fot. mat. pras.

Proceente prezentuje klip „Głodny”, singiel zapowiadający najnowszą płytę rapera, pt. „Cytrynychmielecebede”. Muzykę w kawałku wyprodukował Mayor, całość zrealizował, zmiksował i zmasterował Dzi3ciak w Honolulu Studio. Za video odpowiada ekipa Dobrekino Studio.

Wraz z premierą nowego singla na www.alohasklep.pl wystartował preorder albumu „Cytrynychmielecebede”. Płyta ukaże się 6 sierpnia nakładem wytwórni Aloha Ent. Wydanie kolekcjonerskie CD w super jewelbox i ręcznie numerowanej obwolucie zostanie wytłoczone w limitowanym nakładzie 350 egzemplarzy, zestaw zawierać będzie m.in. ekskluzywny dodatek w formie komiksu „Cytrynychmielecebede” autorstwa Szawła Płóciennika.

Proceente „Cytrynychmielecebede””

Proceente zaledwie kilka miesięcy po ukazaniu się albumu „Dziennik 2020” powraca z kolejnym projektem muzycznym. Raper nie próżnował przez ostatnie tygodnie i wykorzystał okres lockoutu na pisanie tekstów oraz nagrywanie nowych utworów. Efektem twórczych zmagań szefa Aloha Ent. w Honolulu Studio jest spontaniczny w zamyśle, ale dopracowany w treści i formie album „Cytrynychmielecebede”. Tytuł jest nieprzypadkowym follow up’em do płyty „Zupynalefkisplify” i sugeruje, że Proceente powrócił do miejsca, gdzie hip-hopowa sielanka miesza się z codzienną walką o przetrwanie. Proceente opisuje przede wszystkim swoje emocje, balansując od wątków osobistych po refleksje związane z obecną sytuacją w Polsce i na świecie. Raper komentuje rzeczywistość z charakterystycznym dla siebie gorzkim poczuciem humoru, przeciwstawiając fatalizm wrodzonemu optymizmowi, a wyższe wartości instynktowi samozachowawczemu człowieka żyjącego w miejskiej dżungli. 

Za większość produkcji muzycznych na płycie odpowiada Mayor, beatmaker z którym Proceente współpracował przy swoich ostatnich dwóch projektach. Swój wkład w warstwę muzyczną albumu mają także Metro, Quiz, Jorguś Kiler i Panama Pogo. Gościnnie w utworach pojawiają się Mały Esz, Emazet, Bleiz, Hukos, Masia, Cywinsky oraz Emil G. Bogactwo treści oraz dojrzałość stylu sprawiają, że materiał nadaje się do słuchania w każdych okolicznościach i z pewnością na długo pozostanie w sercach odbiorców. Realizacją wokali, miksem oraz masteringiem całości zajął się w większości Dzi3ciak. Zdjęcia do poligrafii wykonał Tomek Karwiński, za projekt graficzny odpowiada Zuza Szok.  

Wydanie kolekcjonerskie CD w super jewelbox i ręcznie numerowanej obwolucie jest dostępne przedsprzedaży w limitowanym nakładzie 350 egzemplarzy. Do płyty dołączony jest dedykowany komiks „Cytrynychmielecebede” (16 stron) oraz zestaw wlepek. Dodatkowo w dniu premiery nabywcy wydania specjalnego otrzymają link do pobrania płyty „Cytrynychmielecebede” w formacie mp3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ