fot. @bonusrpk

Bonus RPK i poseł Piotr „Liroy” Marzec – razem mają zamiar zmienić polskie prawo, dotyczące bezpodstawnych oskarżeń, czyli tzw. pomówień. Jeden z głównych inicjatorów – Bonus – w ubiegłym roku padł ofiarą właśnie takich oskarżeń, przez co został skazany na 5,5 roku więzienia.

Jakiś czas temu powstał pomysł na utworzenie obywatelskiej inicjatywy, pt. „PoprawaPrawa”, której celem będzie „zmiana patologicznej praktyki opierania aktów oskarżenia, a w konsekwencji wyroków wyłącznie na pomówieniach skruszonych przestępców – czytamy na stronie www.poprawaprawa.pl.

Teraz, ich głównym zadaniem – jest zebranie wymaganej liczby podpisów pod projektem ustawy. – Zamysł ustawy dotyczy dopracowania art. 60, a dokładnie paragrafu 3 i 4, który na dzień dzisiejszy pozwala skazywać ludzi tylko i wyłącznie na podstawie samych słów nie opierając się na innych kluczowych dowodach materialnych. – przekazał warszawski raper w specjalnym komunikacie w mediach społecznościowych.

Inicjatorzy akcji muszą się spieszyć, ponieważ mają zaledwie 3 miesiące, aby zebrać aż 100000 podpisów. Bonus prosi o osobiste zaangażowanie się w sprawę, która przecież może spotkać każdego z nas!

Poniżej treść całego wpisu właściciela Ciemnej Strefy:

Mam dobre wieści odnośnie projektu ustawy dotyczącego problemu pomówień w Polsce. Poseł Piotr Marzec znany również jako Liroy zaangażował się w sprawę zbierając podpisy w sejmie. Dzięki jego pomocy już niebawem nasz projekt trafi do sejmu z ramienia posłów. Zamysł ustawy dotyczy dopracowania art. 60, a dokładnie paragrafu 3 i 4, który na dzień dzisiejszy pozwala skazywać ludzi tylko i wyłącznie na podstawie samych słów nie opierając się na innych kluczowych dowodach materialnych. W ten sposób ludzie hurtowo trafiają do aresztów i nie mają jak się bronić. Ciężko jest o alibi kiedy pomówienia dotyczą nie raz wielu lat wstecz, szczególnie w sprawach związanych z narkotykami. Świadkowie często żąglują kosmicznymi (wirtualnymi) ilościami i plątają się w zeznaniach, a mimo to w 99% dochodzi do skazań !!! W taki sposób można udupić każdego kto jest nie wygodny. Tak też było w mojej sprawie, gdzie zostałem skazany na 5 i pół roku bezwzględnego więzienia oraz ogromną karę finansową za narkotyki, które widział tylko świadek !!! Nikogo nie obchodziła moja wcześniejsza niekaralność, a policja nie musiała mnie w żaden sposób rozpracowywać. Po najniższej linii oporu, bez litości Polski wymiar sprawiedliwości buduje sobie fikcyjne statystki. Premie i awanse są dziś więcej warte niż ludzkie życie. Ja się z tym nie zgadzam i dlatego walczę nie tylko o siebie i moją rodzinę, ale o nas wszystkich, bo to co mnie spotkało może spotkać każdego z Was. Jeśli chcą skazywać za handel narkotykami to niech postarają się chociaż o zdobycie prawdziwych dowodów w postaci: bilingów, logowań, zapisu monitoringu, telefonów, zakupu kontrolowanego i przede wszystkim NARKOTYKÓW, które po wnikliwej ekspertyzie potwierdzą, że one faktycznie nimi są !!! Same słowa to jedno, a udowodnienie ich wartości to drugie. Mały świadek koronny, czyli święta krowa polskiego systemu musi być gruntownie dopracowana, tak aby nie krzywdziła niewinnych ludzi. Jeśli jesteś za tym to udostępnij dalej ten post i pokaż znajomym, że ktoś coś wreszcie z tym robi. Niedługo rusza też inicjatywa obywatelska. Zapraszam na www.poprawaprawa.pl gdzie niebawem uzyskacie więcej informacji. Pozdro !! #muremzabonusem

View this post on Instagram

Elo Mordeczki !!! Mam dobre wieści odnośnie projektu ustawy dotyczącego problemu pomówień w Polsce. Poseł Piotr Marzec znany również jako Liroy zaangażował się w sprawę zbierając podpisy w sejmie. Dzięki jego pomocy już niebawem nasz projekt trafi do sejmu z ramienia posłów. Zamysł ustawy dotyczy dopracowania art. 60, a dokładnie paragrafu 3 i 4, który na dzień dzisiejszy pozwala skazywać ludzi tylko i wyłącznie na podstawie samych słów nie opierając się na innych kluczowych dowodach materialnych. W ten sposób ludzie hurtowo trafiają do aresztów i nie mają jak się bronić. Ciężko jest o alibi kiedy pomówienia dotyczą nie raz wielu lat wstecz, szczególnie w sprawach związanych z narkotykami. Świadkowie często żąglują kosmicznymi (wirtualnymi) ilościami i plątają się w zeznaniach, a mimo to w 99% dochodzi do skazań !!! W taki sposób można udupić każdego kto jest nie wygodny. Tak też było w mojej sprawie, gdzie zostałem skazany na 5 i pół roku bezwzględnego więzienia oraz ogromną karę finansową za narkotyki, które widział tylko świadek !!! Nikogo nie obchodziła moja wcześniejsza niekaralność, a policja nie musiała mnie w żaden sposób rozpracowywać. Po najniższej linii oporu, bez litości Polski wymiar sprawiedliwości buduje sobie fikcyjne statystki. Premie i awanse są dziś więcej warte niż ludzkie życie. Ja się z tym nie zgadzam i dlatego walczę nie tylko o siebie i moją rodzinę, ale o nas wszystkich, bo to co mnie spotkało może spotkać każdego z Was. Jeśli chcą skazywać za handel narkotykami to niech postarają się chociaż o zdobycie prawdziwych dowodów w postaci: bilingów, logowań, zapisu monitoringu, telefonów, zakupu kontrolowanego i przede wszystkim NARKOTYKÓW, które po wnikliwej ekspertyzie potwierdzą, że one faktycznie nimi są !!! Same słowa to jedno, a udowodnienie ich wartości to drugie. Mały świadek koronny, czyli święta krowa polskiego systemu musi być gruntownie dopracowana, tak aby nie krzywdziła niewinnych ludzi. Jeśli jesteś za tym to udostępnij dalej ten post i pokaż znajomym, że ktoś coś wreszcie z tym robi. Niedługo rusza też inicjatywa obywatelska. Zapraszam na www.poprawaprawa.pl gdzie niebawem uzyskacie więcej informacji. Pozdro !! #muremzabonusem

A post shared by BonusRPK_official (@bonusrpk_official) on