fot. kadr z klipu "Wehikuł czasu"

Przedwczoraj, tj. dnia 07.05. odbyła się sprawa apelacyjna Bonusa RPK w warszawskim sądzie okręgowym. Artysta został skazany w lipcu 2018r. na 5,5 roku więzienia oraz ok. pół miliona złotych grzywny, które rzekomo zarobił na sprzedaży substancji psychoaktywnych. W sprawie nie było żadnych konkretnych dowodów, a całość procesu i oskarżenia opierała się wyłącznie na pomówieniu. Na rozprawie obecne były media, m.in.: Polsat, TVN24, a także przedstawiciele Fundacji Niepokonani 2012 i Kryminalnej Polski.

Artysta podkreślił po samej rozprawie, że jego adwokaci wykonali ogrom pracy, aby nie zostawić suchej nitki na orzeczeniu oraz uzasadnieniu wyroku pierwszej instancji. Podali również szereg wątpliwości i nieścisłości związanych ze sprawą, co zostało zarejestrowane przez obecne na sali rozpraw media.

W sądzie Bonus RPK mógł liczyć na wsparcie Pezeta i Mesa. Przez ostatni rok, również wielu innych ludzi wsparło rapera w akcji #muremzabonusem, o której wypowiedział się ostatnio on sam w social mediach:

  • Niecały rok temu wielu raperów zadeklarowało swoją pomoc i nagłaśnianie mojej sprawy po przez akcję #muremzabonusem. Dziś mam wrażenie, że spora część tych artystów wychwyciła temat na tamten moment, ponieważ było głośno i mogli na siebie zwrócić uwagę. Teraz widzę, że większość milczy, a przy wsparciu zostali nieliczni – nawet tacy, po których bym się nie spodziewał. Doceniam szczere intencje i dziękuję kolegom z branży za wsparcie! Śmieszą mnie tylko ci, co pozują na życie ulicy i przy tym olewają temat. Przecież ja nie walczę tylko o siebie. Siedziałem w pudle i wiem, że takich jak ja – tam siedzi większość, tylko że nie mają siły przebicia. Przez to, że jestem medialny – to po części stałem się twarzą tych Ludzi, którzy niesłusznie siedzą, siedzieli lub będą siedzieć. Walka z systemem nie jest prosta, a problem jest mega wielki. Jeżeli się nie zbierzemy w siłę (ponad podziałami), to może być tylko gorzej. To nie powinno być tylko w moim interesie, bo dzisiaj to spotkało mnie, a jutro może Ciebie. Zrobiłem już chyba wszystko co mogłem, jestem tym strasznie zmęczony, ale walczę dalej. To taka moja refleksja na dziś.

Ostateczny wyrok w sprawie ma zapaść 20.05., czyli już za 11 dni. Jak podkreślił Bonus RPK: – Wyrok może być utrzymany, może być zmieniony, mogę być uniewinniony, bądź sprawa może trafić do ponownego rozpatrzenia.

Miejmy nadzieję, że sprawa zakończy się dla rapera pomyślnie!

View this post on Instagram

Witam. Dziś odbyła się moja sprawa apelacyjna w Sądzie Okręgowym przy ul. Solidarności 127, w Warszawie. Moi adwokaci, czyli Adam Woźny i Jacek Dubois stanęli na wysokości zadania i nie zostawili suchej nitki na orzeczeniu oraz uzasadnieniu wyroku pierwszej instancji. Podali szereg wątpliwości i nieścisłości związanych z moją sprawą, co zostało zarejestrowane przez różne media. Była m.in. telewizja Polsat, TVN24, fundacja Niepokonani 2012, czy @kryminalnapolska. Pewnie na dniach będziecie mogli sami zobaczyć mowy końcowe w Internecie. Oczywiście prokurator oponował za przyjęciem naszych apelacji, mimo że sam chciał dla nas mniejszych wyroków w Sądzie I instancji i klasycznie bez skrupułów przekonywał, że tak być powinno, a wyroki są adekwatne do oskarżeń wynikających z pomówienia. Reasumując widzę, że ten art. 60 dalej jest im na rękę, ponieważ to jest najprostszy środek do ich sukcesów i pompowania sztucznych statystyk. 20.05 mam orzeczenie wyroku, także trzymajcie kciuki. Dziękuję Wam za wsparcie i za nagłaśnianie tematu. Walczymy dalej mimo zmęczenia. Pozdrawiam! #poprawaprawa #muremzabonusem #stoppomówieniom

A post shared by BonusRPK_official (@bonusrpk_official) on