Chada (nie)„naliczył” DJ’a 600V? „Totalny nonsens. Nieprawda.”

Krzysztof Kozak i Hubert Kęska wydali książkę „Za drinem drin, za kreską kreska” i... się zaczęło! Mamy pierwszą kontrowersję

Dziś, 13 października 2021 roku, ma miejsce premiera jednej z najbardziej oczekiwanych pozycji wydawniczej w dziejach polskiego hip-hop’u. W ręce czytelników trafiła książka Krzysztofa Kozaka i Huberta Kęski, pt. „Za drinem drin, za kreską kreska”. Zapewne domyślacie się sami, że nie brakuje tutaj kontrowersji.

Słynny wydawca opowiada o relacjach, historiach, anegdotach związanych z takimi postaciami i składami, jak: Peja, Sokół, Tede, Pezet, Chada, Borixon, Pih, V.E.T.O, Wzgórze Ya-Pa 3 czy Onar. Przeżyte lata, multum doświadczeń, mniejszych bądź większych konfliktów, jeszcze więcej rapów, projektów, które wyszły i tych, które nie ujrzały światła dziennego.

SPRAWDŹ TO: Wini jak Mata? 40 tysięcy osób na koncercie?

W książce „Za drinem drin, za kreską kreska” wspomniano nie tylko postacie wymienione wyżej, ale również m.in. Sebastiana Imbierowicza, znanego wszystkim jako DJ 600V czy V.O.L.T. Pod koniec lat ’90 i na początku 2000 współpracował z Krzysztofem Kozakiem. Wydali tak kultowe albumy, jak: „Produkcja hip-hop” czy „Szejsetkilovolt”.

Wracając do książki, z pewną sytuacją opisaną w niej Volt nie może się zgodzić. Poniżej treść komentarza opublikowanego przez niego w mediach społecznościowych:

  • OFICJALNIE: Dochodzą mnie głosy, że pan Krzysztof Kozak w swojej książce opisuje sytuację, jakoby Tomasz Chada „naliczył” mnie przed laty na kwotę XX tysięcy, którą potem podobno w moim imieniu wręczył Tomkowi. Totalny nonsens. Nieprawda. Pan Krzystrof Kozak był mi winny pieniądze za produkcje, które wydawał. W pewnym momencie stał się niewypłacalny i chyba w ten sposób próbował zredukować swoje zobowiązania wobec mnie. Poszukując sensacji teraz powtarza te bajki, w dziwnym świetle stawiając zarówno moją osobę jak i osobę nieżyjącego Tomka. Chada faktycznie kiedyś chciał ode mnie zadośćuczynienia finansowego za błąd w jego miksie. Po serii rozmów jednak wszystko rozeszło się po kościach i nie doszło do żadnych rozliczeń. Potem Tomek opuścił Warszawę i spotkaliśmy się już dopiero, gdy odbierałem złotą płytę za mixtape Prosto. Pojawił się, podszedł do mnie i przeprosił za tamte pomysły, podaliśmy sobie rękę i więcej go już nie widziałem. W każdym razie żadne pieniądze nie zostały Tomkowi przekazane ani przeze mnie ani kogokolwiek w moim imieniu. Niech Tomasz spoczywa w pokoju. Uważam, że naginianie rzeczywistości i tworzenie podobnych mitów, szczególnie o osobach nieżyjących jest nieeleganckie. Pan Kozak nauczył się chyba na przykładnie filmu „Jesteś Bogiem”, że można bez kosekwencji zmyślać historie i publikować je jako prawdziwe. Przy okazji.. zobowiązania pana Kozaka wobec mnie nadal pozostają nieuregulowane.. – czytamy.

Na razie sam KNT nie odniósł się w żaden sposób do tego komunikatu 600V.

OFICJALNIE: Dochodzą mnie głosy, że pan Krzysztof Kozak w swojej książce opisuje sytuację, jakoby Tomasz Chada „naliczył…

Opublikowany przez DJ 600V Środa, 13 października 2021

Jeśli jesteś ciekawy, co obecnie dzieje się u Kacpra HTA, to bardzo dobrze trafiłeś. Raper pojawi się już w najbliższy czwartek w Rapnews Studio, gdzie na żywo opowie o nadchodzących projektach i „kontrowersjach” ostatnich dni/tygodni.

fot. @kntrrxszef.knt / @tomasz.chada / @dj600v.fan.page

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

„Przyszedłem, kurw*, zajeba* scenę” – Intruz leci z ostrymi wersami! [VIDEO]

„Scyzoryk Janosika” to solówka rapera, za której produkcję odpowiedzialny jest Sokollo.

Kacper HTA zdradza szczegóły spotkania ze Szpakiem [VIDEO]

Kacper HTA w Rapnews Studio odsłonił nam nieco kulisy spotkania ze Szpakiem, do którego...

Adi Nowak i White 2115 – nowy klip z „Ogniska niedomowego”

Na platformie YouTube i serwisach streamingowych pojawił się dziś numer Adiego Nowaka.

Projekt Kaliego stał się martwy?

Projekt DVD z legendarnego koncertu XXGM został zapowiedziany już blisko 2 lata temu.

Polska Wersja (Jano x Hinol) w projekcie Hip Hop Szansą!

Ekipa Polska Wersja to trzeci uczestnik projektu Hip Hop Szansą. Wcześniej młodzież (i nie...

Zbuku w duecie z Jano Polska Wersja? [VIDEO]

Do numeru zrealizowano klip autorstwa Enzyma.

Krzysztof Stanowski: „Mata – myślę, że jego kariera jest trochę wygasająca” [VIDEO]

Mata + McDonald's. Krzysztof Stanowski wypuścił najnowszy odcinek swojego programu "Dziennikarskie zero". Wraca z...

Czy to prawda? Peja: „Oceniłem wersy TEDE na 5-tkę” [VIDEO]

Peja był gościem najnowszego programu w polskich internetach, czyli "The Next Level". Otworzył go...

Kleszcz, Vix.N i KaeN „Szukają siebie”, czyli kolejna odsłona „Nie mej płyty”!

"Szukam siebie" z gościnnym udziałem Vixena i KaeN'a to drugi singiel promujący zaplanowaną na...