Byliśmy na Betclic Rap Royale – relacja z bitwy freestylowej Płocku

Event odbył się podczas Lech Polish Hip-Hop Festiwalu

Za nami Polish Hip-Hop Festiwal w Płocku, na który najcierpliwsi fani czekali aż od 2019 roku. W poprzednich dwóch latach impreza nie mogła się odbyć, ale w tym roku to nadrobiliśmy. I to jak! 3 dni koncertów, ogromna frekwencja i… bitwa freestylowa między najlepszymi zawodnikami na rodzimym podwórku.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach!

Zgadza się, w czwartek podczas pierwszego dnia płockiej imprezy odbyło się Betclic Rap Royale i najwyższy czas podsumować tę część festiwalu.

Walki 16 zawodników oceniali Wini, Te-Tris, Yurkosky oraz Mateusz Kaniowski. Obok ciekawego i zróżnicowanego pod względem temperamentu jury mogliśmy liczyć na występy najbardziej uznanych w środowisku freestylowym zawodników: Koro, Filipka, Bobera czy Ryby.

Za czarnego konia turnieju można uznać Wawrzyna. To właśnie on pokonał Filipka, który nieoczekiwanie odpadł już w ćwierćfinale, by w półfinale polec w starciu z Boberem. Warto dodać, że to Filipek wyrastał na jednego z faworytów turnieju. Wawrzyn ostatecznie zajął trzecie miejsce, pokonując Kaza po jednogłośnej decyzji jurorów.

Finalnie zwycięstwo przypadło innemu faworytowi – Koro dowiódł, że nie ma sobie równych. W finale zwyciężył Bobera, a pojedynek licznie oglądali zarówno widzowie na żywo, jak i ci zgromadzeni pod namiotami. Chociaż frekwencja nie mogła równać się z wieńczącym festiwal koncertem Quebonafide, organizatorzy przyznali, że obecność fanów wolnego stylu była więcej niż zadowalająca.

Wśród słuchaczy zgromadzonych na plaży dało się dostrzec tych wyraźnie podekscytowanych, jak i fanów podchodzących do walk freestylowych z dystansem. W przerwach między walkami dało się usłyszeć dostrzeżenia, że sporo raperów przerzuciło się z wolnego stylu na nagrywanie regularnego rapu. Niezależnie od tego, trzeba przyznać, że nie zapomnieli jak rzuca się punche w wolnym stylu.

Organizacyjnie ciężko się do czegoś przyczepić. Wśród słuchaczy pewien niesmak pozostawiały przerwy pomiędzy każdym wejściem i oczekiwanie na temat. Formuła bitwy jednak ciekawiła i nie przeszkadzał dobór bitów, które na ogół w bitwach dobierane były jako bardziej klasyczne. Cieszy, że po przestoju w bitwach podobny event miał miejsce na dużym festiwalu – i nie przeszedł bez echa pośród innych mocnych widowisk. Można powiedzieć, że wręcz rozgrzał publikę, przygotowując ich na kolejne show.

Blisko dwu i pół godzinna rozgrywka zarejestrowana została na kanale Betclic Polska i wyświetlono ją ponad 55 tysięcy razy. Zobaczcie jak najlepsi reprezentanci freestylowej sceny bawili się w Płocku.

Adek WWA na żywo w Rapnews Studio!

Reprezentant podziemnej sceny – Adek WWA w czwartek (18 sierpnia) pojawi się w naszym studiu. Głośniej zrobiło się o nim po viralowym kawałku „Rajza”, który wykręcił ponad 2 mln wyświetleń. Swoje numery udostępnia na kanale WANDAL Label. Wejdź na YouTube i zostaw kciuka w górę!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Kacper HTA w „Tajemnice polskich fortun” – raper zagrał w serialu. Zobacz na Netflix!

Zauważyliście może, że na platformie Netflix pojawił się najnowszy serial "Tajemnice polskich fortun"? Bo...

Bambi „ICON” – najnowszy klip z wietnamskiego tripu

Bambi zamyka 2023 rok kolejnym teledyskiem. Tym razem został on zrealizowany do kawałka "ICON"....

600 dni pisał o darmowe Kizzersy… Aż je dostał! [VIDEO]

"Czekał 600 dni i się doczekał" - na taki challenge zdecydował się miłośnik batonów...

Edzio „Bangkok” – szczery kawałek na koniec 2023 roku [VIDEO]

W tym roku Edzio nie rozpieszcza fanów, jeśli chodzi o nowe utwory. Jednak 2023...

Kubańczyk vs Michał Pasternak na Fame MMA?

Kubańczyk wypuścił kolejny odcinek vlogów, w którym pokazuje część swojego życia. Mamy sporo materiałów...

Bajorson X Sylwia Lipka „Podejdź do mnie” – klubowy klimat, zobacz klip

W ostatnim czasie Bajorson słynie z niecodziennych połączeń. Ma już za sobą współpracę z...

Tadek FIRMA „Niewygodna prawda 3” – raper wraca z nową płytą! [VIDEO]

Trochę czasu trzeba było czekać na nowości od krakowskiego rapera, jednak koniec 2023 roku...

Bonus RPK pisze książkę: „Będzie mocno i kontrowersyjnie” 

Bonus RPK zaskoczył swoich fanów ogłoszeniem, że pracuje nad swoją pierwszą książką we współpracy...

Mata „2038: WARSZAWA” – EP’ka: 4 kawałki, około 15 minut słuchania

Jeśli myśleliście, że Mata w tym roku nas już nie zaskoczy, to byliście w...
bashh obudź się