fot. @RXprodukcja

Wczoraj minął tydzień od oficjalnej premiery filmu „Proceder”, opisującego losy Ś.P. Tomasza Chady, który odszedł od nas w 2018 roku. Nowa, poruszająca produkcja reżysera Michała Węgrzyna cieszy się sporym zainteresowaniem widzów, których przybywa z dnia na dzień. Tylko w jeden weekend film obejrzało ok. 200 tysięcy osób!

Kilka słów odnośnie ogromnego przedsięwzięcia, jakim niewątpliwie był „Proceder”, postanowił przekazać RX, wieloletnie przyjaciel i producent Chady:

 • Mija dokładnie tydzień od premiery PROCEDERU!
  To był naprawdę niesamowity wieczór pełen emocji.
  Tysiące zaproszeń, uroczysta atmosfera, nie jestem w stanie opisać tego słowami.
  Nie chcę tu jednak skupiać się na opisie tej nocy, chciałbym bardziej ogólnie o filmie.
  Gdy Janusz Iwanowski i Jola Owczarczyk, producenci filmowi Global Studio, zainteresowali się pokazaniem historii Tomka Chady światu to na spotkaniach
  inwestorzy czy dystrybutorzy pytali ich „No dobra, okay, ale co to jest ta Chada?” Hip hop zawsze pomijany był przez główny nurt.
  Dziś?
  Zaliczyliśmy najlepsze otwarcie filmowe jesieni. 220 tysięcy widzów poszło w weekend premierowy do kin. Wiecie, które miejsce dało to nam w całej Polsce? Pierwsze!
  Gdy jechałem na pierwsze zdjęcia, nie wiedziałem czego się spodziewać.
  Standardowo wygląda to tak, że jest wypożyczona lustrzanka, kilka osób w ekipie, z której jedna jest dziewczyną operatora, drugi to ziomek, który opowiada kawały, a gość od światła nie dojechał bo pomylił terminy.
  To co zobaczyłem na miejscu? Nie muszę Wam mówić. Efekt widzieliście w kinach!
  Chciałbym z tego miejsca podziękować każdej osobie zaangażowanej w ten wyjątkowy projekt, który pokazał światu tą wzruszającą historię.
  Życiorys nowoczesnego, rapowego poety, zmagającego się z trudnościami życia w Polsce na przełomie ustrojów politycznych oraz wewnętrznej walki dobra ze złem.
  Nie jestem w stanie wymienić Was wszystkich – jeśli jesteś jedną z osób z ekipy – Dziękuję!
  Na koniec jednak chciałbym najbardziej podziękować Tobie, drogi odbiorco. To dzięki Tobie osiągnęliśmy ten wielki, wspólny sukces!
  Pokazaliśmy, że hip hop faktycznie spełnił swoją zamierzoną rolę jako kultura – wszystkich nas połączył.
  Dziękuję! – napisał na Instagramie.

A Wy, widzieliście już film „Proceder”? Jeśli tak, to jakie są Wasze wrażenia po seansie filmowym?

View this post on Instagram

Mija dokładnie tydzień od premiery PROCEDERU! To był naprawdę niesamowity wieczór pełen emocji. Tysiące zaproszeń, uroczysta atmosfera, nie jestem w stanie opisać tego słowami. Nie chcę tu jednak skupiać się na opisie tej nocy, chciałbym bardziej ogólnie o filmie. Gdy Janusz Iwanowski i Jola Owczarczyk, producenci filmowi Global Studio, zainteresowali się pokazaniem historii Tomka Chady światu to na spotkaniach inwestorzy czy dystrybutorzy pytali ich "No dobra, okay, ale co to jest ta Chada?" Hip hop zawsze pomijany był przez główny nurt. Dziś? Zaliczyliśmy najlepsze otwarcie filmowe jesieni. 220 tysięcy widzów poszło w weekend premierowy do kin. Wiecie, które miejsce dało to nam w całej Polsce? Pierwsze! Gdy jechałem na pierwsze zdjęcia, nie wiedziałem czego się spodziewać. Standardowo wygląda to tak, że jest wypożyczona lustrzanka, kilka osób w ekipie, z której jedna jest dziewczyną operatora, drugi to ziomek, który opowiada kawały, a gość od światła nie dojechał bo pomylił terminy. To co zobaczyłem na miejscu? Nie muszę Wam mówić. Efekt widzieliście w kinach! Chciałbym z tego miejsca podziękować każdej osobie zaangażowanej w ten wyjątkowy projekt, który pokazał światu tą wzruszającą historię. Życiorys nowoczesnego, rapowego poety, zmagającego się z trudnościami życia w Polsce na przełomie ustrojów politycznych oraz wewnętrznej walki dobra ze złem. Nie jestem w stanie wymienić Was wszystkich – jeśli jesteś jedną z osób z ekipy – Dziękuję! Na koniec jednak chciałbym najbardziej podziękować Tobie, drogi odbiorco. To dzięki Tobie osiągnęliśmy ten wielki, wspólny sukces! Pokazaliśmy, że hip hop faktycznie spełnił swoją zamierzoną rolę jako kultura – wszystkich nas połączył. Dziękuję! #rx #rxprodukcja #globalstudio #tomaszchada #chada #proceder #film #premiera #zlotetarasy #multikino #warszawa #wwa #kompozytor #muzyka

A post shared by RX Produkcja (@rxprodukcja) on