fot. źródło: @vnm.official

Swój ostatni muzyczny projekt, VNM wydał pod koniec 2017 roku, kiedy to wspólnie z B.Melo stworzyli album „Trailblazer”. Elbląski raper przyznał, że w ostatnim czasie przewartościował swoje życie. Jednym z etapów tej zmiany było, m.in. odcięcie się od social mediów: – Moja głowa przez ostatnie półtora roku zmieniła się bardziej niż przez ostatnie 10 lat i ewidentnie potrzebowałem czasu, żeby przeprocesować sobie to wszystko w odpowiednim dla siebie tempie. Efekt jest przepiękny, ale przeżywanie pewnych aspektów mojego życia w retrospekcjach bywało często dość bolesne, zwłaszcza, że musiałem świadomie skonfrontować się z paroma demonami w mojej głowie, przed którymi całe życie podświadomie ratowałem się ucieczką. – przekazał w najnowszym poście na Facebook’u. 

VNM przyznał jednocześnie, że kończy materiał na swoją kolejną płytę, na której opowie nam i wytłumaczy to, co działo się z nim na przestrzeni ostatnich miesięcy: – Zdaję sobie sprawę z tego, że to wszystko na obecną chwilę brzmi dość enigmatycznie dlatego całą następną płytę poświęcę na wytłumaczenie tego co się ze mną stało i wydaje mi się, że jej treść będzie rezonować z wieloma z Was. Miałem wydać ten album w tym roku, ale mimo, że pewnie uchodzę za rapera ekshibicjonistycznego emocjonalnie to do niedawna nie byłem gotowy pisać o tak personalnych kwestiach i nawet jeśli kiedyś wcześniej zechciałbym się przed Wami otworzyć tak jak zrobię to na tej płycie to nie byłoby to możliwe z uwagi na to, że wcześniej nie wiedziałem o sobie tyle ile wiem dziś.

Poznaliśmy już wstępny termin premiery nowego krążka VNM’a. Jest on zaplanowany na luty 2019 roku: – Album będzie miał konceptualną formę i wyjdzie najprawdopodobniej w lutym 2019, mam nadzieję, że nie zapomnicie o mnie do tego czasu, ja z kolei postaram się być bardziej socjalny from now on. – przekazał na sam koniec.