Byliśmy na Betclic Rap Royale – relacja z bitwy freestylowej Płocku

Event odbył się podczas Lech Polish Hip-Hop Festiwalu

Za nami Polish Hip-Hop Festiwal w Płocku, na który najcierpliwsi fani czekali aż od 2019 roku. W poprzednich dwóch latach impreza nie mogła się odbyć, ale w tym roku to nadrobiliśmy. I to jak! 3 dni koncertów, ogromna frekwencja i… bitwa freestylowa między najlepszymi zawodnikami na rodzimym podwórku.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach!

Zgadza się, w czwartek podczas pierwszego dnia płockiej imprezy odbyło się Betclic Rap Royale i najwyższy czas podsumować tę część festiwalu.

Walki 16 zawodników oceniali Wini, Te-Tris, Yurkosky oraz Mateusz Kaniowski. Obok ciekawego i zróżnicowanego pod względem temperamentu jury mogliśmy liczyć na występy najbardziej uznanych w środowisku freestylowym zawodników: Koro, Filipka, Bobera czy Ryby.

Za czarnego konia turnieju można uznać Wawrzyna. To właśnie on pokonał Filipka, który nieoczekiwanie odpadł już w ćwierćfinale, by w półfinale polec w starciu z Boberem. Warto dodać, że to Filipek wyrastał na jednego z faworytów turnieju. Wawrzyn ostatecznie zajął trzecie miejsce, pokonując Kaza po jednogłośnej decyzji jurorów.

Finalnie zwycięstwo przypadło innemu faworytowi – Koro dowiódł, że nie ma sobie równych. W finale zwyciężył Bobera, a pojedynek licznie oglądali zarówno widzowie na żywo, jak i ci zgromadzeni pod namiotami. Chociaż frekwencja nie mogła równać się z wieńczącym festiwal koncertem Quebonafide, organizatorzy przyznali, że obecność fanów wolnego stylu była więcej niż zadowalająca.

Wśród słuchaczy zgromadzonych na plaży dało się dostrzec tych wyraźnie podekscytowanych, jak i fanów podchodzących do walk freestylowych z dystansem. W przerwach między walkami dało się usłyszeć dostrzeżenia, że sporo raperów przerzuciło się z wolnego stylu na nagrywanie regularnego rapu. Niezależnie od tego, trzeba przyznać, że nie zapomnieli jak rzuca się punche w wolnym stylu.

Organizacyjnie ciężko się do czegoś przyczepić. Wśród słuchaczy pewien niesmak pozostawiały przerwy pomiędzy każdym wejściem i oczekiwanie na temat. Formuła bitwy jednak ciekawiła i nie przeszkadzał dobór bitów, które na ogół w bitwach dobierane były jako bardziej klasyczne. Cieszy, że po przestoju w bitwach podobny event miał miejsce na dużym festiwalu – i nie przeszedł bez echa pośród innych mocnych widowisk. Można powiedzieć, że wręcz rozgrzał publikę, przygotowując ich na kolejne show.

Blisko dwu i pół godzinna rozgrywka zarejestrowana została na kanale Betclic Polska i wyświetlono ją ponad 55 tysięcy razy. Zobaczcie jak najlepsi reprezentanci freestylowej sceny bawili się w Płocku.

Adek WWA na żywo w Rapnews Studio!

Reprezentant podziemnej sceny – Adek WWA w czwartek (18 sierpnia) pojawi się w naszym studiu. Głośniej zrobiło się o nim po viralowym kawałku „Rajza”, który wykręcił ponad 2 mln wyświetleń. Swoje numery udostępnia na kanale WANDAL Label. Wejdź na YouTube i zostaw kciuka w górę!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Kali „K4lion” – tytułowy klip rapera

Kali wypuścił klip do tytułowego kawałka. Skoro jest on jego flagową częścią, to musi...

Alberto na wyprawie z Janem Błachowiczem czy Izu Ugonohem

Alberto ciężko przygotowuje się do kolejnego starcia na HIGH League. Podczas 5. edycji skrzyżuje...

SZAH rapuje na żywo w Rapnews Studio. Finał Nowa Legenda 3

Jesteśmy już po trzecim finale projektu Nowa Legenda, skierowanego do zawodników z podziemia. Jednym...

ADM „Nie odbieram” – klip reprezentanta Internaziomale

ADM po wydaniu albumu "Powstaje" zrobił sobie krótką przerwę, by… wjechać z kolejnymi rzeczami....

„Popek pięściarsko jest dużo słabszy” – raper przegra z Don Kasjo?

Popek do tej pory wszystkie oficjalne pojedynki toczył w formule MMA. Podczas najbliższej gali...

O.S.T.R. „042 Requiem” vs Kizo, Oliwka Brazil, Young Leosia – zamów CD

O.S.T.R. jest w trakcie trasy koncertowej "120 minut z życia Tour". Raper odwiedzi kilka...

Wyjątkowa zawieszka w preorderze płyty Zbuku „Young Blood, Old Rules” 

Na 22 listopada zaplanowano premierę albumu "Young Blood, Old Rules". Zbuku przygotował dla fanów...

Alberto: „Wybaczy mi Bóg a nie sąd” [VIDEO]

Alberto zapowiedział, że wkrótce wjedzie z kolejną premierą. Później dodał, że będzie to teledysk...

DIADOL rapuje na żywo w Rapnews Studio. Finał Nowa Legenda 3

Jesteśmy już po trzecim finale projektu Nowa Legenda, skierowanego do zawodników z podziemia. Jednym...