fot. kadr z klipu „Pierwszy kajdan”

„Płyta Kaza Bałagane to jedyny projekt, jaki poprowadziłem, komunikując się z artystą wyłącznie przez Snapchat”. Fragment wywiadu z Mateuszem Jędrzejewiczem z książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy III” już dostępny.

Poznaliśmy szóstą osobę, która uświetni trzecią część książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”. Autorzy ogłosili już udział Eldo, Palucha czy Rahima, a dziś przyszła kolej na Mateusza Jędrzejewicza. Fragment wywiadu z byłym dyrektorem wykonawczym Step Records i wspólnikiem w SBM Label, a obecnie współwłaścicielem chillwagonu, jest już dostępny na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

  • Gdybym miał ułożyć prywatne TOP3 prowadzonych przeze mnie płyt za czasów Step Records, na pierwszym miejscu bezapelacyjnie znalazłby się Włodi, na drugim Białas i „Rehab”, a na trzecim – choć tu akurat nie ze względów estetycznych i muzycznych, a ze względu na olbrzymie doświadczenie, jakie nabyłem przy tym projekcie – pierwszy krążek Gangu Albanii. Miejsce specjalne w tym zestawieniu rezerwuję dla Bałagana, którego „Źródło” wydaliśmy jeszcze przed wybuchem boomu na jego twórczość. Swoją drogą, był to jedyny w moim życiu projekt, który w całości poprowadziłem, komunikując się z artystą wyłącznie przez… Snapchat” – wspomina pracę w opolskiej wytwórni Mateusz Jędrzejewicz.

W obszernym wywiadzie, który przeprowadził Bartek Strowski we współpracy z Jackiem Balińskim, Jędrzejewicz zdradził ponadto między innymi, jak doszło do tego, że pod koniec drugiego roku studiów stanął na czele Step Records, jak wspomina współpracę z Włodim przy „Wszystko z dymem”, czego nauczyli go Solar z Białasem oraz dlaczego zdecydował się z Borixonem powołać do życia agencję chillwagon.co.

Z pełną treścią będzie można zapoznać się już 4 grudnia, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy III”. Trzecia część publikacji kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno niezwykle popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów, projektantów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek oraz sobotę do 10 listopada.

Przedsprzedaż trwa na stronie tnjhhrozmowy.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ