fot. kadr z klipu

W czerwcu minęło 10 lat od premiery płyty: Ś.P. Tomasza Chady – „Proceder”. Jednym z singli promujących ten krążek był „Obrachunek Moralny” z gościnnym udziałem Mesa. Dziś na YouTube pojawił się oficjalny klip do tego numeru, zawierający filmowe ujęcia z nadchodzącego filmu „Proceder”, opowiadającego o losach zmarłego w ubiegłym roku rapera.

Utwór ten znajdzie się także na nadchodzącym muzycznym projekcie – Chada „Proceder: Żyj aż do bólu” [soundtrack].

Obejrzyj oficjalny zwiastun filmu!

 

Chada „Proceder: Żyj aż do bólu” [soundtrack]

Wytwórnia Step Records prezentuje także soundtrack z filmu „Proceder” w wyjątkowej, limitowanej wersji 2CD z bonusami! – Na albumie znajdują się starannie wyselekcjonowane utwory warszawskiego rapera, które w całości tworzą swoiste „the best of Chada”. Pracując nad tym albumem, staraliśmy się spojrzeć na twórczość Tomka przekrojowo, dlatego obok najbardziej ikonicznych kawałków, znalazło się również miejsce dla tych nieco mniej rozpoznawalnych, nierzadko pochodzących z wcześniejszych etapów jego kariery – podkreślają włodarze Step Records.

Zamawiając album w preorderze, fani otrzymają również oficjalny plakat filmowy oraz wlepy. Dodatkowym smaczkiem jest bardzo osobisty remix utworu „Żyć aż do bólu” autorstwa Bezczela.

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów twórczości Chady!

„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania. W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn. „Proceder” zakwalifikował się do konkursu głównego 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.