fot. źródło: @bonusrpk

W niedzielę – 16. września – o godzinie 19:30, na antenie stacji Polsat, zostanie wyemitowany program (na żywo) „Państwo w państwie”. Redakcja zajmie się sprawą Bonusa RPK, skazanego na pięć i pół roku więzienia, mimo braku dowodów. Dodatkowo jest on zobowiązany oddać blisko pół milion złotych za rzekomy handel narkotykami. Wyrok nie jest prawomocny.

W programie pojawi się sam zainteresowany, a także zaproszeni goście tacy, jak: Pezet, Peja, Glaca ze Sweet Noise i Artur Szpilka.

Opis programu:

„Państwo w państwie” to program publicystyczny, nadawany na antenie Telewizji POLSAT. Każde wydanie programu to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub błędu wymiaru sprawiedliwości wobec osób prywatnych.

Program powstaje w redakcji publicystyki. Zespół młodych dziennikarzy jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo – przedsiębiorca. Scenariusz każdego z programów osnuty jest wokół szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo firmy, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze stają w obronie praworządności, pokazują losy ludzi, których wymiar sprawiedliwości w ewidentny sposób skrzywdził. Dziennikarze ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

Ideą przewodnią programu jest walka z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze walczą też o to by sprawiedliwość nie była pustym słowem. Program prowadzi znany z anteny Polsat News, młody dziennikarz i prawnik w jednej osobie Przemysław Talkowski, a szefem redakcji jest Michał Troiński. Program wydają Anna Oblicka i Beata Świerzewska. – czytamy na stronie www.panstwowpanstwie.polsatnews.pl