X Viki Gabor? Współpraca zablokowana: „A co Wy chcecie nagrać Long D**k Style 2?”

Alberto podzielił się anegdotą związaną z młodą, popularną wokalistką Viki Gabor. Ta historia dotyczy...

Joda szczerze: „Rap to nie jest dla mnie sprint, tylko pier**lony Iron-Man przez całe życie”

Gdzie jest Joda? Co się z nim dzieje? Wróci? - tego typu pytania pojawiają...

Kazior „Sa Vash” – klip z płyty „No face, no case” i zmiana daty premiery

Kazior wjechał z najnowszym teledyskiem. Jest on kolejną odsłoną solowego albumu "No face, no...

Kabe zamyka trylogię. „Księga Dżungli” – klipy z Paryża. Oto, co wiemy o płycie!

Po wspólnym projekcie z Miszelem, Kabe nie zamierzał zrobić sobie dłuższej przerwy. Przygotował materiał,...

11-osobowa „Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa”. WuWunio zebrał ekipę, jest zajawa – sprawdź klip!

Pono i Koras mieli swoją "Nieśmiertelną nawijkę ZIPskładową", a teraz powstała… "Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa". Sprawdź...

Peja „PRIME” – na ten klip czekali fani, mamy jego premierę!

Peja wypuścił kolejny teledysk. Po sukcesie "Lotu skazańca", który viralem lata po YouTube, dostaliśmy...